Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell hónaposozni, babázni?

Miért kell hónaposozni, babázni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Benne vagyok pár baba-mama csoportban és nem értem a következőt. Miért kell egy 2-3 éves gyereket is babának nevezni, babaként kezelni és úgy tekinteni rá? Meg miért kell 36-25 stb...hónaposozni? Szerintem nem releváns egy éves kor után hónapokban számolni, annyira irritál.

Nem kötekedni szeretnék, mindenkinek szíve joga, csak nem értem a logikát



2021. ápr. 11. 13:15
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
76%

Én válaszoltam neked. Ha látod,mivel van szemed, hogy az a gyerek kb.2 éves és nem érdekel, hogy 22 vagy 24hónapos, akkor minek kérdezed meg? Lehet, hogy te nem erre gondolsz, hanem arra, amikor kérdés nélkül mondják, hogy ő Zsuzsi, a 26 hónapos babám, de őszintén, én ilyen helyzettel még sose találkoztam.

#8

2021. ápr. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
85%

Mióta egy Facebook csoportban egy anyuka leírta, hogy a két gyereke között nyolcvanvalahány hét van, a másik meg negyvenvalahány hónapos gyerekről beszélt, azóta ez már nem éri el az ingerküszöböm.


A baba egyéves koráig "baba" (csecsemő). Onnantól kisgyerek vagy tipegő számomra, akkor is, ha az anyja csecsén lóg még fél napokat. A hónapokban nagyjából másfél éves korig van jelentősége, utána szerintem az év bőven elég. Nem nagyon vannak már olyan mérföldkövek, amik hónapokhoz vannak akkor kötve.


A saját nyolchónapos gyerekemnek is már embergyerek formája van, egyre kevésbé baba. Persze néha úgy kívánom bár kisbaba maradna, talán ez van a babázás hátterében is. De szerintem nem jó, mert a saját szintjüknél lejjebb rakjuk őket emiatt. A gyerek az gyerek (és ilyen szempontból kettesben igaza van).

2021. ápr. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
81%
Jajj de sok időd van drága kérdező :D Hadd nevezze már mindenki úgy a gyerekét, ahogy akarja...
2021. ápr. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik csoportba olyat is lehet olvasni, hogy 43 hónapos.
2021. ápr. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

Ejj, de ráérsz kedves válaszoló te is ezek szerint :)

Beszélgetni tettem fel ezt a kérdést, mert kíváncsi voltam ki mit gondol.

2021. ápr. 11. 16:03
 16/35 anonim ***** válasza:
27%
Mert idióták. Nekem ez a "kedvencem" : a 28 hósom. HÓSOM! Nem hónaposom, vagy hónapos gyerekem, hanem hósom. Ízlelgesd...
2021. ápr. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
78%
2 èves korig normàlis szerintem a hònapozàs, mivel mèg sokat vàltoznak honapròl-hònapra.
2021. ápr. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

Szerintem meg ez hülyeség. Mármint hogy mert sokat változnak mert nagy a különbség. Két gyereket hónapok által sem lehet összehasonlítani...

Az egyik 9 hónaposan más stabilan megy, míg a másik csak 1 éves kora után.

2021. ápr. 11. 16:35
 19/35 anonim ***** válasza:
85%
Én meg azt találom viccesnek, hogy nem érted miért fogalmaznak az emberek olyan pontosan, ha a baba koráról van szó. Erre az egyik kommentedben azt írod, hogy a te gyereked 4 hetes. Nem egy hónapos, négy hetes.
2021. ápr. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
Azért kedves utolsó, mert nincs még 1 hónapos 🤔
2021. ápr. 11. 17:41
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!