Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszerből is annyit kell...

Tápszerből is annyit kell adni testsúlykilogrammonként mint amennyi anyatej elő van írva?

Figyelt kérdés
Valószínű ki kell pótolnom a tejem, mert kezd kevés lenni az 5 hós kisfiamnak. Mennyit adjak neki? Hogy csináljam az átállást? Köszi a segítséget előre is!
2008. dec. 5. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Először szopiztasd meg,majd amikor még éhes keverj be egy kis tápszert,a dobozon van az adagolás,30 ml-ként egy adagolókanálnyit kell beletenni a vízbe( a legtöbb tápszer ilyen),ha van mérleged szopi után le is mérheted mennyit evett és tudod mennyit kellene még.Amúgy igen,anyatej,és tápszer mennyiségre ugyanannyit esznek.Attól függően csináld mennyi tejed maradt amit megevett.Ezt most így nehéz leírni,ha csak vacsira adod,és akkor semmi tej csak tápszer,akkor csinálj egy egész adagot neki(pl. ha anyatejből 180 az adagja,akkor tápszerből is csinálj annyit).

Remélem tudtam kicsit segíteni,kérdezz nyugodtan,ha konkrétan érdekel még valami,jó babázást!

2008. dec. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Teljesen érthető :) még nincs kérdésem, egyelőre még nem is vettem tápszert. Te melyiket ajánlod? Az a helyzet, hogy úgy tűnik fogytán a tejem és mintha a tápértéke is kevés lenne. A múlthét folyamán csak 80gr-ot hízott ami nem tetszik a dr bácsinknak és nekem sem igazán... de nem eszik többet :(
2008. dec. 5. 16:06
 3/4 anonim ***** válasza:
A kislányom a Bebát szereti de sokfajta van sztem majd az orvos úgyis ajánl nektek akkor.Az én lányom a születése óta azt eszi.De tényleg nagy a kínálat.A hízás meg olyan dolog hogy lehet most épp a hossza nő a babádnak,és ezért nem hízik most olyan ütemben,de persze az orvos jobban tudja.Nálunk is most 2 hete nem hízott semmit,és kevesebbet eszik,lehet jön a foga.
2008. dec. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ne kezd a hozzátáplálást orvosi utasitás nélkül
2008. dec. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!