Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Terhesség bejelentése ,de hogyan?

Terhesség bejelentése ,de hogyan?

Figyelt kérdés

Mikortól lehet elmondani? Illetve

kreatív ötleteket várok,hogy ki hogy mondaná el a leendő nagyszülőknek hogy babát vár?😊

Valami olyasmire gondoltam hogy kis dobozba egy bébicipő/terhestesz meg valami kép,amin rajta lenne hogy mikorra várható. Ti hogy mondtátok el? Vagy az is érdekelne hogy párotoknak hogy mondtátok el😊



2021. ápr. 25. 20:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

A párom a kedves a budiajtóban állt amikor teszteltem, majd kikapta a tesztet a kezemből és addig szorongatta ameddig meg nem jelent a csík rajta.

A család tudta, hogy próbákozunk, annyi volt a teendőm, hogy visszautasítottam a felkínált bort. Ezután a nemét viszont egy tortával jelentettük be nekik.

2021. ápr. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
12.heti UH után elmondtuk a nagyszülőknek, kb.így:,, Terhes vagyok, nagyszülők lesztek. " :D Férjemmel együtt teszteltem.
2021. ápr. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

5 hetesen


1. Úgy néz ki nagyszülők lesztenk

2.

Pozitív lett a teszt



Anyuval napi szoros kapcsoltban vagyok..

Ha baj lenne is őt hívnám aférjem után.

Ahogy tettem is.. vitt a másik babával az ügyeletre. ( kis korkülönbség)

Végül minden rendben lett


Szóval èn nem sueretem a habos babos körîtéseket

2021. ápr. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Mi a 13. héten, amikor megkaptuk a genetikai vizsgálat eredményét és az UH-t. A párom tudta, mert orvosi segítséggel ment, így a vérvétel jelezte.
2021. ápr. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Elmondani bármikor lehet, nincs kőbe vésve erre vonatkozóan szabály. Azért a 12. heti genetikai UH eredményét érdemes megvárni biztos, ami biztos alapon.


Ezt te érzed amúgy igazán, hogy a családod vevő vagy sem a meglepetésekre. A youtubra feltöltött amcsi bejelentő videók ellenére hidd el, rosszul is elsülhet, vagy erőltetett is lehet. Nálunk a családban sajnos konkrét példa is akadt erre, illetve arra, hogy miért is érdemes várni és nem azonnal bejelenteni. Ferjem egyik unokatestvére és a férje összecsődítette az egész családot a bejelentésre, akkor 8 vagy 9 hetes volt éppen. Senki nem figyelt rájuk, mert pont ebéd kellős közepén mondták el a híreket. Végül nem volt meg az a nagy öröm nekik, amit vártak. Három héttel később a genetikai UH során kiderült, hogy nincs szívhang és mindenkit sorra telefonáltak végül, hogy mégsem lesz baba. A második alkalommal egy videós üzenetet küldtek el mindenkinek, amiben elmondták, hogy ismét gyerekük lesz és eegy festékpatronnal "leleplezték", hogy kislány. Ennek sem lett olyan fogadtatása, amilyet vártak.


Az sem feltétlen jó, ahogy mi csináltuk. Mi a férjemmel csak a szüleink és nagyszüleink részére mondtuk el, de nekik sem nagy csinnadratta közepette. Egyszerűen annyit mondtunk, hogy okunk lesz az egyik szobát berendezni még gyerekszobának (akkor vettünk éppen egy nagyobb házat és pont a felújítás kellős közepén voltunk).

A férjemnek pedig nem kellett elmondani, mert együtt csináltuk a tesztet. Őszintén szólva, meg is sértődött volna, ha kihagyom ebből, hiszen tervezett volt a baba, már régóta próbálkoztunk.

2021. ápr. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

18 hetesen jelentettük be a családnak. (A 12 hetes genetikai ultrahangot meg akartuk várni, és akkor már az ünnepeket is kivártuk, hogy ott legyen mindenki egyszerre. Ugye a covid miatt ritkán is találkoztunk.) így aztán karácsonykor a férjem pohárköszöntőt mondott és azzal zárta, hogy "... és koccintsunk arra is, hogy babát várunk."


Férjemnek már aznap amikor pozitív lett a teszt és megcsináltam a másikat is néhány órával később, hogy biztos legyek benne, kiraktam a 2 tesztet (egy sima két csíkos + egy digitális, ami a heteket mutatta) és egy cumit. Elsőre le se esett neki, pedig 4 évig próbálkoztunk, látott már néhány - igaz negatív - tesztet, de csak forgatta, hogy mi az, a cumira meg azt hitte, hogy az unokahúgának vettem ajándékba. 🤣🤷 Szóval eltelt néhány perc, mire felfogta. 🙈


35 hkm

2021. ápr. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Attól függ, mennyire vagy szoros kapcsolatban a nagyszülőkkel, barátokkal.

A férjemmel együtt csináltuk a tesztet.

A szüleinknek az első terhességet a 12.hét után akartuk elmondani, de a 8.héten elvetéltem és pont vártak minket ebédre. Szóval a kórházból hívtuk őket, kicsit sokkolódtak..Ezért a második pozitív tesztnél rögtön elmondtuk, együtt izgultak velünk a továbbiakban. Minden rendben ment szerencsére.

2021. ápr. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
A szüleink, testvéreink az első perctől tudták. Ha baj történt volna, az sem titok előttük, akkor miért ne mondtuk volna el?
2021. ápr. 26. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

Mi kb 14 héten hívtunk fel mindenkit a családból. Eredetileg egy családi ebéd lett volna, ahol személyesen mondjuk el, de covid miatt ez elmaradt, így csak telefonáltunk.


Férjemnek aznap mondtam el rögtön a teszt után.

2021. ápr. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Mit szólnál,ha azt mondanám,hogy pár hónap és nagymama leszel?"

Nem túloztam el,tudtam hogy anyám helyettem is túl pörgi majd.😌

Párom anyját telefonon hallottuk kiabálni,hogy "NAGYMAMA LESZEK!!"

miután a párom kimondta,hogy "amúgy az asszony terhes~~" két mondtad közt.

Munkahelyén volt,biztos sokan nézték hülyének,de cuki volt. :D

2021. ápr. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!