Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet, hogy nem foglalkozom...

Lehet, hogy nem foglalkozom eleget a gyerekemmel?

Figyelt kérdés

Van egy 2 eves kislanyom es kezdem azt erezni h nem foglalkozom vele eleget ami a jatektevekenyseget illeti.

Nekunk abbol all kb a napunk h reggel 7kor keles eeggeli stb aztan akkor elvegezzuk egyutt a teendoket mosogatogep, mosogep, porszivozas stb ezekben resztvesz. Aztan mese olvasas es 10 korul elindulunk otthonrol a levegon lenni mindenefele megyunk, es ebedre erunk haza. Ebed, alvas, keles, megint egy kis rendrakas, mese, es max 1 orat jatszunk ilyenekkel: kirakos, rajzolas, gyurma, szinfelismero, gyongyfuzes, max 10 percre lekoti a kiskonyhaja is. Esetleg kicsit babazunk. Aztan megint elmegyunk kinti programra es kb vacsorara jovunk haza. Szeretink kint lenni


De mas anyukak annyi kreativ feladatot kitalalnak, annyit jatszanak a gyerekkel, baboznak nekik (bar ez en lanyom sztem vegig se ulne ha baboznek neki) puzzle-znak nem is ertem az en kislanyom tokre nem tud meg puzzle-zni probaltuk mar meg meg nem tudom

Szerintetek ez keves amit csinalok es egyhangu? Kevesebbet kene elmenni tobbet itthon lenni es tobb jatekot jatszani?


2021. máj. 4. 07:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem jól csinálod és fontos a gyereknek kint lenni. Inkább az van, hogy lassan abba a korba ér, hogy egyre nehezebb lekötni és lassan ideje közösségbe menni. Ami nyilván most a vírus miatt nehezebb, de vannak alapesetben játszós csoportok stb. Vagy bölcsi.
2021. máj. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%

Én is hasonlóan csinálom, és én is ugyanígy érzem.


Viszont olyankor végig gondolom, hogy miért is csináljuk így.


Először is nem akarom hogy koszosan putrisan nevelkedjen, mint én. Gyűlöltem, nem is csinálom tökéletesen a takarítást.


Másodszor szeretném ha a fiam megtanulná ellátni magát, és rendben tartani a környezetét.


Harmadszor kint lenni, tök jó és érdekes tud lenni, friss levegő, lemozogja az energiáit, sokat tanul (mi milyen madár, fa stb). Lehet hangosan énekelni az erdei ösvényen, beszélgetni a maga módján.


Negyedszer pedig nem árt, ha a házimunka el van végezve ésrendes otthonhoz van szokva a gyerek, így felnőttként is igénye lesz rá.

2021. máj. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Legjobb kint a levegőn. Jó idő, D vitamin és rengeteg tanulás. Hidd el többet tanul a természetben mint kirakó közben. Amúgy is a gyerekhez kell igazodni. Ha ő még nem ülne meg kirakó meg bábozás alatt, nem is kell erőltetni.

Az én fiam másfél éves. Rengeteget vagyunk kint most hogy jó idő van. Nézzük a madarakat, csigákat, gyíkokat..... Stb imádja. Már tudja hol keresse őket. Mindent megvizsgál. Tudja hogy szépen kell nyúlni az állatokhoz, hogy van olyan virág amit nem szabad letépni. Mindig magyarázok neki. Mondom rengeteg tanulási lehetőséget ad a természet. 😊

2021. máj. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
3 vagyok. Az lemaradt, hogy azzal is tanul ha játékosan bevonod a házimunkába. Az hogy azt megcsinálod nem jelenti, hogy nem foglalkozol a gyerekkel. Mi is együtt sütünk, főzünk, mosogatunk... Stb Ha seprek már hozza a lapátot. Tolja a porszívót. A fontos az, hogy a gyerek is élvezze
2021. máj. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Őszintén kérdezem, mit kéne még csinálnod? Így is egész nap mint a Zoli bohóc szórakoztatod.
2021. máj. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem teljesen jó ahogy csinálod, sőt túlzás is, de tudom, hogy nincsenek el magukban. Van olyan gyerek amelyik szereti a puzzle-t, van amelyik nem, semmit nem jelent. Én nem foglalkozok ennyit a lányommal, de nincs lelkiismeretfurdalásom, egyke, az is marad, tanulja meg elfoglalni magát egyedül is.
2021. máj. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen jól csinálod. Amikor a kislányom két éves volt ilyen jó időben mi szinte egész nap kint voltunk a levegőn. Akkor játszottunk bent, ha esett az eső vagy szeles idő volt. Elég sokat vannak bezárva télen szóval én örültem neki, ha kint lehetünk végre. Mindig a szomszéd állatait nézte, homokozott, labdázott rengeteget.

Szerintem jól csinálod.

2021. máj. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Bőven elég neki. Az én fiam ennyi idősen hasonlóan volt. De ha nem akart segíteni akkor ott játszott mellettem. Ma már 4 éves mindent ő akar csinálni(porszívózni, törölgetni, felmosni stb.) Most én nem hagyom sokszor hogy csak ő csinálja mert akkor nem végzek. Folyton kint van ha itthon van. Vagy a apával szerel vagy biciklizik rollerezik pedálos traktort hajt az udvaron vagy hintázik, futkos, kutyákkal játszik ha én csinálok valamit bent vagy kint. Ha nem akkor megyünk az útra az unokahuggal biciklizni vagy amit akar. Itt bent már nem is kell vele játszanom. Vagy inkább úgy mondanám hogy ritka pl ha rossz napja van vagy front van stb
2021. máj. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Dehat egesz nap vele vagy....

Nem lehet ennel többet adni neki. Annyit fűznék hozzá h enekles mondokazas még jól jöhet en kicsit későn vettem ezekre ra magam es csak nost kezd beszelni 2 es fel evesen gyanitom ezeknek a hatására.

2021. máj. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen rendben van. Én egy kicsit azt hiányolom, hogy nem játszik egyedül. Én délután egyedül hagyom, amíg a férjem haza nem ér.
2021. máj. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!