Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13-15 hónapos baba, mennyit...

13-15 hónapos baba, mennyit "foglalkoztok" vele?

Figyelt kérdés

14 hónapos lesz a lányom napokon belül,járni még nem jár,de stabilan áll,pár lépést is tesz segítségge. Nagyon élénk,ügyes baba,minden rendben vele.

Viszont sokszor mar nem tudom mivel foglaljam le. Délelőtt még sak csak eltelik,dél felé alszik kicsit,nem sokat,de délutánra már keresztre feszülök sokszor :) egy kávét nem lehet nyugton inni mellette,jön,kapaszkodik,mindig vele kell foglalkozni. Szívesen teszem,de egyszerűen nincs annyi program,mi kitöltenie a napunkat. A férjem öt körül ér haza,addig én vagyok vele. Aki hasonló cipőben van,mit csinál,hogy legalább kocsit ellegyen a gyerek,elmolyoljon? Hogyan lehet ha kicsit is,de önálló játékra szoktatni? Ha ezt nem,akkor meg mi el toltsem.ki az egész napot? Nem lehet és nem is akarok egész nap jstszoterezni,van mondóka,közös játék,közös házimunka (ha hagyja,bevonni még nem tudom). Napi egyszer alszik már csak napközben,maximum egy órát.


ápr. 29. 14:31
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesírási hibakert ezt is öt részletben írtam,közben megevett majdnem egy papirzsepit,és itelkezve nézett rám,miért nem vele foglalkozom,na meg mászott fel.
ápr. 29. 14:32
 2/33 A kérdező kommentje:
A kérdés másképp,hogy úgy érzem,kezd a fejemre nőni,de fogalmam nincs mit tegyek.
ápr. 29. 14:34
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Ááá

Veled vagyok. Ugyan ez itt is. Bár szeret tornádó játszani így én pakolok utána és még van egy 6 éves is🤣

ápr. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:

Nekem 15 hónapos a fiam, elmolyol egyedül is, de olyankor meg szar anyának érzem magam, hogy “nem foglalkozom vele”..

Járni még a fiam se jár, bútorok mellett szinte szalad, 1-2 lépést megtesz, aztán mászva folytatja.

Van egy (2*1,80-as) babakarámunk, abba szoktam néha beletenni, amikor felmosok, vagy olyasmi dolgot csinálok (wc takarítás stb) aminél nem lenne jó, ha láb alatt lenne.. Ott van bent neki pár játéka, azokkal leköti magát.. olyankor szoktam meginni a kávémat is.


Nálunk a múltkor az oltásról leszedett ragtapaszt kellett kihalászni a szájából.. :D

ápr. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

#4 köszi a tapasztalatot,de ahogy írtam,inkább olyanoktól kellene a válasz,akiknek egy pillanatot nincs el a gyerekük. Járóka,babakarám,orditas tárgya. Ne érezd magad szar anyának,örülj,hogy a tiéd legalább kocsit elvan

Én meg azért érzem magam szar anyának,mert az enyém egy pillanatot sincs el,és kezd a fejemre nőni, de fingom nincs mit tegyek.

ápr. 29. 14:50
 6/33 anonim ***** válasza:
13%

Nekunk minden napra volt program, nem is ertem , otthon ulsz a 14 honapossal egesz nap ?

Baratok ? Baba csoportok ? Babas foglalkozasok ? Seta ? Seta babas baratokkal, konyvtar, kavezo, jatszohaz...

Minden napra volt mit csinalnunk. A gyereknek is szocializalodni kellene.

ápr. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

#6 és amikor otthon vagy? Vagy soha nem vagy otthon? Egyébként szokott szocializálódnak,nem tudom honnan vetted,hogy nem. Olvasd el még egyszer a kérdést,illetve az alatta lévő két kommentemet.

Nekem mondjuk minden nap minden órájában nem jut program és nem is szeretném ha jutna.

ápr. 29. 15:03
 8/33 A kérdező kommentje:
Baba mama klubokat tmar nem forszirozom. Én is unom, a gyerek még még jobban. Míg más gyerek elucsorog az anyja ölében,az enyém szét akarja szedni a jó istent is
ápr. 29. 15:05
 9/33 A kérdező kommentje:
Na ,a kérdés akkor még egyszer,inkább az,hogy hogyan ne nőjön a fejemre? Sajnos már nem tudom átírni utólag,de remélem van,aki olvas:)
ápr. 29. 15:07
 10/33 anonim ***** válasza:
65%
Ez most itt lehet, hogy eretnekségnek számít, de... És ha hagynád néha unatkozni? Frusztrálni fogja, persze. De időnként azt is kell, különben még 6 évesen is neked kell naphosszat szórakoztatnod. Nem azt mondom, hogy rögtön hagyd órákra, de fokozatosan növelheted az időt 0-ról, amikor várnia kell anyára. Hogy ordítani fog? Fog, igen :D Kellemetlen, valóban. De ez mindkettőtök hasznára fog válni. Már nem baba :) Bár már igazából nagyobb babaként is nyugodtan el lehet kezdeni ahhoz szoktatni, hogy anya nem 0-24-es házi szórakoztató központ.
ápr. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!