Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónapos gyerekem nagyon-nag...

16 hónapos gyerekem nagyon-nagyon anyás, ez másnál is így van?

Figyelt kérdés

Apával még csak-csak elvan valahogy, de ha elmegyek a közelükből, akkor keres, hív engem.

A mamával csak akkor van el, ha én eltűnök a képből, pl. elmegyek vásárolni, de ilyenkor úgy kell kiosonnom, ha a mama épp lefoglalja valamivel, akkor indulok el, úgy, hogy ne vegyen észre, máskülönben rámtapad :)

Keveset játszik egyedül, nem szeret egyedül lenni. Néha ő a homokozóban van, én mellette teregetek, ő meg kurjongat, hogy menjek oda hozzá. Igazából nem játszani, hanem jönni-menni akar folyamatosan.

Ennyi idősen belefér, hogy ennyire anyás? Vagy utalhat ez valamilyen kötődési problémára?

Ami még aggaszt, hogy nem ad puszit. A könyvekben az állatoknak igen, a plüssöknek igen, de nekem nem. Mondjuk apának sem :(


2021. máj. 9. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Teljesen normàlis, ne aggòdj :)
2021. máj. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hat az enyém pont nem ilyen. De több felek a gyerekek szerintem ez is rendben van.
2021. máj. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szeparációs szorongás.
2021. máj. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3-as, lehet szepa hónapok óta? Szerintem 2-3 hónapja, de lehet régebb óta ilyen.
2021. máj. 9. 21:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Az mi gyerekünk az első 2 évben csak velem volt el.Ezt úgy képzeld, hogy még az apjával se.A nagyszülők meg végképp szóba se jöhettek.3 éves.Imádja az apját, állandóan rajta csüng ha itthon van, nagyon szereti a nagyszülőket is, simán rájuk hagyhatjuk napközben nincs cirkusz, jól érzi magát velük.(1 évvel ezelőtt ebből még simán üvöltés volt míg az ember lóhalálába elrendezett valamit és azt az időt szó szerint végigüvöltötte)

Az meg hogy jönni,menni szeretne teljesen természetes.Felfedező korban van.Kinyílott előtte a világ,nem akar egy helyben lenni,keresi az újabb ingereket és kihívásokat.

Normális puszit 2 éves kora után kezdett adni.Addig csak odadugta az arcát.

Az enyém egészséges, úgyhogy én túlzottan nem aggódnék a helyedbe.De ha normális a védőnőd kérdezd meg ő mit gondol erről.

2021. máj. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én a fiamtól mindig elköszönök, hogy elmegyek. Szerintem ez fontos. E mellett mondani, hogy hova mész mikor jössz. Például felébredsz a délutáni alvásból, eszel, és jövök... stb.

Ha kiosonsz, jobban elhúzodik ez az egész, mert nem tudja, hogy visszajössz-e, és hogy mikor. Amúgy nálunk is ilyenkor kezdődött a szeparacios szorongás, de hamar lecsengett.

2021. máj. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!