Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két etetés között jó a mecsek...

Két etetés között jó a mecsek baby tea?

Figyelt kérdés

2hetes a kisbabám, tápszeres, sajnos nincs tejem. Sokat eszik, 90-100ml t is képes megenni egyszerre.Próbálom tartani a 3órás szüneteket a védőnő tanácsára, de van hogy már 2után látom a jeleket hogy éhes. Mivel hasfájós is elkezdeném a mecsek teát adni neki. Napi egy filtert lehet adni.

Ez igy jó lehet ha 2étkezés között adok belőle? Mennyit? Pár kortyot vagy mehet 20-30ml is egyszerre?



2021. máj. 10. 13:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Tápláld nyugodtan igény szerint. Ha meg fáj a hasa, válts tápszert. Felesleges a tea.
2021. máj. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
28%

Több lehetséges megoldása van a helyzetnek. A lényeg a következetesség.

Adhatod a tápszert is igény szerint. Ha úgy látod, hogy éhes a kicsi, akkor megeteted és pont. Lehet, hogy nem is nyakalna be egyszerre sokat és nem fájna a pocakja.

Azt is lehet, hogy a védőnő tanácsát követve 3 óránként etetsz, ebben az esetben a védőnő véleményét kérd ki, mit adj a kicsinek két etetés között.

A szoptatást teljesen feladtad, elengedted? Miből gondolod, hogy nincs tejed? Elég nagy szamárságokat tudnak ám mondani a kismamáknak a szoptatással kapcsolatban.

2021. máj. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem tudok fejni már csak kb 20ml t egyszerrre összesen a két ciciből. Utoljára egy ora szopi idö alatt 15gmal mutatott tobbet a mérleg ebből gondolom hogy ennek itt vége szakadt, főleg hogy volt már előtte 140et is fejni tudtam.
2021. máj. 10. 13:57
 4/15 anonim ***** válasza:
53%
Értem. Ha úgy érzed, hogy jó lenne mégiscsak szoptatni, akkor olvasgasd az lll.hu weboldalt. Nagyon pici még a babád, még simán lehet anyatejes baba. (Ha szeretnéd) A szoptatáshoz az első 1-2 hónapban végtelen türelem kell. Ha már megbékéltél a tápszerrel, akkor nem szóltam egy szót sem. ;) Akkor beszéljétek meg a védőnővel, hogyan lenne a legjobb a tápszeres táplálás. Mindenképp szólj neki, hogy nem bírja a baba a 3 órás szüneteket, hamarabb megéhezik. (Ami egy 2 hetes csöppségnél teljesen normális)
2021. máj. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Nekem is mecsekteázott a babám,mert nekem meg az anyatejtől fájt a hasa. (A sárga dobozos,babával az oldalán,nem?)

Bár nekem egy hónapos kora után.Ha elzöldül tőle a széklete és tartós is marad,akkor még hanyagold,mert nem elég feljett a pocakja ahhoz,hogy feldolgozza.(második gyereknél volt ez probléma)

Sokat fog tőle pukizni is,és lehet hogy akkor meg pont,hogy ettől fog fájni a pocakja :/

2021. máj. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztam senkit! Igen az a fajta tea. 0hótól mehet csak nem tudom egyszerre mennyi kortyot lehet adni.tapszerbol a milumil komfortot eszi mostmar ami hasfajasra van.

Köszönöm a tanàcsokat!

2021. máj. 10. 14:57
 7/15 anonim ***** válasza:
13%
A mennyiség mellett az is fontos,hogy mennyi ideig áztatod.Mivel még nagyon picike 3-5 percnél ne nagyon áztasd tovább a vízben a teafüvet,hogy ne legyen erős a tea.Ha már megszokta a pocija és nincs baj lehet tovább is fokozatosan. :D
2021. máj. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
39%
6 hònapos kor előtt ne teàztasd. Inkàbb pròbàld meg szoptatni.
2021. máj. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
42%

1. Az nem mérvadó hogy mennyit tudsz fejni

2. Egy egy mérés sem mérvadó. Naponta vagy hetente egyszer mérd ha annyira akarod. Ha gyarapszik akkor minden rendben.

3. Igény szerinti szoptatással simán vissza lehet hozni a tejet akkor is ha esetleg apad

Persze ha nem akarod szoptatni akkor a tápszert add igény szerint. De ne teáztasd. Semmi szüksége rá

2021. máj. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
De hát igy kell mérni hogy mennyi tejet szopizik,hogy előtte es utána mérlegre teszed és annyit evett. Ha ez most 15-20g egy szoptatás alkalmával akkor azzal éhen hal. De amúgy mellre teszem mindig tápszer előtt de 5perc után már vörösödik a feje,szuszog idegesen, rángatja a mellet,mert gondolom nem jön.
2021. máj. 10. 19:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!