Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mikor kezdte rászoktatni a...

Ki mikor kezdte rászoktatni a bilire a gyereket?

Figyelt kérdés
én már olyant is hallotam , hogy ahogy elkezdet ülni magátol a gyerek már rá is rakta a bilire hogy könyeben megszokja a gyerek.Mi a véleményetek erről?
2010. aug. 23. 16:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom 15 hónapos volt, amikor aszomszéd kisfiú megtanította bilibe pisilni. A kakilás nehezebb eset volt, de két éves korára teljesen szoba- és ágytiszta lett. Édes volt, mert eleinte ha a bilibe sikerült bármi, őrizte, mint egy kincset. Nem lehetett előtte kiönteni, apának is meg kellett mutatni.
2010. aug. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szerintem van ilyen persze ez sok mindentől függ én 10 hónaposan kezdtem amikor már rendesen ült és járt nagyon sok odafigyeléssel jár és türelemmel
2010. aug. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Barátnőm is akkor kezdte, amikor már biztonsággal ült a Pici. Amint látta, hogy kakilni kell, gyorsan kicsomizta a pelusból és irány a bili. Novemberben lesz 2 éves és már csak néha pisil a pelusba, kakilni meg már soha. Nálunk 10 hós a Pici, már én is megvettem az első bilijét. :)
2010. aug. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát ... bevallom, az én kislányom már 23 hónapos, és kb. 18 hós kora óta próbálkozunk a bilivel, de egyszerűen nem hajlandó használni, csak játszik vele, és sírva fakad, ha ráültetem pelus nélkül, ezért nem erőltetem.


A védőnő és a gyerekorvosunk is azt mondta, hogy ez egy olyan dolog, amit nem szabad erőltetni, mert később komoly problémákat okozhat.

Persze, vannak babák, akik imádják, és nagyon hamar el kezdik használni, nekünk ez még várat magára.

Én már 1,5 évesen szobatiszta voltam, a kislányom nem rám ütött :)


Itt olvastam a múltkor, hogy a (szerintem) "nem normális" anyuka övvel rákötötte a gyereket a bilire, és az ágyrácshoz, hogy fel se tudjon állni róla, és így kényszerítette, hogy bele végezze a dolgát. Ez már sztm durva.

2010. aug. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges sztem.Akik itt írták,h még 1 éves kor előtt kezdték,azok is csak annyit értek el vele,mint az,aki 2 évesen kezdi.Enyémek 2 évesen szóltak,levettük a pelust,irány a vécé,a nagyfiam 1 nap alatt, a többiek 1-2 hét alatt szobatiszták lettek.Pisi,kaki ügyben is.:))
2010. aug. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

14hónapos, és már csak a pisivel vannak problémáink.

Nálunk spec eset volt, még nem volt bilink, amikor egy csúnya szorulása lett a kicsinek, nem tudott kakilni, és ráültünk a nagywcre, na az eredmény szagos siker, akkor volt alig 7hónapos, megkapta a régi bilim, nagyon tetszett neki, bilizett is, de megunta, aztán elkezdett érdeklődni anya mit csinál a zárt ajtó mögött. Na most mozinak használja a wct, kacag mikor grimaszolok neki, hogy igen anya is kakil, most pisil... Na ez annyira tetszik neki, hogy neki is kell csinálni ugyan ilyet, a bilin, oda kakil, jelzi ha kell kakilni, nagyon ritka, hogy nem bírja ki amíg kicsomagolom és a pelusba sikerül egy kicsi. Viszont a pisivel bajban vagyunk, azt az istenért sem hajlandó mutatni, de annak is eljön az ideje, még kicsi, és így is előre van sok ismerős babához képest.

2010. aug. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Annyit értem el vele hogy másfél éves korára csak este raktam rá pelust mert nappal bili volt.Végülis ez tényleg semmi.
2010. aug. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedves kekk 20.33-as:ott volt a bűvös szó:SZERINTEM.Mert szerintem teljesen felesleges,de ha valaki akarja,csinálja.Remélem,nem baj,h más a véleményem mint neked.Egyébként gondolom nem csináltad végig 4 gyerekkel,mert amikor van egy újszülött ikerpárod,valószínűleg nem a nagyobbat ülteted fél óránként bilire,mert egyéb dolgod is akad.SZERINTEM.Örülök,h neked sikerült,büszke lehetsz a kisgyerekedre,ritka aki 1,5 évesen nappalra szobatiszta.
2010. aug. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

9 hósan kezdtem rárakni a bilire (áprilisi, és a karácsonyfa alatt ücsörgött a bilin :) ), 16 hónapos korára teljesen szobatiszta volt, éjjelre is. Nagyon büszke vagyok, hogy ilyen ügyes volt, de ezt senki nem akarta elhinni, a bölcsis néni is teljesen meg volt döbbenve.

Én egyébként azt tapasztaltam, hogy csak mnostanában az a tendencia, hogy 2- 2.5 éves gyerekek még nem szobatizták, a mi korunkban, mikor még csak textilpelus volt, és azt kellett nap mint nap kihámozni a kakiból, a szülőknek sokkal sürgősebb volt szobatisztaságra szoktatni a gyereket. A kicsi egyébként majdnem két éves, és még mindig nem szobatiszta, de vele nincs időm olyan sokat foglalkozni, mint a naggyal, és nem is tartom olyan fontosnak. Az elsővel több időm volt, több türelmem, és sikerült.

2010. aug. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én hiába próbálkoztam 14-15 hónapos korában (éppen nyár volt) semmi eredménye nem lett. 23 hónaposan maga ült rá a bilire (azt is csak 1 hónapig használtuk, utána a wc-t választotta) és egy nap alatt szobatiszta lett, csak éjjel kell pelus, de már abban sincs semmi hetek óta, inkább szól éjjel ha pisilni kell, úgyhogy lassan azt is elhagyjuk!
2010. aug. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!