Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős kortól kell a...

Mennyi idős kortól kell a gyereket rászoktatni arra, hogy egyedül törölje ki a fenekét?

Figyelt kérdés
Kisfiam most lesz 5 éves, én még korainak tartanám, de az óvodában az egyik dajka rászólt, hogy törölje ki magának. Hát, meg is lett az eredménye. Szóvá tegyem neki, vagy tényleg itt lenne az ideje, hogy egyedül intézze a nagydolgát?
2009. márc. 3. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy nagyjából 5 éves korukra képesek anatómiailag rá. (addigra ér el addig rendesen a kezük) Ovija és dadusa válogatja, hogy meddig törölnek, bár a legtöbb helyen azért megteszik, ha a gyerek kéri.
2009. márc. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Iskolás korára már jó lenne, ha jól tudná, ahhoz pedig 4-5 éves korban el kell kezdeni próbálkozni.
2009. márc. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Úgy gondolom, hogy mire az iskolát elkezdi, addigra már tudnia kell, hisz ott már senki sem fog neki segíteni.

Így legkésőbb, a suli előtti nyáron "be kell gyakorolnotok", ha lehet ezt így mondani.

A lányom 3 éves múlt, és ragaszkodik ahhoz, hogy a pisilés után ő használja a wc-papírt. De a többit, még mi intézzük...

Úgy veszem észre (sokszor piros a nunija), hogy a pisit hagyják is neki intézni az oviban. Ne örülök neki, de gyakoroljuk.



Ui.: a háziorvost (védőnőt) esetleg nem kérdezted még erről? Hátha ők tudnak javasolni valami használhatót.

Üdv!

2009. márc. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! Megnyugodtam, hogy nem vagyunk elmaradva. Mondtam a fiamnak, hogy legközelebb kérje meg, hogy segítsen. Szerencsére ritkán fordul elő, hogy máshol kell elmennie.
2009. márc. 4. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!