Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babaúszás milyen?

Babaúszás milyen?

Figyelt kérdés

1éves múlott a kisfiúnk.Mivel eddig sajnos nem mehettünk.A mai nap beszéltem az oktatóval ha minden jól megy 17- én kezdünk. Hú nagyon izgulok,h.milyen lesz.Ráadásul az oktató azt mondta,h.hát 1éves gyerekekkel már azért nehezebb akaratosabbak ,buvár reflex sincs már náluk

.Kinek mi a tapasztalata? Mennyire nehéz a kicsikkel?

Mi most pont abba a korszakba vagyunk,h.kicsit félős idő kell neki aztán feloldódik..Ha valamit nem kap meg vagy nem akar hiszti van..Már kezdem azt gondolni,h.nem jó ötlet most az úszás😕


2021. máj. 10. 22:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi majdnem 9 hónapos babával kezdtük, ő szintén túlkorosnak számított már, de elejétől fogva imádta a vizet, szóval nem volt baj. Ott volt olyan baba is, aki már 3 hónaposan is ment, mégse szerette nagyon a foglalkozásokat, úgyhogy gondolom babától is függ. plusz ha a szülő kellően magabiztos tud lenni, az a babának is bátorítás (ezt is a csoportban tapasztaltak alapján mondom).

Mi is most kezdjük újra, már ígérték, hogy hamarosan nyitnak, kíváncsi leszek... a mi kisfiunk most lett 19 hónapos, szintén vannak kisebb hisztik, de azért remélem ez most is ugyanúgy tetszeni fog neki.

2021. máj. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

5 hónapos korától járunk minden héten, most 1,5 éves, (csak pár hét maradt ki a vírus helyzet miatt, amíg nem volt tiszta hogy lehet-e menni)

Imádja, várja, csinálja végig a feladatokat, egy óra után is alig akar kijönni. 1 évesen már magától ugrott be a medence széléről a vízbe.

Én direkt olyan uszodát kerestem, ami nem a búvárreflexre épít, hanem a tudatos levegővételre. Nem késő egy évesen sem kezdeni, csak egy jó uszoda és megfelelő oktató kell. Aki már most ijesztget, az lehet nem a legjobb választás.

2021. máj. 11. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi 3 hónaposan kezdtük és nem ment jól. Nem sír sokat a babánk, általában nagyon nyugodt, de ott mindig vígasztalhatatlanul sírt az úszas után, sőt volt olyan is amikor elöbb el kellett mennünk, mert már a vízben kezdte a sírást/ordítást szegénykém, úgyhogy az utolsó pár alkalmat ki is hagytuk.

Viszont hétvégén mentünk uszodába és most már nagyon tetszett neki 7 hónaposan :)

Úgyhogy szerintem nem biztos, hogy baj, hogy csak ilyen későn kezditek.

2021. máj. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tapasztalatokat!😊

Még abba bízom,h.mehetünk ketten apukával.Egyenlőre azt mondta oktató,h.lehet mivel van kártyánk...Remélem tetszeni fog neki itthon próbálgatom kádba több vizzel leöltöm óvatosan a fejét reflex miatt.Sírni nem sír miatta persze egy uszoda hozzá nem hasonlítható.Itthon azt veszem észre egyik nap élvezi másik nap bele sem akar ülni a kádba csak áll benne.

Megpróbáljuk aztán meglátjuk!😊

2021. máj. 11. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!