Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nyalják le/szopogatják...

Miért nyalják le/szopogatják sokan a cumit, mielőtt odaadják a babának?

Figyelt kérdés

Nekem ez mindig olyan bizarr volt... Én azon az elven vagyok, hogy nem teszem a babámmal azt, amit velem sem szeretném, ha más tenne és nyilván nem szeretném, ha bárki összenyálazna valamit, amit a számba veszek...


De tök sok anyukánál látom ezt... legutóbb pl. a sógornőmék voltak itt, játszottak a 10 hónapos gyerekkel és ha kiköptem a cumit a kanapéra,

anyuka egyből bevette a szájába, beszélgetett, aztán mikor a gyerek kérte a cumit, úgy adta vissza... Amúgy 1,5 méterre volt a vízcsap.


Azt hittem, rosszul leszek :D


Még azt, hogy leesik a homokba a cumi és anyuka lenyalja, talán el tudom képzelni, bár nekem tök fura, hogy egy anyuka elindul úgy otthonról, hogy nincs nála egy kis palack víz..



2021. máj. 11. 12:15
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Mert primitívek.
2021. máj. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
Kutatások alapján úgy tűnik, hogy mivel így átadod a saját baktériumaid, így segít kiépíteni a kicsi immunrendszerét. Ettől nem kötelező így csinálni, és egyáltalán nem kell minden alkalommal, de aki néha-néha csinálja az elvileg még jót is tesz.
2021. máj. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Ezt én sem értem, de szerintem azért, hogy ne közvetlen a földről adják a szájába hanem előbb "letisztítják a baktériumtól" és úgy adják neki oda..de én sem értem miért nem a csapot használják..a másik amit nem értek, hogy miért szájon puszilgatják a gyereket egyesek ezt is rengeteget látom.
2021. máj. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudják, hogy a szájukban lévő baktériumok nagyban hozzájárulnak a fogak romlásához. Ha pedig ez átkerül a gyerek szájába, ott is hasonló hatása lesz.
2021. máj. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
35%
Mi közöd van hozzá hogy ki mit és miért csinál? Ha leesik és nincs másik tartalékba,víz sincs gyorsan a közelben egyszerűbb így.Ne csináld ha nem akarod,de ítélkezni sem kell.Mindenki úgy csinál mindent ahogy akar főleg a gyereke körül.:D
2021. máj. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%

Mert tudatlanok. Ha tisztában lennének azzal, hogy így fertőzik meg a baba szájüregét a fogbetegségeket okozó baktériumokkal, lehet nem csinálnák. Szájra puszi is ugyanez.

Egyébként teljesen egyet értek veled és undorító szokásnak tartom.

2021. máj. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%

Hasonló, számomra gusztustalan, amikor a gyerek maradékát megeszi valaki. Gondolok itt arra az időszakra, amikor bekapja, kiköpi, összecsócsálja, de azt is kiköpi, nyomkodja trancsírozza. Komolyan, miért? Értem én hogy nem pocsékolunk, de nem olyan hatalmas mennyiség kerül egy gyerek elé...

Az persze más, ha mondjuk tányérból eteted, és evett 3 falatot te meg megeszed a többit.

Ugyanígy ez a lenyalom a cumit meg a szájra puszi is nálam nem.. hiába a saját gyerekről van szó.

2021. máj. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%

Szájra én sem puszilok,mert az olyan..nem tudom.Férfit puszilok szájon (illetve a férjem..),gyereket nem.

De én egy tányérból eszek a babával,sőt egy kanállal is ugyanis neki kötelező fogni azt anélkül hogy enne vele,de nálam ne legyen mert az neki kell..🤣

Úgyis mindig az kell még neki amit én eszek,akkor már együnk együtt.

2021. máj. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%

#7, ennek megvan a maga lelki oka, ugyanis az anyák jó darabig belül még egynek érzik magukat a babájukkal. Az elválás lassú folyamat. Bárki más számára érthető, ha gusztustalan.


A cumiról: valóban elképzelhető olyan eset, hogy így lesz a legtisztább a cumi, de persze ha ott a csap, akkor ez inkább csak egy rossz berögződésnek tűnik. A fogorvosok pedig valóban nem ajánlják se ezt, se a közös kanalat stb., főleg ha a szülőknek rossz a foga.

2021. máj. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
68%
Undorító. Cumizik a gyerekem mindig van nálam víz. Tudatlanság butaság. Ahelyett hogy lenne nála víz.
2021. máj. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!