Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy ne essen...

Mit tegyek, hogy ne essen olyan rosszul a barátok viselkedése?

Figyelt kérdés
Mióta megszületett a babóca, azóta le vagyok ejtve.:-( Pedig még a terhességem alatt is jóban voltunk. Szülés után már nem értem rá az órás telefonbeszélgetésekre, stb., biztosan ez az egyik ok. Na meg gondolom, meg is változtam. Bár érzésem szerint a barátokhoz való hozzáállásom egyáltalán nem. Szerencsére ez nem mindenkire jellemző, de van olyan akiben nagyot csalódtam. Nem ezt vártam volna...:-(
2008. dec. 7. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sokan nem tudják,hogy álljanak egy babához.

A baráti társaságban nálunk született először gyermek,és a többieknél nagyon kilátásban sincs,és nem is tervezik.Mellőlem is elmaradtak azok,akik nem hajlandóak megbarátkozni a gondolattal.De én is sokat változtam,hiszen nincsenek már tivornyázások, bulik, dohányzás..Éjszakázom ezek nélkül is eleget:)

Ki tudja,mikor már ők is felnőnek a feladathoz,akkor lehet újra keresni fognak.Vedd könnyedén,mert ha ezen eszed magad,akkor bele is őrülsz.Ismerkedj olyan anyukákkal,akik szintén a kis cseppeket tologatják.

No meg az is igaz,hogy nagyon kevés igazi barátja van az embernek,akik melletted maradtak,mostmár tudod, azok:)

2008. dec. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló cipőben járok. Az én kisfiam már 4 hónapos múlt, ráadásul nem bírja a babakocsit akárhogy próbáltam, így csak itthon vagyunk. Nem tudtam vele menni sehova, autóval a párom jár dolgozni, és így lassan elmaradt majdnem mindenki. A telefonon sem tudok lógni állandóan.

De fel a fejjel, "sajnos" a babás időszaknak is vége lesz egyszer, te is jobban ki tudsz majd mozdulni vele!

Boldog babázást, élvezd ki minden percét, még ha olykor nehéz is!

2008. dec. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szerintem sokan nem mondják,de irigyek is - sokkal könnyebb elfordulni,mint szembesülni a másik ember boldogságával és a saját magányunkkal,vágyinkkal.
2008. dec. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én még csak várom a kicsikénket, de mikor megtudták a barátok szinte csak a kisbabások örültek úgy igazán velünk.Sajnos megtudom különböztetni az őszinte örömet és van olyan pár akikkel el szoktunk menni ide oda-(nekem nemrég lett meg a jogsim s eddig a pár lánytagja vezetett mindig)és most végre ő várná el tőlem hogy én furikázzak pl. szilveszterkor nem beszélve arról hogy alig akarta megérteni hogy a mostani felállás szerint szilveszterkor nem szeretnénk messze menni meg mivel nem nagyon bírom az éjszakázást mostanában sokáig nem akarunk sehova menni.Hát pedig én 6 hónapos terhesen csak akkor vezetek ha úgy érzem.Egy szónak is száz a vége, szerencsére a baráti körben sokkal több a kisgyerekes így maradtak olyanok akikkel össze lehet járni.Javaslom én is neked az új barátok keresését ilyen felállás mellett.
2008. dec. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Érthetelen ez a hozzá állás.Nekem volt egy barátnőm egyben a kolléganőm,akivel minden hová együtt jártunk.Sokat pletykáztunk kávézokban.Terhes lettem,táppénzen vagyok a kezdetektől,24hetesen egyszer nem kérdezte meg,hogy vagyok.Egyszer nem hivott fel.Én még eleinte hivogattam,majd feladtam.Tehát én nem bánom,hogy álltala levagyok ejtve.Az igaz barátok mindig veled lesznek.
2008. dec. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató szavakat! Hát igen, ilyenkor kiderül, hogy ki az igazi barát, és ki az, akinek csak addig kellettem, amíg volt valami hasznom is.:-( Azt gondoltam, hogy majd most támaszkodhatok rájuk, mint igaz barátokra, és majd felajánlják a segítségüket, de nem így történt. Sajnos nem igazán van a környezetemben kisgyerekes anyuka, de hála az égnek, unatkozni nem szoktam. Gyerek mellett nem is lehet. Csak fáj, hogy így jártam a "barátaimmal".
2008. dec. 7. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!