Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fél a 2 évesem az emberektől,...

Fél a 2 évesem az emberektől, hogy hozzam helyre? Tudom hogy nagyon elrontottam

Figyelt kérdés
Férjem mindig is féltette, nem vihettük magunkkal sehova, most meg fél mindenkitöl. Hogy segitsek neki, orditani kezd ha begyünk pl boltba de ha nálunk jön vki nincs gond
2021. máj. 19. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Hát az enyém mindenhova jött velem, mindig.Ennek ellenére csak 2.5 évesen kezdett haverkodni másokkal.Akkor viszont mindenkivel, ha kellett ha nem.Hordjátok továbbra is emberek közé, aztán kinövi.
2021. máj. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Nem mindenki a társaság közepe, lehet a félénkség egyszerűen a személyiségének része, bár ebben az életkorban tipikus. Az enyém is borzasztó félénk volt, aztán elkezdett oviba járni, és nagyon sokat változott etekintetben.


Szerintem szoktasd folyamatosan. Ne erőltesd, hogy odamenjen bárkihez is, ne mentegesd mások előtt, de ne is hagyd otthon, legyen lehetősége a saját tempójában hozzászokni a társasághoz, még ha ezt azt is jelenti, hogy csendben álldogál és figyeli a többieket a játszótéren. Otthon az saját terep, ott biztoságban érzi magát valszeg :)


Magadat szerintem ne ostorozd, semmi értelme. Pici még, rengeteget tudnak változni rövid idő alatt is.

2021. máj. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek, akkor továbbra is próbálkozom fokozatosan
2021. máj. 19. 14:59
 4/8 anonim ***** válasza:
26%

Kicsit előbb kellett volna eszedbe jutnia. Majd megszokja.


És hozzánk jön, nem nálunk jön, Monika show..

2021. máj. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Először játszótérre hordanám bolt helyett.
2021. máj. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%
Ugyan már, 2 éves, még akármilyen lehet, ne gondold már, hogy 2 évesen eldől az ember személyisége, egyenlőre közösségbe sem járt, majd ott kialakul, hogy inkább barátkozós, vagy sem, de ez is változik folyamatosan óvoda, iskola alatt is.
2021. máj. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 2.5 éves fiam most lett félős, korábban nem volt gond. Kezdetektől vittük magunkkal mindenfelé.

Szóval nem ezen múlik.

Ez egy ilyen korszak. Majd elmúlik ez is.

2021. máj. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ő ilyen, majd kinövi.

A lányomat vittük magunkkal mindenhova pár hónapos korától, de tényleg nagyon sokat csavarogtunk, kirándultunk, sokat voltunk emberek között, mégis félt az idegenektől, de a ritkán látott rokonoktól, ismerősöktől is. A férjem legjobb barátjától meg egyenesen üvöltött, ha csak rànézett. A játszótéren vagy strandon ha oda ment hozzá egy kisgyerek, akkor ő hozzá sem szólt, ha beszélgetni próbáltak vele, akkor inkább arrébb ment.

Ez egészen addig tartott, amíg ovis nem lett (persze ott is kellett pár hónap, mire feloldódott). Onnantól nagyon megváltozott, nyitottabb, barátságosabb és bátrabb lett. Most már lassan 5 éves és nagyon nyitott, bátran beszélget a felnőttekkel is, vagány, nagyszájú kislány lett.

2021. máj. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!