Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy segítsem hogy járjon...

Hogy segítsem hogy járjon egyedül?

Figyelt kérdés

Nagyon fiatalon felállt, tudom nem egészséges az orvosok azt tanácsolják erőltessuk vissza ülő helyzetbe (legalábbis anno ilyen tanácsokat kaptam...)

3.5 hónapos volt mikor átfordult, alig múlt 4 mikor mászott, 5 hónaposan feltolta magát ülő helyzetbe, és először 6 hónaposan fényképeztem le hogy álldogál a kiságyban.

Tehettem bármit mindenhol felállt, De nem lett O lába, szépen fejlődik :) Annyira igényli a gyaloglást, hogy már fáj a derekam :D minden mellett kapaszkodva megy (11 hónapos) járás segítővel meg már szalad, de az egyensúly érzéke még nem elég.

Tudom így is korán van, de mindkettőnknek öröm lenne ha sikerülne elindulnia :D


2021. máj. 22. 15:33
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
68%
Jarassegito kuka es te nem setaltatod. Ha maszva jon melletted akkor ugy. Ne izgulj fog jarni sőt azt talan nem vagy sokara de futni tuti fog!
2021. máj. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
75%

Ahogy írják, a járássegítő kuka, és ne vezetgesd, ne erőltesd, majd elindul, amikor készen áll rá. :)

A fiam is állt 6 hónaposan egyébként, pont mint nálatok, le van fényképezve a kiságyban, ahogy ácsorog. És attól a naptól mindig, mindenhol felállt. Én is megijedtem, de nincs és nem is volt a világon semmi baja, már 5 éves. 11,5 hónaposan indult el egyedül, szóval ahhoz képest még nem is olyan extrém korán (ismerek 9-10 hónapos koruktól járó babákat).

2021. máj. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
31%
Amiket írtak fa@ság.Ha gyerek fel áll,nem nyomhatod vissza.Hogy járjon meg nem tudod sehogy elérni,majd ő tudja mikor fog elindulni.Erőltetni nem szabad.Az enyém 17 honaposan indult el.
2021. máj. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
40%
Én sokszor fogtam az egyik kezét, és úgy járt, aztán már simán ment magától 16 hónaposan. A védőnő csak annyit mondott még előtte, hogyha vezetjük, ellustul, de én nem csináltam ebből drámát, úgyis elkezdett járni magától mert néha meg mertem fogni a kezét.
2021. máj. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
63%

14# csakhogy nem az a dráma, hogy ellustul...

A vezetgetés bizonyítottan káros. Ennek ellenére sok gyereknek nem lesz baja, illetve nem szembetűnő 😏


[link]

2021. máj. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
24%
Istenem hagyjuk már basszus.A vezetgetés káros.😅😅😅🤦🤦🤦🤦Mi a franc nem káros már a mai kényes világba.Ez olyan fa@ság mint a cimi zavar.Valamelyik unatkozo barom kitalálta.😅😅Nem 4 honapos gyereket vezetget az ember.Miota világ a világ az ember meg fogja a gyere kezét ha nem tud még egyedül menni,de szeretne.Csak akkor nem volt még internet és nem olvasták a baromságokat.Kíváncsi lennék,hogy ez a sok okos hogy oldja meg mikor a gyereke ordít hogy fogd meg a kezét,mert menni szeretne?
2021. máj. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
27%
A másik fele meg a védőnő sem mondta hogy káros😅😅😅Annyit mondott h.egy kezét fogjuk ne a kettőt,hogy az egyensúly érzéke ki alakuljon.Semmi probléma ezzel.Az ilyen agyon iskolázottak a károsak,de nagyon.
2021. máj. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
41%
14es vagyok. Pontosan, a védőnő semmi olyat nem mondott, hogy káros, csak annyit, hogyha vezetjük, megszokja, és magától később indul el. Kb 11-12 hónapos kora óta folyton nyúlt a kezünk után, egy kezét megfogtam és néha úgy sétáltunk, mert nagyon élvezte. Láttam rajta, hogy semmi rosszat nem tettünk vele. Sőt, kapaszkodjatok meg, a bölcsiben is néha így, egy kézen vezetve hozták ki hozzám a fiam, pedig a nevelők tanult szakemberek. Magától 16 hónapos kora óta közlekedik magabiztosan két lábon, egyszerűen ennyi idő kellett, amíg megérett rá. Nem hiszem, hogyha nem sétáltunk volna vele egy kézen fogva, akkor 2-3 hónappal korábban kezd el járni.
2021. máj. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
74%

Az én lányom sose nyúlt a kezünk után, sose ordított, hogy segítsünk neki, mert sose ajánlottuk fel ezt a lehetőséget. Amiről nem tud, azért nem tud ordítani sem. Így amíg a stabil járás nem alakult ki nála, amikor nagyon akart jönni, négykézláb ereszkedett és mászvá tepert.


Nem kell elhinni, hogy káros és mindenki úgy csinálja, ahogy akarja. 😉

2021. máj. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
41%

De mi a káros benne, mondjátok már el :D hogy (elvileg) később tanult meg járni? hogy a te gyereked nem ordított, az egy dolog, de minden gyerek más. eleve kapaszkodott belénk, és úgy járt minket körbe-körbe, néha nyilván megfogta a kezünket is.


nem volt gyakori amúgy, sokszor néztem csak, hogy próbál egyedül járni, meg ahogy négykézláb mászik, csak néha sétáltunk így, és ezt sem azért, hogy erőltessem, hogy minél hamarabb megtanuljon egyedül járni. egyszerűen csak ez is hozzátartozott a folyamathoz.

2021. máj. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!