Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba mellett mennyire kell...

Baba mellett mennyire kell segítség, mennyire nehéz egyedül?

Figyelt kérdés
Augusztus végére várjuk első gyermekünket. Szüleim aktív korú dolgozók, ráadásul vidéken, több száz kilométerre, nagyon gáz helyen. Ott örül az ember, ha munkahelye van, hogy szabadságot vegyen ki mikor akar vagy táppénz stb. luxus. Ők nem tudnak segíteni nekem a baba körül. Férjem szüleit pedig teljesen érdektelen emberek. Tőlük semmit nem lehet várni. Nem is gondolkoztam el ezen, csak a napokban kérdezett rá egy ismerősöm, hogy ki segít a baba körül majd? Mondom senki. Erre Ő, hogy ne legyek bolond, nem fogom bírni, tönkremegyek stb. Úgy elvette a kedvem, teljesen elijesztett, nagyon rosszul érzem magam azóta is.
2016. márc. 10. 10:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
77%

nekem az első két hétben nálunk volt az anyukám, ez nagyon jól jött mert szövődményes császárom volt, ráadásul kertünk van, minden akkor érett be, gyakorlatilag egész nap befőzött, én meg elláttam a babát.

De ha alapvetően nincs kert, és a szülés nem komplikált, akkor önmagában apai segítséggel (ami pl a bevásárlás meg hétvégén a porszívózás és a fürdetés) szerintem el lehet boldogulni. A 3. héttől már nekem sem volt segítségem: a férjem dolgozott, a nagymamák 2-3 hetente jöttek egy napra. De tökéletesen el tudtam látni a babát, sőt a 4. héttől már belefért a kert is és a takarítás is, sőt főzni és főzök minden másnap.

Az a legfontosabb hogy 2-3 hónapos korától, amikor már gyakorlatilag képes rá hogy perceket - negyed órákat el legyen egyedül, mindig hagyj neki önálló időtöltésre lehetőséget, hogy megszokja hogy egyedül is kell lenni, ez azért is fontos mert később az önálló játék során nagyon sokat fejlődik. az is jó ha ott ülsz vele és mindent megmutatsz, de mint ahogy egy felnőttnek is aki gyakorlatban próbál valamit elsajátítani - szüksége van az önálló gyakorlásra, úgy egy kisbabának is.

2016. márc. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy jó, ha van segítség, főleg az első időben, meg ha a baba sírós, vagy hasfájós, vagy bármi miatt egész nap ölben van. De ha nincs, hát nincs, meg lehet oldani anélkül is.
2016. márc. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Emberek milliói nevelnek gyereket segítség nélkül. Nyilván, ha lenne segítséged, akkor könnyebb, de nem lehetetlen segítség nélkül is.
2016. márc. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
75%
Nekem is nagyrészt csak a párom segít. Itthon volt velünk 3 hetet szülés után. Utána egyedül voltam itthon a babával. Így, hogy egy jól alvó babánk van, akihez apa szinte mindig felkel éjjel is, nem vészes. Nem mondom, jó lenne, ha hét közben ránk nyitná valaki az ajtót, de megoldjuk így is. Viszont egy hasfájós gyerekkel már nehezebb lenne, az biztos. Ha nincs segítséged, akkor is meg fogod oldani, majd meglátod! Fáradt leszel, az biztos, de akkor is megoldod. Nincs barátnőd, stb a közelben? 1-2 óra is sokat számít.
2016. márc. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
74%

Tönkremenni! Ugyan már! Ha már valaki annyira "töketlen",hogy egy gyerek gondozásába tönkremegy, akkor annak el kellene gondolkodni,hogy egyáltalán vállaljon-e!

Nagyon sokan több gyerekkel elboldogulnak. Nálunk úgy mondom,hogy másfél segítség van, két gyerekre. Anyósom, aki a Kicsire is tud vigyázni, még aktívan dolgozik, tehát kb. heti egy-két óra a nagyon max. hogy tud rá vigyázni, apu a Naggyal el van,de ő rá meg a Kicsit nem tudom bízni. De jó szervezéssel mindent meg lehet oldani.

De egyébként a babával otthon vagy. Effektíve az a "dolgod",hogy ellásd, vele foglalkozz. A háztartást én az elejében a háttérbe szorítanám, csak,amit muszáj, utána meg szépen ki fog alakulni.

Férjem kolléganője úgy maradt egyedül két gyerekkel, hogy csak az anyósát tudja nagyon ritkán megkérni,ha vigyázni kell ovi-suli után a gyerekekre, vezető beosztásban dolgozik, apuka pedig másik városba költözött. Mégis megoldja az életüket, sőt még sportolni is járnak a gyerekek.

2016. márc. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

A segítség jól jön, de meg lehet oldani a nélkül is.


Barátnőmnek sem volt, ő fagyasztott le magának ennivalót még szülés előtt aztán pár hétig rendelték az ebédet. A férje volt otthon az első 2 hétben.

2016. márc. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 klopusz ***** válasza:
38%

Mikor a nagylányom született, anyukám hetente egyszer jött el, akkor is csak bevasalni. Amúgy teljesen egyedül voltunk otthon, soha, semmiben sem kellett senkinek segíteni. Nem volt rá szükség.


Amúgy meg mi a fenétől mennél tönkre? Most mondd, nem takarítasz naponta, nem főzöl minden áldott nap és kész.

2016. márc. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
71%
Szia. Mi kulfoldon elunk a szulein Mo-on. A 3.gyermekem szuletesekor anyukam jott 1 hetre. Hogy a nagyokat elvigye az oviba meg ertuk menyjen amig en korhazban voltam. Ferjem reggeltol estig dolgozik. Nagyon jol elboldogultam egyedul kat nagyobbik gyerekem nagyon sokat segitett a pici korul😊 nem kell aggodnod nem fogsz tonkre menni meg lehet csinalni.
2016. márc. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
90%

Férjemen kívül nem kellett más segítség. Magunknak szültem, nem a nagyszülőknek. Az elején a háztartást nagy ívből..., az ebédet rendeltük...

Hasfájós volt, rengeteget sírt, csak kézben volt el, így az első három hónapban tényleg alig éltünk, de megoldottuk ketten, nem kellett más. Az első két hétben szabit vett ki a férjem, utána "csak" munka után este és éjjel tudott segíteni, de pont elég volt.

Mondjuk, ha egy apának nem nevezhető valakinek szültem volna, akinek egy pelenkázás is nehezére esik, akkor valóban gondban lettem volna, de teljes mértékben kivette és azóta is kiveszi a részét.

2016. márc. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy mész tönkre. Én is fostam előtte, de felesleges. Anyum kivett ugyan egy hét szabit,(szomszédba lakik) de nem igazán volt rá különösebben szükség. Ez inkább Neki volt öröm :)Egy baba két emberes , de épp ezért van anyukája és (jó esetben) apukája. Párom este mikor hazajön munkából, akkor megyek wellnesselni (zuhanyzás, hajmosás, ilyenek), de minden megvár. főzés mosás takarítás. Az első pár hét a gyermekágyas időszak, ez azért van , hogy egymásra hangolódjatok a picivel, Én akkor pont letojtam, hogy kupi van, a baba az első. Bár nekem szerencsém van a manóval is, mert napközben is sokat alukált. És ha nem vagy zombi, akkor 2-3 óra alatt meg lehet csinálni majdnem mindent(nyilván nem nagytakarítani :) ) Tessék szépen élvezni a pocakos időszakot, és nem szomorkodni. Boldog babavárást :)
2016. márc. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!