Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy segítsem hogy járjon...

Hogy segítsem hogy járjon egyedül?

Figyelt kérdés

Nagyon fiatalon felállt, tudom nem egészséges az orvosok azt tanácsolják erőltessuk vissza ülő helyzetbe (legalábbis anno ilyen tanácsokat kaptam...)

3.5 hónapos volt mikor átfordult, alig múlt 4 mikor mászott, 5 hónaposan feltolta magát ülő helyzetbe, és először 6 hónaposan fényképeztem le hogy álldogál a kiságyban.

Tehettem bármit mindenhol felállt, De nem lett O lába, szépen fejlődik :) Annyira igényli a gyaloglást, hogy már fáj a derekam :D minden mellett kapaszkodva megy (11 hónapos) járás segítővel meg már szalad, de az egyensúly érzéke még nem elég.

Tudom így is korán van, de mindkettőnknek öröm lenne ha sikerülne elindulnia :D


2021. máj. 22. 15:33
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
56%

Az egyik írta, milyen jó hogy 18 hónaposan kezdett el járni, mert szaladt,meg stabil volt stb. Az én 12 hónaposom is szalad, és jobban guggol mint egy szláv.


Minden baba más.

2021. máj. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
80%

Egyedül akkor tud már járni, ha a gerinc melletti mélyizmok elég erősek, hogy minden segítség nélkül egyensúlyban tartsák a függőleges helyzetben lévő testet. Ha ez még nem teljesül másképp terhel a gyerek. Attól függően káros, hogy mikor kezdik el. Ezen kívül a járás megtanulásának nagyon fontos része az egyensúly megtartásának megtanulása. Ez konkrétan idegrendszeri fejlődésben is segít. Egyensúlyi feladatokra (is) épülnek a későbbi fejlesztések, nem véletlenül.

Ezen kívül rengeteg a már gyerek korban kimutatható gerincferdülés. Ezek se a véletlen műve. És nem kéne, hogy törvényszerű legyen.


Mindenesetre én nem vezetgetem, nem segítek neki sokat, mert abban hiszek, hogy ezzel segítem jobban hosszútávon. De mindenki más csinálja úgy, ahogy neki és a gyerekének jó. Én ezt látom a legjobbnak.

2021. máj. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!