Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy segítsem hogy járjon...

Hogy segítsem hogy járjon egyedül?

Figyelt kérdés

Nagyon fiatalon felállt, tudom nem egészséges az orvosok azt tanácsolják erőltessuk vissza ülő helyzetbe (legalábbis anno ilyen tanácsokat kaptam...)

3.5 hónapos volt mikor átfordult, alig múlt 4 mikor mászott, 5 hónaposan feltolta magát ülő helyzetbe, és először 6 hónaposan fényképeztem le hogy álldogál a kiságyban.

Tehettem bármit mindenhol felállt, De nem lett O lába, szépen fejlődik :) Annyira igényli a gyaloglást, hogy már fáj a derekam :D minden mellett kapaszkodva megy (11 hónapos) járás segítővel meg már szalad, de az egyensúly érzéke még nem elég.

Tudom így is korán van, de mindkettőnknek öröm lenne ha sikerülne elindulnia :D


2021. máj. 22. 15:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%

Azzal segítenéd a legjobban, ha NEM vezetgetnéd. ;)

Tudod, a vezetgetés pont az egyensúlyérzék kialakulását hátráltatja, mivel ha fogod a kezét és vezeted, akkor máshova esik a súlypont és még kitámasztani se tanul meg.

A járássegítő szintén vacak, mert előredőlve használja. Ha ugyanilyen helyzetben akarna elindulni, hasraesés lenne a vége.

2021. máj. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%

Vezetgetni elvileg nem szabad. Nálunk is hasonló volt a helyzet, 7 hónaposan kapaszkodott fel az apján, majd egészen 10,5 hónapos koráig a fal mellett közlekedett abba támaszkodva.


Nálunk az hozta meg az áttörést, hogy szembe ültünk egymással a férjemmel és a gyerek az egyik biztonságos pontból (apa) megindult a másik biztonságos pontba (én) kb 2 lépést tett meg.

Ez annyira tetszett neki, hogy az lett a játék, hogy ide oda vetődött 2 bútor között, majd a kanapétól elsétált az apja karjaiba mikor megérkezett a munkából.


Pár nap alatt megjött a bátorsága, hisz ereje már volt hozzá.

2021. máj. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%
Annyira igényli, hogy már fáj a derekad? Ne járasd. Hagyd, majd elindul, nem szabad siettetni. A lányomnak nekem is gyorsan fejlődött a mozgása, de soha nem segítettem, nem szabad, hagyni kell, hogy mindent magától tanuljon. Járássegítő is teljesen felesleges.
2021. máj. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%
Dobd ki a "járássegítőt", ne vezetgesd, hanem hagyd egyedül fejlődni, akkor fog legszebben megtanulni járni. A járássegítő meg a vezetgetés éppen akadályozza az egyensúlyérzék fejlődését.
2021. máj. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
80%
Amikor támaszkodik a bútor mellett, ülj le a földre kb 1,5 méterre, és nyújtsd a kezed. Ha türelmes vagy, akkor odamegy egy idő után.
2021. máj. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
88%
11 hónapos, még bőven ráér, hogy elinduljon (lányom 18 hónapos volt, semmi hátránya nem született, sőt bő egy hónap alatt behozta a "lemaradást". Míg más gyerek elindult egy évesen, és hónapokig csak esett-kelt, addig a lányom már szaladt és kifejlődött az egyensúly érzéke). Ne erőltetesd, avval csak rosszat teszel. Ha annyira igényli a gyaloglást, akkor elindul magától úgyis. Ha meg mászni akar, vagy a bútorok mellett sétálni, hagyd, had csinálja.
2021. máj. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
76%
Így van, simán pár hónappal visszadobtad a fejlődésben a vezetgetéssel. Addig nem fog tudni járni, amíg fel nem áll kapaszkodás nélkül, ez a következő lépcsőfok, utána jön csak a járás. Ezt úgy gyakorolják hogy kapaszkodva rugóznak, meg négykézláb mennek úgy hogy a térdük nincs a földön. Ezt kell hogy gyakorolja, saját magától. Bele van kódolva, ne zavard össze a vezetgetéssel.
2021. máj. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ezt nálunk nem csinálta a gyerek 7#🙂
2021. máj. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
80%
8 hónaposan állt fel. Szüleim minden tiltás cirkusz ellenére ha nálunk voltak folyamat vezetgették a lányom. Annyira káros volt, hogy csak 18.hónaposan mert egyedül elindulni egymaga.
2021. máj. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2021. máj. 22. 16:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!