Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell "foglalkozni" egy...

Hogyan kell "foglalkozni" egy másfél év körüli kisgyerekkel?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom kisgyerekekkel kapcsolatban, hogy azért olyan okos, ügyes, mert az anyukája sokat foglalkozik vele.

Én úgy látom, hogy az én gyerekem a többi, korabeli gyerekhez képest némileg el van maradva. A státuszkérdőívekben kérdezett dolgoknak kb a felét tudja időben, a másik felét 1-1,5 hónappal később. A játszótéren a korabeli gyerekek valahogy ügyesebbek, ügyesebben mozognak, ügyesebben játszanak a homokozóban, többet beszélnek, gagyarásznak.

Hogyan tudnék neki segíteni, hogyan fejleszthetném itthon?


2021. jún. 4. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Ne higgy nekik. Az enyém az a tipikus okos, ügyes, mindent gyorsan és jól csináló típus, és nem "foglalkoztam" vele. Nem az én érdemem, ő ilyen. Néha játszok vele a maga módján, de nem vagyok animátor, önállóan jutott el erre a szintre.
2021. jún. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem úgy vettem észre, hogy csak a foglalkozáson múlik. Lányomnak van egyidős barátnője (15 hónaposak), mindketten rengeteget foglalkozunk velük, lásd : könyv nézegetés, olvasás, mondókák, szabad játék bent és az udvaron. Az én lányom 40 szót tud, az övé 5öt. Sok dolog van, amit viszont az ő lánya tud jobban. Pár hónap plusz-minusz nem számít...
2021. jún. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%

Mondókák, éneklés, ringatás, tornáztatás, és ezek egyszerre. Pl. engem úgy vettek ki mindig a kádból, hogy "Jól-kicsa-var-juk, kicent-rifu-gáz-zuk! És közben nevettünk és rázták le rólam a vizet ritmusra.

És az egész nap így telt.

Ez nagyon jó a gyereknek, a szakirodalom szerint is, növeli az intelligenciát, de a többség ösztönösen csinálja, mert vele is így bántak otthon.

Sok testi kontaktus!

Mesélés!


És az igényeit kérésre kielégíteni (evés-ivás, szopás, pisilés, stb.), nem ütemterv szerint. Mára károsnak bizonyult az ezzel ellentétes 70-es évekbeli nevelési szakirodalom.

2021. jún. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Járunk játszótérre, benn is szoktunk hintazni, hallgatunk zenét, énekelek, mondókázok neki, nézegetünk könyveket, bár inkább rágja őket. Van fajátékunk, szivacskocka, stb.

Persze nyilván nem egész nap magyarázok neki, de az átlag dolgok mennek nálunk is.

Aki a két válaszadót lepontozta, megírná, miért, és mit javasol?

2021. jún. 4. 18:23
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Aki lepontozta őket annak fáj, hogy azt mondták hogy nem a foglalkozáson múlik csak. Mert így nem az ő érdemük. Pedig igaz. Ugyan én sokat foglalkozom vele (TE úgyhogy mindent is együtt csinálunk) és sokmindenben okos de nem hiszem hogy csak e miatt lenne. Meg van amiben nem akkora ász. Meg tudok olyan gyereket aki fiatalabb mint ő és nem foglalkoznak vele annyit és majdnemhogy folyékonyan beszél. Míg ő az életkorának megfelelő szintet hozza "csak".

A státusz lappal meg ne foglalkozz. Nekem maga a védőnő mondta hogy baromság

2021. jún. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, nem azon fog múlni, milyen okos felnőtt lesz, hogy most milyen gyorsan csinálja a mittudomén beszédet, önálló járást, szobatisztaságot... stb. Az enyém majdnem 3 éves éves korában kezdett beszélni, addig semmit nem mondott, és csak másfél évesen kezdett önállóan járni, mert inkább négykézláb ment, mégis "leelőzte" suliban a 2 évesen már mondókázó barátnőm gyerekét, aki ugyanabban a hónapban született.
2021. jún. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A fiamra is azt mondják én nem gondolom hogy okosabbnak a többi gyerektől. Kb nem is tudok vele úgy igazából foglalkozni 2 éves de még most is mindent dobál, szájába vesz direkt mert tudja ez zavar.

Én úgy gondolom a mozgás nekik ilyenkor a leg fontosabb, nem fogom a kezét, nem pakolom fel sehová csúszda, mászóka oldja meg, mutatom segítem hogy mit hová tegyen, de ennyi,ott állok mögötte, hogy le ne essen.

9 hósen 30 percet görnyettem felette minden nap, mert a lépcső volt a kedvenc mászóka.

2021. jún. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Fú, hát nekünk most, 17 hónapos korában megy a lépcsőzés. Minden lépcsőt meg kell mászni. Mondjuk 9 hónapos korában még bőven mászott négykézláb, csak nemrég óta tud járni.
2021. jún. 5. 06:13
 9/9 anonim ***** válasza:
7 vagyok enyém is csak mászott, de én hagytam akkor is kint hagy másszon, a lépcsőn is m@szott fel meg tolatott le😁13 hésan indult el.
2021. jún. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!