Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar büfizni?...

Miért nem akar büfizni? Ilyenkor mi a teendő? Már mindent kipróbáltam amivel csak lehet büfiztetni!! De semmi, ezért fájhat a pocija is. Mit tegyek vagy adjak neki amitől büfizik mert 4 órákot sír a 3 hetes babám evés után amikor büfizni kéne

Figyelt kérdés

2021. jún. 6. 07:26
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Mennyi ideig próbálod?


Vannak babák akiknek 10 percek is kellenek.



Tornáztasd, ha nincs tele a pocakja, ha sikeres, ha nem a büfiztetés.


Cseppek.. kinek mi

Nekünk. Colief vált be

De van aki a Biogaira ,Espumizanra,Lactase Comfortra( Bocis), Gripe water-re...stb esküsznek


Nàlunk a csepp mellett a hasmelegítése ( cseresznyemagpárnával- Rossmannban kapható cuki levehető plüsshuzattal- mikrozhato)

És a “puma lóg a fàn” /“lajhàr” póz segített


[link]



Kitartàs, vége lesz ès messzi emlèk lesz😞😔

2021. jún. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%

Remélem apja is kéznél van, etetés után add oda neki és menj aludni. Kipihenten sokkal egyszerűbb.

A picurt eddig hogy próbáltátok böfiztetni? Ki kell próbálni, nála melyik póz válik be, ebben is igaz, hogy minden baba más.

Patikában van csillió szer erre a gondra, egyet vegyetek, adjatok neki két hetet, csak utána próbáljátok ki a következőt. Van tej emésztését javító csepp is, azt mindenképpen vegyetek.

Ha szoptatott baba, akkor kezdj el ennek megfelelően enni, tehát tej és tejtermékek, káposztafélék és hüvelyesek mentesen. Nálunk a paradicsom héja is azonnali sírást okozott.

Általában 4 hónapos kor körül hirtelen elmúlik a hasfájás, kitartás.

2021. jún. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%
Evés után, amikor ülő vagy álló helyzetben vagy, ráfekteted a mellkasodra, hogy a feje a válladon vagy a válladnál legyen, azaz ő függőleges helyzetben legyen, amikor a gyomor és a nyelőcső egy irányban van, a levegő könnyebben távozhat. Drasztikusnak tűnő, de valójában jó megoldás, ha ilyenkor a másik kezeddel enyhén csipkeded a hátát, amitől reflexszerűen kifeszíti magát és az esetlegesen elzáródott nyelőcső kiegyenesedik, utat enged kifelé a levegőnek.
2021. jún. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Utolsó ugy próbáltam és semmi. Igen az apja is sokat segít. Büfiztetem én órákot is van hogy nem büfizik 1 óra után sem és akkor oldalra teszem de ha felkel olyankor sír. Van nekem itthon espumizan és biogai de annak sem látom hatását. És orvos ajánlása nélkül is adhatom neki ha kérek a patikában rá valamit??
2021. jún. 6. 14:27
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Az nem lehet, hogy szimplán jó technikával szopizik a baba és nem nyel felesleges levegőt? Mert ha így van, akkor nem nagyon van mit kibüfiznie. A büfi bent ragadt levegő. Felesleges órákig büfiztetni. Etesd meg, max.negyed órát büfiztesd, de ha nem jön büfi, nem kell erőltetni.

Miből gondolod, hogy a pocija fáj és nem a fáradtság miatt ordít? Ha mégis hasfájás, azt az emésztőrendszer éretlensége okozza, nincs vele teendő. Kellemetlen, mert nonstop visít a gyerek, és csak az idő segít rajta.

2021. jún. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen

Orvosi ajánlás nèlkül adható.

Ezek probiotikumok csak mind máshonnan kinyerve.. van amelyik laktáz enzimet tartalmaz, van amelyik mást is.


A szelek bántják?

Tekereg?

Vagy nyújtja magát?


15-20 p után felesleges akkor már nem fog büfizni.



Evéd után mikor alszik el?

Nem lehet, hogy kérne még?


Azért kérdezek ennyit, hàtha megtaláljuk az okot..

Emlékszem milyen tehetetlennek éteztem magam, amikor nem tudtam segîteni a baján a gyerekeimnek.

( nàlunk erős tejleadó okozott sok bonyodalmat amúgy)


Ha 4 órát sír, akkor irtó álmos lehet màr.



1.

2021. jún. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Utolsó

Igen bántják mert nehezen jön sír .

Igen nyújtja magát.

Evés után még vagy 2 óra hogy felvan.

De ha magamtól etetem én kőtöm enni akkor , elalszik etetés közben. Ilyenkor mégugyse büfög.

Nagy nehezen ha egy nap 1 nagyot böfög. De ritka az is. Probiomaxik van a kórházi csomagban kaptam. Ez mire jó ? Adhatom neki?

2021. jún. 7. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!