Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is csalódott a férjében...

Más is csalódott a férjében gyerekvállalás után?

Figyelt kérdés

Majdnem 10 éve vagyunk együtt és mindig nagyon jó volt a kapcsolatunk, ráadásul a rokongyerekek is nagyon szeretik, úgyhogy azt hittem, szuperapa lesz. Olyan típusnak ismertem meg.


A babánkat is várta, velem volt a szülésen és az első pár napban úgy részt is vett a dolgokban. Aztán azóta ez a dolog szépen elhalt...


Felkel, kijön a szobából, 5 percet motyog meg mosolyog a gyereknek és ennyi, ha nem szólok rá néha, hogy foglalkozzon már kicsit a gyerekével, akkor talán egész nap fel sem venné 5 percre. Pelenkát kb. heti 3 alkalommal cserél, mikor szólok, hogy ideje lenne. Szerettem volna, ha ő fürdeti, hogy legyen egy közös programjuk, de mindig morgott, hogy aj, már megint fürdeti kell, pedig pár perc az egész, úgyhogy már meg se kérem, inkább megcsinálom.


Én is megkaptam múltkor, mikor hazajött és volt egy kis kupi a konyhában, hogy mit csináltam egész nap aznap is....?? Pedig viszem a gyereket, a háztartást, a kertet, dolgozom is baba mellől heti pár órában, mikor tudok, mert alszik. Ha rossz éjszakánk van, hétvégente sose venné át a kicsit reggel, hogy én is pihenhessek kicsit.


Nagyon csalódott és szomorú vagyok. Persze, értem én, hogy egy apuka nem kötődik úgy a gyerekhez az első pár hónapban, mint egy anyuka, de azért ennél többet vártam, meg se gondoltam volna, hogy rá kell szólni, hogy ugyan foglalkozzon már kicsit a saját gyerekével :/



2021. jún. 9. 18:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Igen, el is váltam, mivel ahogy nőtt a gyerek, egyre rosszabb lett a helyzet.
2021. jún. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Vannak férfiak, akik amíg csecsemő nem foglalkoznak vele, az én férjem szerencsére nem ilyen, tenni nem sokat tudsz, majd kiderül mi lesz később.
2021. jún. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%

Hogyne tudnál. Reggel a kezébe nyomod, és becsukod magad mögött az ajtót. Elmész a szüleidhez, barátnőhöz, vagy ahova akarsz, este meg hazamész. És nyilván a szemére hányod, hogy miért nincs elmosogatva, vagy valami hasonlót.

Olyan nincs, hogy nem foglalkozik vele, mert még kicsi, de majd később (talán) fog. Ennyi erővel az anyuka is ugyanígy mondhatná ezt, hogy ááá, olyan kicsi, én még nem tudok mit kezdeni vele. És akkor egész nap nem foglalkozna senki a gyerekkel?

2021. jún. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
99%

Abból nem lehet tudni, milyen apa lesz valaki, hogy néha pár órát elvan rokongyerekekkel. Könnyű úgy jófejnek lenni, hogy ha hisztis, nár mehet is az anyjához és a seggét se kell kitörölni.

A férjed nem akarja, hogy a jó kis kényelmes élete megváltozzon, mindent meg is tesz, hogy kibújjon a feladat alól. Nem voktak jelei, hogy lusta? Haverjainak van gyereke? Tartja velük a kapcsolatot? Az ilyenekre tekintélyszemély sokszor tud hatni.

Amúgy én is csalódtam kicsit az en ferjemben, de nem ilyen téren. A gyerekkel mindent csinal az első perctől. Viszont csomó dolgot nem csinált meg a lakasban, amit megígért, hogy mire a gyerek megvan, megcsinálja. Gyakorlatilag 0 dolog valósult meg abból, és azóta se csinálja. Azt hittem, a gyerek eleg motivació lesz. Be kell latnom, ő ennel kényelmesebb és nem érdekli eléggé, hogy a gyerek milyen környezetben nő fel... ez van.

2021. jún. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%

Nem fog segíteni a válaszom, de bemutatom a másik oldalt is.

A férjem cégvezető, így mióta meglett a kislányom, ő nem nagyon dolgozik, itthon van, telefonon tartja a kapcsolatot az alkalmazottakkal, voltaképpen mindent csinálnak helyette.

Szóval itthon van és a szoptatáson kívül (3 hónapos a baba) mindent ő csinál. Ő fürdeti, pelusozz, játszik vele, éjszaka odahúzza magához és együtt alszanak. Konkrétan szar anyának érzem magam mellette, pedig én is megteszek mindent a kislányomért. De valahogy mintha neki jobban menne, pedig én vagyok az apja. Kel éjszaka is velünk, ő mégse fáradt sose, minden nap megyünk valahova, ott is mindig nála a gyerek babakocsiban, hordozókendőben.

Ha szólo, hogy kicsit babáznék, akkor viccesen mondja, hogy az ő kislánya. Imádom, de rossz szülőnek érzem magam az ő “tökéletessége” miatt.

2021. jún. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
*én vagyok az anyja, bocsánat. Eredetileg ő “csak” az apja akart lenni :D
2021. jún. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem noje van.
2021. jún. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%

Nem csalódtam a férjemben, sőt.


Mennyi idős a baba ?

2021. jún. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%
#5 Ettől te nem leszel rossz szülő, örülj neki, hogy ilyen szuper apja van a kislányodnak :) Amúgy ismerem az érzést, bár nálunk inkább csak eleinte éreztem ezt, hogy mintha neki valahogy zsigerből jobban menne ez a szülőség, tök laza volt, semmin nem idegeskedett (velem ellentétben), mindent csuklóból megoldott. Nekem úgy éreztem, hogy több idő kellett belerázódni, neki mintha csak úgy gyárilag jött volna. De ez még akkor volt, amikor megszületett a fiunk, aki most már 5 éves, és van egy 1 éves húga is. Azóta bőven belejöttem én is, és már nem érzem így. Persze ettől még ő sem lett semmivel rosszabb apa azóta, sőt.
2021. jún. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%
Mintha csak az én férjemről írtad volna... De ő az elején sem segített semmit. Császáros voltam, annyit nem tett meg ékszaka hogy mellém rakja szopizni. Képes volt végignézni hogy én szenvedek a felkeléssel, lefekvéssel. Igaz, ez nem sokáig tartott, pár nap volt nagyon rossz, de akkor is.. normális ember segítene.
2021. jún. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!