Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szüksége van egy 1,5 évesnek...

Szüksége van egy 1,5 évesnek cukorra?

Figyelt kérdés
Anyósom meg van győződve róla, hogy egy kicsi kell a gyereknek. Ezért is kap tőle heti 3-4x dörmit. De előfordult olyan is, mikor egy nap 3-at adott neki..Hiába mondom neki, hogy csomó gyümölcsöt eszik, az bőven elég lenne. De hogy ami a gyümölcsben van az teljesen más cukor. Hogy értessem meg vele, hogy egy 1,5 évesnek nem kell édesség?
2021. jún. 15. 23:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%
Senkinek nincs szüksége rá, a cukor méreg. A vegyjele például megegyezik a kokainéval... ez mond valamit?
2021. jún. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Nyugodtan kaphat édességet, csak mértékkel. Kis mennyiség semmiből nem árt.
2021. jún. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Itt nem érdemes feltenni ezt a kérdést, mert a válaszolók többsége fekete-fehéren gondolkodik, itt két csak véglet van.


Az a szülő aki nem ad, arról azt hiszi a többi szülő, hogy soha a büdös életbe nem ad a gyerekének cukrot, egészen 18 éves koráig sátáni erőkkel tiltja tőle.


Illetve a másik szülő, aki ad a gyerekének cukrot, ezért a salátán elő nyulak azt hiszik hogy a nap 24 órájából 25! órán keresztül önti a gyerek torkán le a cukrot....


MÉRTÉK!

2021. jún. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Bölcsiben volt egy kislány nem ehetett édességet, adtam a kekszemből neki, elbújva száját eltakarva ette meg. Szerintem is a mérték a fontos. Az én 2 évesemet ebéd után megkérdezem kér e túró rudit, ha elég volt az ebéd, akkor nem kéri. Szerencsém van nem egy édes szájú, néhe apa belendül, de nem tömi űgy mint egy két gyerek.
2021. jún. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Szüksége nincs rá, de semmi baja nem lesz tőle. Azzal hogy egyáltalán nem adsz neki, csak azt éred el, hogy nem tanul meg mértékét tartani
2021. jún. 16. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%
Apám is ezzel jön, hogy ami a gyümölcsben van az más cukor😅 de azt nem tudja miben más cukor a cukor😅 1 dörmi nem a világvége és valamiért ez az idősebb korosztály a szeretettel párosítja az édességet, de napi 3 szerintem már kicsit sok. Megértetni nehezen fogod anyóssal, makacsak nagyon és hogy idegesítsen téged, még többet fog neki adni. Nálunk működött, hogy kiszámoltam és megmutattam kockacukorral, hogy miben mennyi cukor van, amivel tömné a gyereket. Meg egy beszólás, hogy ő is ezért olyan kövér...
2021. jún. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
Életük első 1 évében nem ajánlatos a hozzáadott cukor az étrendjükbe, meg a sózott dolgok, hogy megismerjék az ételek valódi ízét, illetve ilyenkor alakul ki az "ízlés" nem jó őket rákapatni. 1,5 évesnek már lehet mértékkel. Sem a tiltás sem a tömés nem vezet jóra szetintem.
2021. jún. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
9%

Semmi szüksège ilyen vacakra, mint a dörmi. Szüksège van a szervezetnek cukorra, de elèg a gyümölcsből kinyert, vagy az egyèb szènhidràtbòl lebontott.

Nehogy màr a màsfèl èves orrba-szàjba èdessèget zabàljon.

2021. jún. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%

Hát elég lenne elővenni a középsulis biosz tankönyvet, és átismételni, hogy mik azok a szénhidrátok, milyen fajtái vannak a cukroknak (nem A cukor, hanem többféle van, bár a köznyelvben általában a finomított répacukorra szokás gondolni), és hogy ezeket hogyan bontja le és hogyan hasznosítja a szervezet.

A szervezet által alapvetően hasznosított szénhidráttípus a glükóz, azaz szőlőcukor (C6H12O6), ami a természetben szabadon előfordul egyes gyümölcsökben, illetve más szénhidráttípusok alkotórészeként, például a répacukorban, nádcukorban, tejcukorban, keményítőben. Ezeket a szervezet addig bontogatja, amíg szőlőcukrot nem gyárt belőlük. A gyümölcsökben lévő másik jelentős szénhidráttípus a fruktóz, ezt az emberi szervezet közvetlenül nemigen használja fel, viszont át tudja alakítani glükózzá, amit már igen.

Egyébként a finomított cukorként használt répacukor egy glükóz és egy fruktóz molekulából áll, szóval szénhidráttípus szempontjából szinte mindegy, hogy a gyerek gyümölcsöt vagy Dörmit eszik, a probléma azzal van, hogy milyen mennyiségben jut így cukrokhoz és mellettük milyen egyéb anyagokat visz be az evéssel. A gyümölcsökben van egy csomó rost, vitamin és ásványi anyag, ami hasznos, a Dörmiben meg nem igazán.

2021. jún. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
29%

Eletuk eso eveben a cukor es sofogyasztas a vesek mukodese miatt nem ajanlott tulzottan. (So egyaltalan nem)


Viszont gyorsan felszivodo cukrok mertekkel fontosak az agynak. Meg nem hallottal rola, hogy az agymukodest a cukor serkenti? Hisz vizsgak elott is mindig ezert vettunk be egy ket szem szolocukrot.


Anyosodnak igaza van. Egy ket naponta az a dormi kell!


En lanyom 11honapos, most kezdtem neki cukrozott joghurtott es turokremet adni. Eddig a gyumolcsbol kapta a cukrot. De egyre nagyobb, picit kaphat tobbet.


Ne legy karotnyelt, mert ilyen hozzaallassal inkabb artasz es feleslegesen szitot a feszkot.

2021. jún. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!