Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 1 évesnek mennyi anyatejre...

Egy 1 évesnek mennyi anyatejre van szüksége? Elég lenne, ha már csak reggel-este szopik?

Figyelt kérdés

Már eszik mindent, de a cicin is lóg 4x-5x, plussz éjjel.

Hasonló korú babátok hányszor szopizik egy nap?


2010. jan. 24. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

500 ml tejalapú étkezés/nap.

nem kell már 5ször szoptatni, éjjel meg végképp nem.

mennyit szopik egyszerre?

ha reggel és este nincs meg az 500 ml, akkor ki kell egészíteni joghurttal, túróval, tejpéppel stb.

2010. jan. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mennyiséget nem mérek, de tejtermékeket kap.
2010. jan. 24. 19:44
 3/9 anonim ***** válasza:
20%
Egy évesen nincs már szüksége anyatejre,sem tápszerre.Adj neki valódi tejet.Az nem baj,ha még szoptatod reggel-este,de nem szükséges neki.
2010. jan. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tejet addig nem akarok adni, amíg szopik.Legalább is kitolni, amíg lehet.
2010. jan. 24. 19:48
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

11 hónapos a kislányom, 2 hete redukáltam le a szoptatások számát 5-ről 4-re. Éjjel már nem szopik. Én még hagyom így, mert érzem, hgoy máris kevesebb lett a tejem, alkalmazkodott a cicm a kevesebb szopihoz. MÉg szeretném ha sokáig szoptathatnám, így maradunk egyelőre a 4-nél. Én is adok neki túrót és joghurtot, így megvan a napi 500 ml tejalapú étkezés tejpép és tápszer nélkül is, úgy gondolom.

2010. jan. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is ennyiszer szoptattam, szerintem ez baba függő. Én se adtam neki tehéntejet.18 hóig szoptattam, kb. 14 hónapostól reggel és este csak, aztán 1, 5 hónap után csak reggel. Éjjel 13 hónapos kora körül hagyta abba a babám a szopizást.
2010. jan. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Magától abba hagyta az éjjeli szopit?Van remény!

Igazából a nappalival nincs gond, csak az éjszakázás már néha fárasztó.Meg van, hogy napközbe apával van itthon, mert én eljárok hetente 1x takarítani és akkor csak délután, meg este szopik.

2010. jan. 24. 22:04
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
szia, nekem 13 hós a babám, rendesen 3x szopik egy nap, napközbeni alvása előtt 1x, meg még egyszer, ez változó, hogy délelőtt vagy délután, amikor rákéretőzik, és este elalvás előtt 1x. éjjel még ébred 2-3x, de akkor nem szopik rendesen, csak ímmel-ámmal. Én nem bánom ám, mert tejfehérje allergia gyanús, szóval tejtermékeket csak nagyritkán kap és keveset.
2010. jan. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

22 hónapos a lányom és még ragaszkodik a cicihez.

Reggel ébredéskor, délben ebéd után, este úgy alszik el.

Van még tejem bár már jelentéktelen mennyiség, de szüksége van Rám, mert imádjuk egymást és örülök, hogy mellettem biztonságban érzi magát.

2010. jan. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!