Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szüksége van egy 1,5 évesnek...

Szüksége van egy 1,5 évesnek cukorra?

Figyelt kérdés
Anyósom meg van győződve róla, hogy egy kicsi kell a gyereknek. Ezért is kap tőle heti 3-4x dörmit. De előfordult olyan is, mikor egy nap 3-at adott neki..Hiába mondom neki, hogy csomó gyümölcsöt eszik, az bőven elég lenne. De hogy ami a gyümölcsben van az teljesen más cukor. Hogy értessem meg vele, hogy egy 1,5 évesnek nem kell édesség?
2021. jún. 15. 23:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
32%
Osztom a többiek véleményét. A mérték a fontos. Heti egy túró ruditól vagy dörmitől nem lesz baja. Persze, ha napi 4-5 az már nagyon is sok, de heti egyszer-kétszer szerintem belefér.
2021. jún. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
62%

Én 1 éves koráig semmilyen hozzáadott cukrot nem adtam neki, persze folyton kaptam érte az osztást, anyám tiszta idegbeteg volt hogy tönkreteszem. Le lett állítva. Most 1,5 éves, már kapott párszor Kinder csokit, heti kétszer ízesített joghurtot, reggelre kap sokszor porból valami babaitalt/ételt is 1,5 decit, van hogy pár szem édes kekszet eszik tízóraira, este tejitalt is kap 50 milit, hétvégén sütit is ehet, de általában nem kéri. Ezek mind tartalmaznak cukrot. A túrórudit, dörmit nem szereti. Gyümölcsöt rengeteget eszik, édesség helyett is sokszor inkább azt választja.

Az a dörmi mennyiség rengeteg amit írsz. Kell a cukor az agy fejlődéséhez, ez oké, de te vagy az anyja, te döntesz abban hogy mit ehet. Ha tetszik a nagyinak, ha nem.

2021. jún. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!