Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi időt tudtok egy nap...

Mennyi időt tudtok egy nap játszani a 9 hónapos babátokkal?

Figyelt kérdés
Csak cicin hajlandó elaludni, és mellette kell lennem, amikor alszik, különben felkel ☹️így, amikor ébren van, akkor végzem a házi munkát. Van, hogy eljatszik szépen. Persze közben mindig beszélek hozzá, de van, hogy nincs el egyedül, és olyankor bűntudatom van. Pedig nem is kell főzni, anyós főz nekünk. Nekem csak porszívózni, felmosni, mosogatni, mosni, teregetni kell, de sokszor ezt is nehezen viseli a baba.

2021. jún. 23. 20:52
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Sosem altattam cicin elvből sem. De amúgy ez a kor szívás. 9-12 hónap között volt a legszörnyűbb a gyerek.
2021. jún. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Jaj, nem kell ilyen őrült módon foglalkozni a gyerekkel! Nem kell bűntudatot érezned. Nem kell minden percben szórakoztatnod a gyereket. Ha elvan magában, akkor hagyjad.
2021. jún. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

2# nek van igaza

Csak kicsit más köntösben.

Így később is türelmesebb lesz veled, megvár amíg végzel , nem hisztizik a 024 figyelemért. Na meg ő is feltalálja magát,hidd el :)


(Max ír rólad később mint József Attila a" Mama" - verset😊)

2021. jún. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

Ugyan már 11 hónapos a lányom, de már jó ideje bevonom a házimunkába. Nem tudom, a te babád hol tart a mozgásfejlődésben, a lányom 9 hónaposan már állt és bőszen pakolászott mindent ki-be. Pl a mosógépből ügyesen kidobálta a tiszta ruhát a földre (vagy a piszkosat, attól függően, hogy éppen be vagy ki akartam pakolni :D ). Én gyorsan felkapkodtam őket, és amíg ő a mosógép dobjában matatott, addig kiteregettem. Ez most is kedvenc programja. Most már konkrétan megvárom a mosással, mert kis műsor neki, ahogy bepakolunk, és utána nézi, amikor elkezd pörögni. Igazi babamozi :D Hasonlóan a mosogatásnál, a mosogatógép nyitására egyből odateleportál, ki akarja pakolni egyből a dolgokat, adok a kezébe valami gyerekbiztos dolgot (pl egy saját tálkáját vagy fakanalat vagy valami ilyesmit), és amíg azzal elbíbelődik, addig én elintézem a tennivalóimat. Szóval ha a gyerek nyitott erre, akkor neki ez is érdekes és játék, be lehet vonni az ilyesmibe, és akkor máris haladsz a dolgoddal.


Egyébként amikor éppen jól elvan magában, akkor én mint egy kisegér, összehúzom magam a kanapén és egy pisszenést nem hallatok, nehogy észrevegyen, és addig is tudok kicsit létezni. Szerintem nem kell ezt a gyerekkel játék dolgot túlzásba vinni, amikor nincs el magában, az pont elég idő neki a közös játékra :D

2021. jún. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
9,5 hónapos a lányom. Nagyon jól eljátszik magában, jön-megy, pakol, elfoglalja magát. Labdázni szoktunk, én gurítom, ő dobja, amerre sikerül. Délután a medencében szoktunk játszani, nagyon szereti, húzgálom, forgatom fröcskölünk. Ha odaülök mellé, akkor főleg az érdekli, hogy átmásszon és felálljon rajtam. egyébként.
2021. jún. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

Kialakítottam neki a konyhában egy lenti fiókot, biztonságos konyhai eszközökkel, hogy azt rámolja.


Szerintem kifejezetten hasznos hagyni, hogy egyedül játsszon. Ott vagy, beszélsz hozzá, nevettek, tancikálhatsz teregetés közben, énekelhettek, közben őt meg lefoglalja valami.


Viszont a szárítógép a világ legjobb találmánya, én beruháznék rá.

2021. jún. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%

1: miert pont 9-12 kozott? Tenyleg erdekel elso gyerekes vagyok.


Az en lanyom 10 honapos es eltudja magat foglalni. Neha hisztizik az elkeritett reszen (kapaszkodik es panaszkodik). Olyankor igyekszem is menni de van hogy nem tudok egybol ilyenkor egy ido utan megunja es megy keresni valami jatekot. Egyre inkabb latom rajta hogy felfogja hogy akkor megyek amikor en akarok. Jatszom is vele de ha epp fozok v felmosok nem szakitom felbe. Nekem nincs lelkiismeret furdalasom emiatt, egyebkent osszecsokolom meg olelgetem es latom hogy boldog mosolyog olyankor :) Szerintem nem ettol lesz traumatizalva egy gyerek.

2021. jún. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6%
Nem tudom ismered-e a pikler modszert annak az a lenyege hogy tavolabb ulsz a gyerektol es kommentalod mit csinal mit csinaljon mikozben jatszik. [link] A franciak imadjak ezt a fajta nevelesi modszert.
2021. jún. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Addig adj neki valami izgit amivel "segíthet" neked a házi munkában.

Fakanalat neki,had püföljön valamit.A babák többsége szeret hangoskodni.vagy kis poharakat (műanyag..) amiket pakolászhat,kis (nem lenyelhető!) tárgyakat vagy kaja falatokat amiket bele pakolhat és akár meg is ehet..

Én volt,hogy színes tésztát vettem (a lidlben lehet kapni) vagy egy kis ételszínezéket tettem a tésztába és hagytam pancsmagolni az etető székben pár kis műanyag tállal.Színes ezért érdekes.Meg lehet enni,pakolni lehet,dobálni is akár (jó,ez egy kis plusz munka de egy perc felseperni..:D),össze nyomkodni..

Később mikor kanállal tanult enni adtam műanyag kanalat és kanálvillát hogy had játszon úgy is vele.

Egy fél órát mindig el volt.


Nagyon sok ilyennel foglaltam le mikor épp nem volt kedve egyedül játszani a játékaival.

2021. jún. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A 7-es valaszom miert lett lepontozva? Ti nem igy csinaljatok?
2021. jún. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!