Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol szülted a babádat/gyerekei...

Hol szülted a babádat/gyerekeidet? Volt gátmetszés? Ott kötelező, vagy lehet gátvédelemmel is szülni? Minél több választ várok!

Figyelt kérdés
Nálunk "kötelező"... Elsőt is úgy szültem. Jön a második. Férjem szeretne olyan kórházat keresni, ahol van gátvédelem.
2010. aug. 26. 12:57
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

ÁEK első szülés gátmetszés (36-os fejkörfogat)


ÁEK 2. szülés gátvédelem (35-ös fejkörfogat)


Itt bp-en szerintem többedik szülésnél mindegyik kórházban van gátvédelemre lehetőség.

2010. aug. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy orvos és szülésznő függő. Én Egerbe szültem, szerettem volna gátvédelmet, de sajnos császároztak. Végül is gátat nem metszettek. :) Előre le kell beszélni az orvossal. Szerintem ma már sok doki támogatja, de valóban kell rá készülni.
2010. aug. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Hogyan készülhetek rá? Kit keressek meg ezzel kapcsolatban?

Most vagyok 15 hetes.

2010. aug. 26. 13:38
 14/27 anonim ***** válasza:
Szentesen szültem.Itt az első babánál kötelező a gátmetszés.A többinél már csak akkor ha szükséges.
2010. aug. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Szent Imre

A legtöbb orvos támogatja agátvédelmet, a szülésznők pedig ügyesek.

2010. aug. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Szolnok. Lehet elsőt is gátvédelemmel szülni, ezt orvosa és szülésznője válogatja. Nővéremnek elsőre sikerült is fogadott doki nélkül.
2010. aug. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Kecskeméten szültem, első baba volt februárban. Gátmetszéssel. Szerintem is orvos függő, hogy gátvédelemmel szülj. Megkérdezted már az orvosod erről? Kihez jársz?
2010. aug. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Szia, én vagyok a II. Nőis! :)

Parragi Péter doktornál szültem, ő egy fiatal, még nagyon lelkes orvos, és nagyon a természetes szülés híve, így nála a császár csak a leges legvégső pillanat, a gátvédelem meg teljesen természetes, és nagyon hálás vagyok érte, mert nagyon nehéz szülésem volt és majdnem császár lett, végül meg még gátmetszés sem volt. Összeségében kedves és figyelmes volt, nekem más problémám volt vele, nem is titok, nem szűrte a terhesség alatt a streptococus baktériumot, ami nem kötelező, de azért 90 %-ban elvégzik. A kisfiam megfertőződött és intenzíven volt, hú ez egy külön hosszú story...most van tervben a tesó, és hát erősen gondolkodom, hogy mi legyen, nála szüljek vagy sem.

2010. aug. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Olaszországban szültem és vízben. Itt nincs semmi gátmetszés,nem e pártiak,hanem minden menjen a maga útján.Se érzéstelenítő,se semmi. És nekem a víz jó hatása miatt nem is kellett,sőt nem is vágtak és nem is repedtem. Tehát erről a fajta szülésről csak jókat tudok írni.
2010. aug. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Huhhhhh! Még csak nem is repedtél??? Ez nagyon jó! (Bár, Olaszországba valószínűleg nem megyünk el "csak" azért, hogy szüljünk. :)


Ezért is tettem fel ezt a kérdést, hogy lássam, Magyarországon belül merrefelé lehet gátvédelemmel szülni, és hogy Európa egyes országaiban mennyire támogatják a gátvédelmet.

2010. aug. 28. 10:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!