Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiatal anyukák, a baba mellett...

Fiatal anyukák, a baba mellett mennyire vagytok képesek megvalósítani a saját céljaitokat? Éreztétek már úgy a pici születése óta, hogy hiba volt így dönteni?

Figyelt kérdés

Elég nehéz döntés előtt állok. Fiatal vagyok, nem terveztünk még babát, de terhes lettem.

Két napja tudtam meg. Először azonnal az abortuszt választottam volna, mert még több célom van, amit szeretnék megvalósítani és úgy gondolom, hogy van közöttük olyan, ami egy baba/kisgyerek mellett lehetetlen.

Viszont közben itt van az is, hogy mindig is nagy családot akartam, 3 gyerekkel... Van egy féltestvérem, aki 2 és fél éves és imádom, sokat vagyok vele, vigyázok rá. A barátomnak a két húga most lesz 2 éves és sokszor érzem azt, mikor ott vagyunk, hogy én tudnék így élni és mennyire élvezném az anyaságot. Félek, hogyha elvetetném a babát, akkor később folyton eszembe jutna, minden babáról és hiába lenne később gyerekünk, vele kapcsolatban is ez az egész jutna eszembe...


De közben ott van az is, hogyha vállaljuk és 3-4 évre kiesek a tanulásból, akkor később mennyire tudnám folytatni, képes lennék-e felvenni a versenyt azokkal, akiknek semmi dolguk nincsen. Főleg, hogy nem egy gyereket szeretnénk, tehát a testvér is képbe kerülne idővel.


2018. márc. 6. 10:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem egy embrió megölesere nem indok hogy fiatal vagy,egy 28 eves is fiatal..ha gyerek(14-18) vagy még akkor persze nehezebb az ügy..nekem fiatalon lett babam nem terveztem ennyire korán 21 voltam...nem repdestem az örömtől sőt zokogtam..de átgondoltuk a Párommal és felnőttünk a feladathoz. Mindent megtudtam csinalni amit akartam megszereztem a diplomamat csinaltam szakmat is stbstb. Ugy gondolom minden akarat kérdése
2018. márc. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Jaj kérlek Titeket, az ilyen válaszokkal, hogy megölök valakit, gyilkos leszek, kérlek hagyjatok. Aki ilyet írt privátban is, itt kérem meg, hogy ne tegye.
2018. márc. 6. 10:40
 3/20 anonim ***** válasza:
29%
Ez tény ezért írtam neked az előző válaszomban mert az abortusz ezt jelenti.. ezzel jobb ha tisztában vagy.m amugy meg válaszoltam is...
2018. márc. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem csak szervezés kérdése. Persze nem mindegy hogy 16 vagy vagy 22, de gyerek mellett is elérhető bármi, főleg ha párod is támogat!
2018. márc. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
23%

Én a 2. terhességemet nem terveztem.

Én nem bírtam elmenni abortuszra, nem sokára megszülöm, de nagyon bánom.

Mindig is 2-3 gyereket akartam, de most nagyon nem jókor jött és igen, egy gyerek, pláne több akadályoz a régi céljaink elérésében.Ha van segítség és néha le lehet passzolni a babát, akkor is sokkal nehezebb az élet gyerekkel.

Remélem, ha megszületik megváltozik a véleményem, mert szörnyű így élni és így várni a szülést, ha már visszacsinálni úgysem tudom :(

2018. márc. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
44%
Amúgy nem esel ki 3-4 évre a tanulásból mert nem kell otthon ülni addig
2018. márc. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
59%

Nemmindegy, hogy mennyire vagy fiatal, 16 vagy 23 éves mondjuk. Én 20 évesen szültem tervezetten, simán járok suliba is a baba mellett heti 1x, nemsokára vizsgázok is. Persze, nehéz de meg lehet csinálni. Az meg, hogy hány gyereket akartok most az teljesen mindegy, én is mindig 3 gyereket akartam, de olyan nehéz (és majdnem halálos) terhességem és szülésem volt, hogy 1nél maradunk. Szóval az, hogy most hogy képzeled el, teljesen mindegy.

22N

2018. márc. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

Vegyes ez a dolog nagyon. Abortuszellenes vagyok, nehany kiveteles esettol eltekintve, de most nem is ez a lenyeg,senkit nem erdekel. El lehet vegezni iskolat gyerek mellett, ahogy az elso valaszolo es nagyon sok anyuka is peldaja mutatja. Itt az a kerdes hogy a sok onbeteljesito celod megvalositasa a gyerekkel toltott ido, vele valo foglalkozas karara megy majd-e.

A masik hogy akarod-e ezt a babat. Ez a kerdes felvetodott benned, szerintem eloszor ezt kene tisztazni. Mert az nem kerdes hogy meg tanulni akarsz. Csak higy kepes leszel-e szerinted mind az anyai, mind mas teendoid elvegzesere egyszerre.

2018. márc. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
40%
Elsőnek legyen meg a végzetséged munkád és utána a baba. Sokkal könnyebb lesz ha ezek megvannak, több pénzt kapsz, több jut magadra a babára.
2018. márc. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nem is ülnénk itthon, de az első éveket szeretném maximálisan a gyerekünkkel tölteni. Tehát nem azért szülni, hogy 1 évesen már a bébiszitter legyen vele, vagy hogy többet legyen a nagyszülőkkel, mint velünk.

Egy barátnőm az orvosit csinálja kisgyerek mellett, hétfő reggel elmegy, egész héten tanul és péntek délután/este hazamegy hozzájuk, két napot van a lányával. A kislány nagyon érzi a hiányát, sok a probléma vele.



21 éves vagyok. Jelenleg a Corvinuson tanulok, de jövőre diplomáznék és utána szeptemberben kezdtem volna a jogon... A mostani szakom mellé simán bevállalnám a babát, mert nem kell évközben annyira tanulni, nincs is sok katalógusos órám. De a jogi egyetem teljesen más.

Még gimis koromban egy évet tanultam külföldön is, meg két nyarat is töltöttem más országban nyelvtanulás céljából. Ezt újra szerettem volna megtenni, hogy ösztöndíjjal máshol vagyok egy félévet. Baba mellett ez szinte lehetetlen, meg a barátom sem tudna mindent itthon hagyni csak úgy... A PhD pedig nem tudom, mennyire kivitelezhető családdal a hátam mögött.


A pénz nem jelentene gondot, a barátom már dolgozik elég régóta (idősebb nálam), a részemről pedig van szülői támogatás (a mindennapokban is, plusz nekik köszönhetően van lakásom, autóm, miattuk tudok utazgatni, szórakozni normálisan).


Néha úgy érzem, hogy akarom ezt a babát és mennyire jó lenne, de eltelik fél óra és az van bennem, hogy hiba lenne feladnom az eddigi életemet és hogy gyerekünk akkor is lehet, ha már az egyéb céljaimat megvalósítottam. Szóval nem tudom, ennyire még sosem voltam bizonytalan...

2018. márc. 6. 11:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!