Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért lett "újra" divat a...

Miért lett "újra" divat a korai házasság és gyerekvállalás?

Figyelt kérdés

Régebben az volt a divat, hogy mindenki legkésőbb 25 éves korára már házas volt, gyerekekkel, nagy átlag 17-23 között volt. Mind nőknél, mind férfiaknál. Annyi, hogy akkor volt is munkájuk, meg sokszor saját lakás is már.


Most azt látom, hogy a most 21 éveseknél (nem cigányok) újra divat ez, hogy házasodnak, facebookra ki, nászút, majd képek az ultrahangról.. majd gyerek.. utána keresztelő.. stb. Úgy, hogy még mindig a szülők tartják el őket, saját lakásról meg még szó sincs. Sokszor még mindig tanulnak, és munkanélküliek semmi tőkével. Mellesleg jellemző, hogy hamarosan válás lesz a vége, mert fejben még nagyon éretlenek egy házassághoz.


Sosem értettem ezt a fajta felelőtlenséget, én nem vállalnék gyereket csak miután már fejben is felnőttem hozzá és van is annyi tőkém, hogy tudjak vele foglalkozni és ne dolgozni kelljen egész nap, h legyen pénz a pelenkára, iskoláztatásra és emlékezzen arra, hogy én hintáztatom, amikor gyerek és nem csak azt mondom, hogy "most nem érek rá, dolgoznom kell" stb.. na meg miután már nem függök a saját szüleimtől. Hogy lehet ezt divatból csinálni? Miért nem gondolkodnak az emberek felelősségteljesen?



2017. nov. 5. 20:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Ezek szerint mi is korán házasodtunk, 21-24 évesen, de volt lakásunk, nem a szülőknél, és jöttek a gyerekek sorban. Ja, munkahelyünk is volt, és nem divatból csináltuk. Még szerencse, hogy akkor nem volt a csok 10 milliós buli, mert azt nem vághatják a fejünkhöz, hogy amiatt házasodtunk. És nem felelőtlenül!
2017. nov. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem minden korban bőven voltak ilyenek. Nem hiszem, hogy divatból csinálná akárki.

Én se értek egyet, 21 évesen nagyon messze voltam még a gyermekvállalástól, el se tudtam képzelni akkor még. De akkor is volt olyan velem egykorú, akinél már úton volt a baba. A történet lett ilyen is olyan is, lettek szülővel élő egyedülálló anyukák, de ismerek ellenpéldát is.

2017. nov. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
61%
Nem feltétlenül divat. Divat inkább az, hogy csak 40 felé vállalnak gyereket, mert a karrier a fontosabb.
2017. nov. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%
Mi is korai házasodók voltunk 21 évesen házasság, 23 évesen gyerek, de sajátban szintén, igaz, albérlet kezdéssel, éjjel-nappal melóval évekig, gyerekek mellett is, de 30 éves korunkra lett saját, önerőből, már nagyobbacska gyerekekkel, nálunk ez volt az álom, bejött. Szülők segíteni sem tudtak volna, inkább mi próbáltuk őket, ahogy sikerült.
2017. nov. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%

"Sosem értettem ezt a fajta..."


Én meg sosem értettem, hogy mást ez miert erdekel/zavar.


Amig nem az en nyakamra szulnek..hat tőlem aztan, akar nyolcat is.


Pár eve a 30+-os nőket gyalaztak, hogy micsoda trógerek mert nem szultek mar ennyi idos korukra egy fel focicsapatot, holott mar hat doktorija van egyeseknek.. Hoogy merik mar..? Hát..


Szerintem ez mindenkinek a maga dolga/baja/dontese.


35n / mellesleg nem házas...

2017. nov. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%
Engem mondjuk csak a gyerekek miatt zavar. Felőlem házasodhatsz 18 évesen is, meg lehet gyereked is 19 évesen, de sajnos tapasztalatból mondom, hogy 10ből 8 gyerek megszenvedi ezt... Rengeteg ilyen nőt ismerek, akik 18-20 évesen már szültek, 2 kivételével az összes elvált, némelyik többször is. Egyik ilyen ismerősömnek még csak szakmája sincs, takarítani jár gyerekkel együtt, mert gyereket egyedül otthon nem hagyhatja. Ilyen esetben mondom azt, hogy miért kellett ilyen korán az a gyerek? Ha tényleg van szakma, elég pénz, akkor nem probléma 20 évesen egy gyereket bevállani. De ha állandóan azt mondogatja mindenki, hogy fiatalon jó szülni, akkor az berögzül sokak fejébe és így járnak. Nem értik meg, hogy igen, jó fiatalon szülni, DE csak akkor, ha van biztos jövedelme a párnak. Sokak csak azt látják, hogy hát ő is 20 évesen szült, akkor én is szülhetek 20 évesen. Igen ám, de ő kitanult szakmájában dolgozott, férje szintén, te meg csak most fejezted be a gimit és életedben nem dolgoztál.
2017. nov. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
67%
Jó bolond a kérdező...Tegyük hozzá mai világban 40 év fölött tudsz összehozni magadnak , lakást , családi autót , és elég félretett pénzt , vagy kft-t alkalmazottakkal , akik dolgoznak helyetted , amíg te gyereket szülsz és "nevelsz"...lehet sokan nem szeretnék megkockáztatni , a down-kórt , vagy azt , hogy mesterségesen kelljen megtermékenyülni...Egyébként nem tudtam , hogy mióta tartozik a divat közé a családalapítás xD hahahaha Szánalmas , de tényleg...én meg azokat nem értem , akik 40-50 között szülnek...miért jó az , ha vén p*csa létedre alig bírsz majd mozogni , és a házsártos klimaxosan gyereket nevelni? Mire a gyerek felnő , addigra a szülő nyugdíjas...
2017. nov. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
70%

Azért mert te később érzed magad késznek , van aki hamarabb. Ez nem baj és nem szégyen.

Hál Istennek nem vagyunk egyformák.:)

Én is 21 évesen vállaltam az első gyerekem 4 éve és 23 évesen a másodikat. Most vagyok 25 és nagyon jól elvagyunk. Nem érzem h felelotlenseg lett vna vagy ne álltam volna készen. Jó anya vagyok ezt tudom , érzem. (Nem egoista vagyok csak érzem. Mindent megteszek)

Nem feltétlenül felelotlen aki fiatalon lesz anya. Nem illik mindenkit egy kalap alá venni.. én sem mondom azt h milyen vén meg buta ,aki 30-35 éves koráig vár. Nem az én dolgom, nem érdekel. Nem ítélkezem, nem hinnem h mindenki megtalalja a párját időben vagy készen állna 20on évesen?! Mért baj az neked ha vki keszen all?

En 18 evesen koltoztem nemetorszagba ott talalkoztam parommal az első napomon a munakhelyen.. gyujtogettunk es hazakoltoztunk. Vallalkozok vagyunk es nem a semmire szultem.:)

2017. nov. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%

Ezek annyira nem korfüggő dolgok... Valaki 16 évesen jobb anya, mint más 40 évesen, és persze ugyanez fordítva. Mindenkinek magának kell éreznie, mikor van itt az ideje a családalapításnak.


Én 20 évesen mentem férjhez, egy percig sem laktunk egyikőnk szüleinél sem, bár hozzá kell tennem, a férjem 11 évvel idősebb nálam, így rá tudunk/tudtunk támaszkodni az elején. A házasságunk első éveiben lediplomáztam, utána dolgoztam 2 évet és most, 26 évesen várjuk az első babánkat. Lassan 10 éve együtt vagyunk, de a kapcsolatunk teljesen harmonikus, nagyon szeretjük egymást, a mai napig szerelmesek vagyunk, úgy igazán, rózsaszín ködösen. Pedig jó sok mindenen átmentünk már együtt. :)


Nem mondom, hogy mindenkinek így kell csinálnia, de nem is feltétlenül elítélendő az, aki fiatalon megállapodik, hiszen kívülállóként nem tudhatod, mi áll a dolgok hátterében és mennyire gondolja komolyan a pár a kapcsolatot. :)

2017. nov. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%
Én 36 vagyok és 18 eves korom ota azt figyeltem meg h korulottem mindenkinek legalabb 1~2gyereke volt mikor nekem 29 evesen csak útban volt.. szval nem hiszem h ez most divat lett. Eddigis igy volt csak Te most figyelted meg! Sőt, pont tnap olvastam a Blikkben(?) Vagy Storyban(?)hogy egyre tobb negyvenes no vallal gyereket es csökkent azon nők száma akik korán vállalnak babát
2017. nov. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!