Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 24 évesen fiatal vagyok a...

24 évesen fiatal vagyok a gyerekvállaláshoz? Tudom, hogy ez sokmindenen múlik, de érdekelne, hogy önmagában a kor alapján ki mit gondol.

Figyelt kérdés

2017. nov. 18. 22:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Önmagában a kor nem sokat jelent. Lehetsz 24 évesen érett, és van, aki soha nem lesz alkalmas a szülôségre.
2017. nov. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem a lehető legideálisabb életkor a babázáshoz, ha van megfelelő háttér hozzá :)
2017. nov. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
99%
24 évesen szültem az első gyermekem, ideális volt, lehet most már egy évvel korábban is vállalnám visszanézve, már akkor is megvolt hozzá minden, ami kellett, csak még akartam kicsit dolgozni. Szerintem tökéletes a 24-25 körüli első baba :)
2017. nov. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Ha felmerül benned a kérdés, akkor lehet, hogy nem vagy még elég érett hozzá. Egyébként nem korfüggő, van, aki 16 évesen is jobb anya, mint más 40 évesen...
2017. nov. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%
Hogy lennél már túl fiatal hozzá basszus ??!! Minimum 10 éve ivarérett vagy, 6 éve nagykorú és kb. 10 év múlva igencsak elkezd ketyegni a biológiai órád. Néhány generációval előrébb épphogy nem számítanál vénkisasszonynak.
2017. nov. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%

Hat, 15-20 evvel ezelott ez volt a normalis kor a gyerekvallalashoz. Ma mar (sajnos) 30 utan is ott tartanak a nok hogy fuj pelenka, fuj ejszakai felkeles, inkabb heti 3 party a Gozsduban a hajnali hanyasig hogy legyen mit kitenni FB-ra.


Hogy Te a mai fiatalok kozott kakukktojas vagy-e, csak Te tudhatod. Szoval biologiailag nem korai (hisz a biologiank nem valtozott, csak a viselkedesunk), azonban a mai 25-30 kozottiek nagy resze csak a munkajaban kepes felelosseget vallalni, a valos eleteben nem (kapcsolatbol kapcsolatba ugralas amint valami nem tetszik, es hat a gyerekvallalas szamukra sotet-sotet lyuk)

2017. nov. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy végre, még valaki. Biztosan kicsit meglepődnék, mert a huszonévesek többsége nem igazán vállal tudatosan tervezett gyereket. De hát, kiben hamarabb, kiben később, kiben soha nem érik meg ez a gondolat. És egyetértek, a jó anyaság egyáltalán nem kor függvénye.

Én is fiatalon akarok szülni. Ha minden jól megy, másfél év múlva, 23 évesen el is kezdhetünk dolgozni rajta.

2017. nov. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

Én a kislányomat 22 évesen szültem. Most 25 vagyok és kismama a másodikkal :)

Egy percig sem bántuk meg páromnal, sőt tervezett volt mindkettő! Mi érettnek éreztük magunkat ehhez a dologhoz.

De ott vannak bátyámék, a lány 25, bátyám 27 volt mikor született náluk a kicsi. Még most is azt látni rajtuk, hogy feleőtlenség volt nekik a gyerek!

Tehát ez nem korfüggő saját tapasztalatom szerint :)



(Suli után mindketten dolgoztunk, saját közös házunk van, jogsi folyamatban.. tehát nekünk minden adott ahhoz, h felnőtt módjára tudatosan képesek vagyunk eltartani a gyerekeket. Ráadásul amit elértünk az életben, saját magunknak köszönhetjük, szülők szegények)

2017. nov. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%

8, csak tippeket kernek, hogy lehet 2-3 ev alatt egy HAZRA magadtol osszegyujteni a penzt?

Tenyleg nem kotozkodes csak irod hogy senk8 nem segitett es max 2-3 evet dolgozhattal suli utan (erettsegi, nem diploma utan), es mar egy pici lakas is 10 millio...egy haz 20-30. Hogy tudtatok ennyit felretenni?

2017. nov. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

9-es

11.osztály óta diákmunkáztam, abból fizettem a lakástakarékot, párom végzősként kezdte a diákmunkát.

Leérettségiztünk, városon dolgoztunk, relatíve jó fizut kaptunk/kapunk. Falun vettünk házat. Ott nincsenek elszállva az árak. Míg ahogy mondod, városon 10-15 Milla egy ház, itt kb. negyedébe kerülnek.

Nyilván megvan a hátránya (ingázás) de hát valamit valamiért :)

Persze így könnyűnek hangzik minden, de egyáltalán nem az. Nekünk is voltak mély pontjainak, de tovább csináltuk a dolgokat.

2017. nov. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!