Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudok türelmes lenni a...

Nem tudok türelmes lenni a kisbabámmal, szerintetek hogy változtassak ezen?

Figyelt kérdés
Jó édesanyja szeretnék lenni, szeretem, mindent megtennék érte, de nincs türelmem hozzá és ez bánt. Neki én vagyok a minden, én meg nem érzem viszont ugyanezt és ez rettenetes. :(

2021. jún. 29. 13:36
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
96%

Senki sem mondja, hogy egy anyának nem lehetnek rossz érzései és rossz tulajdonságai. Néha elszakad a cérna, mert nem könnyű. Nem vagyunk gépek. Neki te vagy így is a legjobb, hidd el, téged jobban zavar ez.

A sport és a jóga sokat segít, és az is, ha a párod leveszi rólad a terhet néha, és elmész kiruccanni barátnőkkel.

2021. jún. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
95%

Vizsgáld meg magadban az érzést és próbáld megtalálni a forrását, az sokat segít, ha tisztázod magadban, hogy mi okozza konkrétan a feszültségedet.

Kimerültség? Felkészületlenség? Szülés utáni depresszió?

Hány éves a gyereked? Mit csinál, ami kiváltja belőled az érzést? Első baba vagy többedik? Van segítséged vagy egyedül vagy hagyva mindenben, még az érzéseidet sem tudod megvitatni férjeddel, anyukáddal, akárkivel? Otthon, a családban a légkör nyugodt amúgy, vagy pároddal is van köztetek feszültség?


Próbáld meg összeszedni ezekre a kérdésekre magadban a választ és mérlegelj ez alapján, ha kell, kérj segítséget egy szakembertől. Ha van olyan a környezetedben, aki tud segíteni, akkor kérd meg, hogy néha, pl. kéthetente egyszer vigyázzon néhány órára a babára és addig te csak saját magaddal foglalkozz, menj el valahova, relaxálj, vagy csinálj akármit, ami feltölt és lenyugtat.


A másik pedig az, hogy nincsen olyan, hogy "jó anya", amit az egyik jónak gondol, azt a másik rossznak és fordítva. Ezen ne stresszeld magadat, mert lehet, hogy pont emiatt feszülsz be. Ne állíts magad elé felesleges magas akadályokat azzal, hogy önmagadat frusztrálod azon, hogy vajon jól csinálod-e a dolgokat vagy sem. Hidd el, ezzel csak azt éred el, hogy még stresszesebb leszel és végül annyira befeszülsz, hogy emiatt leszel türelmetlen a babáddal.

2021. jún. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
93%

Mennyi idős a kicsi?

Azt írtad baba, vagyis lehet h még nem alszik rendesen ezért te se, de a házimunkának haladnia kell, főzni valakinek kell, a baba meg ordít a semmire.

Ha ez megterhelő az teljesen normális. Lehet h érdemes lenne visszavenni a hajtásból.

Apa vasalja ki a saját pólóit, rendeljetek menüt főzés helyett, alap takarításon kívül nem muszáj patentül suvickolni a házat (apa is vállaljon több dolgot), és máris szabadul fel időd, amiben esetleg tudsz aludni/pihenni a babával.

2021. jún. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
78%
De miért kéne, hogy neked ő legyen a minden? Nem kell és nem is szabad. Legyen kikapcsolódásra lehetőséged, már egy óra is sokat számít. Legyen kiszámítható, hogy mikor, pl minden este 6-tól 7-ig a férjed van a babával, akkor van mit várni, ha már besokallsz. Csinálj mást is, pl olvass valamit szoptatás közben.
2021. jún. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
1 hónapos, van segítségem. Éjjel nem tudom letenni a kiságyba mert ha észreveszi, hogy nem rajtam van, rögtön sír. És pár órás felületes alvás mellett nincs hozzá éjjel türelmem. Próbálom elaltatni, kézben sikerül is vagy cicin, de ha már nem cicizik, leteszem az ágyába, és már sír is
2021. júl. 1. 17:20
 6/30 anonim ***** válasza:
36%

1 hónaposan még nagyon kicsi.

Ma már a szakértők beszélnek un. negyedik trimeszterről, ahol a babának még az anyaméhben kellene lennie (de hát ugye muszáj megszülni, különben túl nagy lenne a születéshez).

Az igénye a babának, hogy ugyanúgy hozzád tartozzon, ahogy a méhedben, azt mondják teljesen természetes és normális. És ha így állunk hozzá, akkor máris könnyebb lesz elkerülnia sok sírást.

Azt mondják, hogy az első 2-3 hónapban a baba legyen non-stop a mamáján vagy az apukáján hordozókendővel, éjszaka pedig aludjanak együtt. A külön alvásra szoktatást olyan 6 hónapra teszik.

Nem tudom, hogy ez mennyire jó hozzáállás, de van egy facebook csoport édesanyáknak, ahol szakértől válaszolnak a kérdésekre, és ott olvastam erről az irányzatról. (én ezt fogom szerintem majd követni ha megszületik a babám)

2021. júl. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Mi a csoport pontos neve?
2021. júl. 1. 22:09
 8/30 anonim ***** válasza:
59%

Édedanyák ❤ (Szakértői csoport)

A keresőben lehet találni olyan kérdéseket, amik pont ugyanazok, mint a tiéd és te is tudsz kérdezni!

2021. júl. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Hogy vagy kedves kérdező?

Szerintem is fontold meg az együttalvást. Mi babaöbölt használtunk 6 hós koráig, aztán azt kinőtte és atköltöztem vele nagy matracra mert sokat ébred még most is (10 hónapos).

Sokszor nekem is kevés a türelem, de biztos a kialvatlansag is teszi. Igyekszem és te is biztos! Csak próbáld elfogadni, hogy most ez van, tudom nehéz, nekem is az. De ez is elmúlik! Kitártas. Ha szeretnél beszelgetni, írj nyugodtan privátba!

2021. júl. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Megbeszélem férjemmel mit szól az együttalváshoz babafészekkel. Nem lesz majd ezek után lehetetlen átszoktatni a kiságyába?
2021. júl. 17. 20:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!