Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős baba érintkezhet...

Mennyi idős baba érintkezhet kutyussal, kutyaszőrrel, vsgy bármivel, amihez hozzáért a kutya?

Figyelt kérdés

Ha a lakásban lakik a kiskutyánk, akkor meddig kell "sterilen" tartani a kanapét, karosszéket stb. ahova esetleg leülök a babával vagy lefektetem?

Azt tudom, hogy az se jó, ha mindentől elzárom, kell az immunerősítés, de kb mi az a kor, amikor már kaphat a bacikból? 😁

Vagy tini koráig tilos a kutyának felugrania az ülő alkalmatosságokra?



2021. jún. 29. 20:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
🤣🤣 Közvetve úgyis kap belőle. Nem lesz semmi baja már pár naposan se
2021. jún. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk csak macskánk van, de sterilen tartani úgysem tudod a házat. Amit én megtettem addig, amíg nem kúsztak-másztak, tehát ottmaradtak tisztán, ahogy akartam: a babaszoba ajtajára szúnyogháló került, és a macs szigorúan ki volt tiltva onnan, ne feküdjön az ágyba, mindenhová máshová meg leterítettem a baba tiszta pokrócát-pelusát, és úgy tettem le.
2021. jún. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
3 kutyával és egy macskával lakunk egy házban. A kezdetektől érintkezik kutyaszőrrel. Most 1,5 éves és imád hozzájuk bújni, meg puszilgatja a maga módján (tátott szájjal odahajol hozzájuk). Plusz én nem fogok minden kutyasimogatás után rohanni vele kezet mosni. Kaja előtt megmossuk, aztán ennyi. De volt már olyan is, hogy dobálta nekik a labdát és amikor elvette tőlük, ő is a szájába vette :D A kutyák rendszeresen féreghajtózva vannak, oltottak, fél évente vannak fürdetve. Soha semmi baja nem volt a lányomnak emiatt (mondjuk lekopogom, más miatt se nagyon - életében kétszer volt lázas, még az oltások sem hatották meg)
2021. jún. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Hosszúszőrű kutyánk van a lakásban, soha egy percig nem zártuk el őt a gyerektől sőt, az újszülött mellett posztolt egész nap, nem tágított mellőle. Soha nem volt még eddig beteg 1-2 megfázást leszámítva, 3 éves, allergiája sincsen.
2021. jún. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Oh akkor nem kell annyira túlgondolni a kutyus dolgot 😊
2021. jún. 29. 22:10
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy hetesen hoztuk haza a fiam. Azóta érintkezik ilyenekkel.
2021. jún. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a baba?
2021. jún. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell túlgondolni, tiszta, ápolt, parazitamentesített kutya nyugodtan lehet a gyerek közelében.
2021. jún. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#7

8 hetes a pocakomban 😊

túlbuzgó kimama vagyok, szomjazok mindent ami a babákkal, szüléssel, terhességgel kapcsolatos, több órányi youtube videót hallgattam már szülésznőtől és nagyon sokat olvasok 🙈

Messze van még a 9. hónap, de minden érdekel és mindent tudni akarok már most 😳😊

2021. jún. 29. 22:57
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is így van, ahogy elottem is írták. A gyerekszoban van babarács, de azert, mert ott mimdenhol jatekok vannak es nem akarom, hogy a kutya megragja, de ennyi.

Egyaltalan nem volt sose olyan, hogy nem engedtuk kozel a kutyat a gyerekhez. 2 eves most a kisfiunk es nehany napja a kutya taljabol ivott. Nyilvan nem engedjuk neki, de amíg megfordultam, a gyerek mar a kutyatalnal volt. Hat nem orultem😅 De legalabb szerencsem volt annyiban, hogy az elott csereltem ki a kutya vizet es mostam el a talat, szoval a kutya nem ivott meg belole.

2021. jún. 30. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!