Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért tojnak a nők a saját...

Miért tojnak a nők a saját egészségükre a gyermekágyi időszakban?

Figyelt kérdés

Ha egy "frissen szült" nő nem fekszik, pihen az első 6 hétben, hanem takarít, főz, pakol stb., akkor nagy eséllyel lesz idősebb korában szövődménye annak, hogy nem figyelt oda magára.

Vizeletvisszatartási gondok, méhsüllyedés, hüvelysüllyedés?vagymifene stb.

Ebben az időben kell belül a dolgoknak visszarendeződni, és ha nem tud jól végbemenni a folyamat, akkor az problémákhoz vezethet később (nem 1 hónap vagy 1-2 év múlva)

Biztos, hogy nem mindenkinél lesznek szövődmények, de ha tudjuk, hogy a házimunka, főzés kockázatokkal jár, akkor miért kockáztatnak a nők?

Kíváncsiságból beírtam a keresőbe h gyermekágy, hogy másoknál hogy telt ez az időszak és sorozatosan írták, hogy mindent ugyanúgy csináltak, mint szülés előtt, legfeljebb lassabban.

Számomra ez nagyon meghökkentő volt, mégcsak nem is 2004-es hozzászólasok voltak, hanem 2018 és 2020-ból, amikor már a mobilunkon is volt internet.

Persze vannak kivételes esetek, amikor az életkörülmények úgy hozták, hogy pl. egyedül maradt az anyuka segítség nélkül, de itt olyan hölgyek írtak, akiknél amúgy minden rendben volt.


Nem aggódnak ezek az anyukák a saját egészségük miatt?



2021. jún. 30. 15:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/102 anonim ***** válasza:
75%

Mert ki fog mosni, főzni, takarítani a nő helyett?


Már nincs többgenerációs együttélés meg cselédlány a hátsó szobában.

2021. jún. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/102 anonim ***** válasza:
81%
Mert mondjuk nem teheti meg mindenki, hogy fetrengjen 6 hétig miközben mindent megcsinálnak helyette? Muszáj a család elé ételt tenni, ellátni a gyerek(ek)et / állatokat, putriban élni sem lehet egy újszülöttel. Mellesleg minden ilyenből fakadó kárt helyre lehet hozni a megfelelő tornával, de az, hogy pusztán emiatt legyen valakinek károsodása, mert a regeneráció alatt vitt egy háztartást elég ritka, nyilván nem ilyenkor kezd az ember kemény edzésbe, szexbe, fizikai munkába.
2021. jún. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/102 anonim ***** válasza:
80%

Elképzelem, ahogy a nagyobb kétéves elpakolja maga után a játékokat, megeteti magát, megfürdik és egyedül elmegy aludni, miközben én fekszem és pihenek 🤣🤣🤣


Egyébként már iskolás ill. ovisok és köszönöm szépen azóta sem volt szövôdmény 😎

2021. jún. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/102 anonim ***** válasza:
64%
#3 vagyok, ja és császáros voltam, gondolom az még nagyobb bûn és egybôl a pokolra kerülôk 😆
2021. jún. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/102 A kérdező kommentje:

Nem is most van szövődménye, hanem idősebb korban :)


Ezt a "fetrengés" kifejezést is sokszor olvasni a gyermekágyi időszakra :( elég szomorú, hogy ilyen csúnya szóval jellemzik a gyógyulási folyamatot.


Nálunk apuka fog takarítani abban az időben, amikor nekem "fetrengenem😁" kell 🙂

Barátnőimet áthívom hogy jó alaposan csutakoljuk le a lakást, hogy apukának csak az alaptakarítást kelljen megcsinálnia.


Az állatok ellátásához nem tudok hozzászólni, de nem csak olyanok írták, hogy nem pihentek semmit, akik haszonállatokat tartanak.

2021. jún. 30. 15:18
 6/102 A kérdező kommentje:

#4 nem bűn, engem az se zavar ha az emberek dohányoznak :D

Én csak aggasztónak tartom, hogy ez a jellemző hozzáállás. Nem magam miatt, hanem a sok friss anyuka miatt, akik azt hiszik, hogy gáz ha pihennek és gyógyulnak szülés után.

2021. jún. 30. 15:20
 7/102 anonim ***** válasza:
76%

Akkor kellemes gyógyulási folyamatot.

A második gyereknél jelentkezz újra 😄

2021. jún. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/102 anonim ***** válasza:
69%
Gondolom első gyerek lesz. A párod 6 hét szabit ki tud venni, vagy, hogy kell ezt elképzelni, a babával ki fog foglalkozni? Egyébként pedig irigylem a barátnőidet, hogy milyen jó programokart találsz ki nekik, ne csodálkoz, ha lekopnak.
2021. jún. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/102 A kérdező kommentje:
Úgy értem nem ti, hanem azok akik meten olvasgatnak és azt látják h konkrétan rosszul kell érezniük magukat, ha épp ágyban vannak egy héttel szülés után :)
2021. jún. 30. 15:22
 10/102 anonim ***** válasza:
67%

Igen, apuka nálunk is takarít, kiveszi a részét a mindenből, ennek ellenére nem várhatom minden nap ölbe tett kézzel, hogy akkor ahogy hazaért álljon neki takarítani. Pofám leszakadna akkor is, ha a barátaimat meg áthívnám takarítani azért mert én nem bírom megcsinálni. Állatok alatt meg nem csak haszonállatot értek, de lakásból egy mezei kutyát is le kell vinni többször sétálni.

Inkontinenciája meg annak lesz, aki nem regenerálta pl a szétnyílt hasizmát megfelelően, vagy eleve alkatilag hajlamos rá stb, nem attól, hogy betesz egy nap egy adag ruhát, kitereget meg felsöpör. Te valami álomvilágban élsz, de ha van pofád a fél falut odacsődíteni , hogy csináljanak meg mindent helyetted 6 hétig akkor egészségedre, azért majd számolj be kérlek 70 évesen, hogy becsurog-e a pisi de azt megsúgom, hogy nem ezen fog múlni. 😉

2021. jún. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!