Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen az első pár nap otthon...

Milyen az első pár nap otthon a babával?

Figyelt kérdés
Te hogy élted meg? Mit tanácsolnál az új anyukáknak?
2021. júl. 14. 12:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%

Imádtam. Délelőtt megfőztem kitakaritottam aztán egész nap pihentünk.

Egyedül voltam/vagyok vele

2021. júl. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Ja és azt tanácsolom ,hogy ha van segítsége ő is ezt tegye. Ismerkedjenek, szokja a baba reakcióit,élvezze az új életet
2021. júl. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

Nekem? Majd bele betegdtem olyan szinten feszült voltam hogy rám van bízva egy élet... nem tudtam aludni, pedig fáradt voltam, ha aludtam, akkor az nem esett jól felébredtem, hogy hol a baba, pedig a férjem vigyázott rá, ha a gyerekkel együtt aludtam, 10 percenként felriadtam, hogy minden rendben van-e olyan szinten fáradt voltam, hogy nem tudom hogy nem estem össze. Nem tudott kikapcsolni az agyam, nem tehettem róla. A férjem is hasonlóan volt, ő alapból rettegett, hogy hogy fogunk gondoskodni egy babáról.

Nagyon sokat sírtam, szerintem a férjem is. Folyton zúgott a fülem, meg csengett ha nem sírt a gyerek. Mert hizony sírt, folyamatosan, csak akkor nem, ha aludt, azt meg csak rajtam tette, vagy a férjemen, így akkor se ment a pihenés.

Aztán megszoktuk, megszerettük, persze még sokszor álmos vagyok, de nem jobban, mintha dolgozni járnék.

3 hónap kellett, hogy mind a gyerek mind mi hozzászokjunk a dolgokhoz.

Amikor elvágták a sírást 3 hónaposan (4.trimeszter, nézz utána) mintha újjá szúlettünk volna.

A kötődés is ekkortájt alakult ki.

A sírás az én részemről abbamaradt végre.

2021. júl. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Attól függ milyen a baba. Az én fiam TE. Már az első naptól kezdve sírós volt. Nálunk nem volt ez az eszik, leteszem, alszik én meg csodálom, főzök, mosok, takarítok. Evett, alaludt, letettem és kb 10 perc múlva keservesen sírt.
2021. júl. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Császárral szültem, de mire hazaértem, már nem éreztem, hogy kellemetlen vagy fájdalmas lenne a sebem. Ugyanúgy csináltam mindent, pedig azt hittem, meg sem bírok majd mozdulni. Mire hazaértünk, a férjem szépen kitakarított, megfőzött, szinte nem kellett dolgoznom semmit, csak a babára koncentrálhattam. Még aznap jött a védőnő, de csak mert gondjaim voltak a szoptatással, és megkértem, ugorjon át, ha nem probléma. Sokat beszélgettünk, próbált segíteni, és egyúttal megejtette az első látogatást is. A lábam nagyon fel volt dagadva, így szinte egész nap felpolcolt lábbal szoptattam/fejtem.
2021. júl. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

Hektikus. Sosem tudtam, ha leteszem, 5 perc múlva sír fel, vagy van 3 órám nekem is pihenni.

Tanács? Éld túl. És élvezd is, ha ezen túl sikerül. :)

2021. júl. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Mikor hazajöttünk a kórházból éppen a riasztót és a kamerarendszert szerelték illetve az utolsó munkálatok zajlottak az emelet beépítésében. Mindemellett nekem nyugis babám volt, békésen aludt, mialatt szétfúrták a falat, szóval nekem nem volt gondom, mondjuk második gyerek, úgyhogy nem idegeskedtem semmin, megvolt a rutin. Most 10 hónapos, tombol a szeparációs szorongás, fogzás, meg nem áll egész nap és igencsak akaratos a kisasszony, szóval visszasírom az első időket.
2021. júl. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem felüdülés volt :) A kórházban gyűlöltem azt a két napot lenni, teljesen felesleges is volt, a szobatársam is idegesített, pont tartottak a lezárások, a férjem csak napi fél órát jöhetett látogatni, és közben meg borzasztó meleg volt, de a szobatársam zavarta a légkondi, meg a nyitott ablak is, szóval csak főttünk bent a büdösben (ürülő hormonok, vér, ilyesmi szaga elég erősen érződött). Amikor végre hazaértünk, akkor egyrészt ott volt a kényelmes ágy és kanapé, a férjem egész nap, a légkondi meg a bármikor nyitható ablak, a megszokott illatok, szóval nekem az maga volt a kánaán :D Nagyon féltem a babával magunkra maradni, de igazából nem volt baj. Nyugodt baba volt (most már nagyon nem az xD ), evett és aludt és nézelődött, a hangját nem lehetett hallani, szerintem az első 3 hónapban a szomszédok nem is tudták, hogy nálunk gyerek van. Imádtam ezt az időszakot, nagyon meghitt, békés és nyugodt volt. A férjem otthonról dolgozott (a vírus nekünk így végül jót is tett), rengeteget segített és nagyon jól összecsiszolódott ő is a lányunkkal.


Azt tudom tanácsolni, hogy ebben az időszakban tényleg engedj el mindent. A főzést, a takarítást, a minden ilyesmit csak akkor csináld, ha van hozzá kedved, egyébként meg pihenj és élvezd, hogy még ilyen pici a babád. Később már nem lesz ilyen, többet soha.

2021. júl. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon élveztem. Nyugodt babám volt: evett-aludt kiszámítható időközönként. Mellette simán tudtam főzni, takarítani. Úgy éreztem, hogy annyi energiám van, hogy meg tudnám váltani a világot. (ehhez hozzátartozik, hogy könnyű szülésem volt). Jó volt csak rá figyelni, csodálni.

A legjobb döntést hoztuk meg, amikor nem engedtük a nagymamáknak, hogy szülés után ideköltözzenek hozzánk "segíteni" !

2021. júl. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én most olyan irigy vagyok az eszek alszok babák szüleire....
2021. júl. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!