Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jogsi nélkül ti is otthon...

Jogsi nélkül ti is otthon penészedtetek a babával?

Figyelt kérdés
Sajnos (még) nincs meg a jogsim. 3 hónapja szültem, egy 12 ezres településen élünk, nem igazán ismerek itt senkit. Vonat van több nagyváros felé is, de hogy lehet babakocsival vonatozni?? Most akkor évekig annyit tudok, hogy itt helyben tologatom a babakocsit és kész? Bármi elintéznivaló van várjak a férjemre hogy furikázzon minket munka után? Olyan kisbabások válaszát várom, akiknek nincs jogsijuk.
2019. márc. 26. 13:56
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
68%

6 hetes kora óta hordozom, nekünk ez bevált. Beteszem a kendőbe, és lehet menni. Ügyintézés, vásárlás közben végig alszik. De több órás programok alatt is kényelmes, pl. állatkert vagy kirándulás.

Buszon, vonaton a legegyszerűbb így közlekedni. Rengeteg a lépcső is, de így nem akadály.

2019. márc. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
75%

Ugyan van jogain autom is, de ezerszer többet közlekedjünk autó nélkül mint autóval.


Simán lehet vonatozni babakocsival is, hordozó kendovel is. De akar helyben is köthetsz új ismeretségeket. Biztos vannak ott is programok

2019. márc. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
55%

Igen, ez történik. 2013 óta...

A páromnak sincs mèg meg a jogsija (folyamatban van), így pl egy rendes vásárlást is hetekkel előre meg kell tervezni általában, hogy anyukám el tudjon vinni. Itt még vasút sincs, busszal meg babakocsival semmiképpen nem mentem volna!

3ezres kis településen lakunk...

2019. márc. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
68%
Nincs jogsim. És nem penészedem otthon! Ez milyen szöveg már te jó ég! Szerinted autó nélkül nincs élet? Kapd már össze magad, egy anya nem lehet ennyire önállótlan! Nem ismersz senkit? Tényleg? Hát akkor ismerkedj! Van ezer lehetőség, csakis rajtad múlik! Nagyobb településeken vannak baba-mama klubok is, zenés, mondókás tornák, közös játszóterezések, facebook csoportok és még sorolhatnám. Menj a művelődési házban, ott biztos ki vannak ezek plakátolva, nézz körül a könyvtárban. Annyi de annyi lehetőség van, én nem tudom, te hol élsz. Babával főként autó nélkül lehet jókat sétálni, mászkálni (neked is egy jó kis sport a rengeteg séta, levegőzés), tök felesleges az autó, simán el lehet nélküle is boldogulni.
2019. márc. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Igen, séta megvan, napi 10-12 km-t sétálunk. De egy normálisabb bolthoz vagy ügyintézéshez, orvoshoz már utazni kell, amit jogsi hiányában nem tudom hogy oldjak meg , én még vonaton nem láttam babakocsit. A hordozó kendőn viszont agyalok régóta, lehet az lenne a megoldás.
2019. márc. 26. 14:10
 6/28 anonim ***** válasza:
69%
20ezres településen lakom, sosem volt jogsim, 3 gyerekem van. Vonattal úgy jártunk el, hogy előtte kinyomoztam, hogy alacsonypadlós szerelvény jön-e. De amúgy meg buszra szálltunk, és miénk volt a világ. Egy dolgot nem tudtam, soha babakocsival kivitelezni, az pedig a metró. Félek a mozgólépcsőtől, arra sosem tudtam feltolni a kocsit biztonságosan. De olyan volt párszor, hogy kisakkoztam, hogy két mozgólépcső-mentes állomás között kelljen metróznom. :D
2019. márc. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
70%
Nincs autónk egyáltalán, a 3. gyereket várjuk, és nem penészedünk otthon. 5000 fős kisvárosban lakunk, vonat van, de messze van tőlünk, így mindig busszal közlekedünk a nagyvárosba. A gyerekek is már pici koruktól hozzá vannak szokva, bírják az utazást, sosem volt sírás, hiszti a buszon, pedig 40 perc az út.
2019. márc. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Sajnos erre nem jár alacsony padló vonat, nem értem miért.

Cegléd-Nyugati vonal

2019. márc. 26. 14:11
 9/28 A kérdező kommentje:
A vonat miatt meg busz nem jár sehova. Azzal szívesebben mennék pedig.
2019. márc. 26. 14:14
 10/28 anonim ***** válasza:
54%
Hordozókendő, összecsukható babakocsi és hosszú, rebegtetésre alkalmas szempillák kombinációjával szerintem megoldható a magaspadlós vonatozás is. :D
2019. márc. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!