Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nehezen fogadom el a nevet...

Nehezen fogadom el a nevet amit a gyerek apja szeretne adni. Meg fogom szokni?

Figyelt kérdés

Ő nagyon szereti ezt a nevet. Első fiunknak és adtam nevet, így most ő ad, ezt beszéltük meg. Már 26 hetes vagyok, tuti, hogy fiú. Nekem nincs is név ötletem, az lesz, amit ő ad. Teljesen okés név, de nekem nahyon fura.

Más is volt így? Megszoktátok végül?


2021. júl. 15. 14:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%

Ezért nem értettem sose hogy miért nem együtt választ valaki.

Én nem tudnám megszokni ha nem szeretek bele a névbe.

2021. júl. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
Mondjuk a nevet a legtöbben úgy szokták kiválasztani hogy az mindkét szülőnek tetszik és együtt döntenek, úgyhogy nem nem voltam ilyen helyzetben. Melyik névről van szó amúgy? Lehet hogy csak neked fura másnak meg egy teljesen hétköznapi, normális név. Amúgy szerintem idővel majd biztos megszokod, de akkor sem értem miért így beszéltétek meg a névadást
2021. júl. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Kornél
2021. júl. 15. 14:47
 4/21 anonim ***** válasza:
91%

Nem adtunk volna olyan nevet, ami nem tetszik mindkettőnknek. Ez az egyet én nevezek el, egyet te nagyon rossz taktika szerintem.

Ettől függetlenül meg fogod szokni persze, majd megtelik pozitív tartalommal ez a most furának ható név, mert egy hozzád közelálló személyhez fog tartozni.

2021. júl. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem szép név a Kornél.
2021. júl. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő megszokta azt a nevet, amit te választottál, akkor te is meg fogod szokni. De én sem értem, miért nem olyant adtok, ami mindkettőtöknek tetszik. Náluk volt olyan, ami nekem, vagy ami a páromnak tetszett csak, azokat nem választottuk.
2021. júl. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Kicsit leegyszerűsítettem. Az első név nekem jutott eszembe, akkor már megvolt a Kornél név a férjemnek, de tetszett az én ötletem is, így lett amit én mondtam. Most a másodiknál nekem már nincs is ötletem szinte, vagy ami nagyon tetszene nekem, olyan nincs. Ezért mondtam, hogy jó, legyen a Kornél, nincs jobb ötletem és ez is okés. De azért nem igazán tetszik, nagyon idegen.
2021. júl. 15. 15:10
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Ismerőséknél ugyanez volt a helyzet. Anyuka a lányuknak adta, apuka a fiúknak. Ott anyuka megszokta és már nem is tudná másnak elképzelni a fiát, mint amit végül apa választott.
2021. júl. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
77%
Nem akarlak megbántani és lehet, hogy csak rosszul fogalmaztál, de talán az a probléma, hogy “a gyerek apja” a férfi, aki elvileg a te párod/férjed/szerelmed/társad. Együtt kell megbeszélnetek a gyerekek neveit, ez azért fontosabb döntés, mint hogy mit nézzetek a moziban vagy hallgassatok az autóban…
2021. júl. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
75%
Nemcsak a tiéd a gyerek, hogy állandóan te válassz nevet. Lehet a férjed sincs elájulva attól, amit te adtál, mégsem ilyen bunkó.
2021. júl. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!