Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nehezen fogadom el a nevet...

Nehezen fogadom el a nevet amit a gyerek apja szeretne adni. Meg fogom szokni?

Figyelt kérdés

Ő nagyon szereti ezt a nevet. Első fiunknak és adtam nevet, így most ő ad, ezt beszéltük meg. Már 26 hetes vagyok, tuti, hogy fiú. Nekem nincs is név ötletem, az lesz, amit ő ad. Teljesen okés név, de nekem nahyon fura.

Más is volt így? Megszoktátok végül?


2021. júl. 15. 14:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
29%

Kornél szép név.


Piciként aranyos lesz neki a Koni. Ha felnő akkor meg szexi :)

2021. júl. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
87%
Ugyanez volt nalunk szinte szorol szora, csak nekem lett volna a masodiknal is egyeb otletem, de mivel annyira nem volt ellenemre sem az altala valasztott nev, ezert ugy gondoltamra, hogy milyen jo, hogy ez ilyen fontos neki, es szeretne o elnevezni. En megszoktam, es illik is a masodik kisfiunkhoz.
2021. júl. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
84%
Persze meg fogod szokni
2021. júl. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
80%

Azért üljetek le és próbáljatok meg újra átnyálazni a neveket. Hátha találok olyat, ami mindkettőtöknek tetszik.


Amit mi a lányunknak szántuk fiú név egyáltalán nem tetszett, amikor a fiammal voltam terhes. Pedig csak 2,5 év telt el.

2021. júl. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
78%

Miért nem kérdezed a férjedet meg?

Ezek szerint ő pont ugyan így érezhette magát az első gyereknél

2021. júl. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
69%

Nekem kb.gyerekkorom óta megvan, hogy ha lányom lesz, milyen nevet szeretnék adni neki. A férjem elfogadta, tetszik is neki.

Fiúnév sok tetszett, de az egyik kedvencemmel kapcsolatban a férjemnek rossz emlékei vannak, így ezt elengedtem. Megbeszéltük, hogy a lánynév az tuti, fiúnevet ő mondjon. Mondott egy olyat, ami nekem sosem tetszett igazán, de időközben megbarátkoztam vele, és most már imádom, hogy ez a kisfiunk neve.

2021. júl. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
24%

Igen megfogod szokni. Gondolj arra ezerszer rosszabn nevet is kitalálhatott volna. Gondolom akkor is bele kellene egyezned.

A következő gyereknek megint te adsz nevet ?

2021. júl. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
30%
És? Maximum nem hívod Kornélnak. Nagy ügy, de ne legyél már ilyen önző.
2021. júl. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
24%

Szép név nagyon!

Nálunk az első fiamnak adta a férjem, nem akartam, de teljesen hozzaszoktam, nagyon illik hozzá a név. A második fiút várom, én választottam a nevét.

2021. júl. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem jó lesz így is, ha már az elsőt te választottad, a másodikat meg ő; de nekem pl a Kornél nem tetszik (amúgy becézhetetlen név, a Koni az nekem Konsztanza, tehát az lány); na, szóval, nekem viszont a Konstantin név tetszik, az se annyira becézhető (Tinó nekem nem tetszik annyira, és megintcsak Koni, tehát az lányos , az nem jó), de tehtá nekem pl a Kornél nem tetszik, de egy Konstantin-verzió már tetszene, azt adnám is, szívesen viselném, nekem ez tökre dallamos. De igen, amúgy mindig végig kéne mondani, de nekem amúgy tehát nem lenee bajom ezzel.
2021. júl. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!