Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minek hívják ezt a nevelési...

Minek hívják ezt a nevelési módszert?

Figyelt kérdés

Amikor valamit nagyon szeretne egy baba/kisgyerek, de azt nem adják meg neki direkt, így "hozzászokik" és nem fogja utána többé annyira akarni.

Hallottam már róla korábban is, de sosem próbáltam ki, mert nem tartottam túl emberségesnek. De most véletlenül mégiscsak összehoztuk. A fiunk 14 hónapos és eddig átlagosan éjjelente 5-6x kelt fel. Ekkor valamelyikünk mindig odament, és álomba ringatta. Vagy megetettem. Most viszont pár napja elkövettünk egy olyan hibát, hogy mindkét ajtót becsuktuk. (Amúgy nyitva vannak, épp azért hogy halljuk ha valamiért felsír.) Reggel jöttünk rá, hogy hoppá, ezt elcsesztük, biztos felkelt éjjel többször is. Reggel mikor bementem hozzá, akkor aludt. Igaz fordítva a kiságyban. Utána nem tűnt fel semmi nap közben, ugyanolyan volt, mint máskor. Csak reggel volt éhesebb, mint szokott lenni. Este már kimondottan figyeltünk az ajtóra, valamint nem is mertünk annyira mélyen aludni. Egyszer sem kelt fel. Tehát hirtelen az 5-6 felkelésből 0 lett, mert egyszer nem adtuk meg neki, amit kért, a törődést. Azóta eltelt még 2 nap, ugyan ez a helyzet, nem ébredt fel egyszer sem.

Mondta az egyik kollégám, hogy ez egy létező nevelési módszer. Csak már nem emlékszem, hogy mi a neve. Így most nem is tudok utána olvasni. Valaki tudja ennek a nevét?



2021. júl. 19. 22:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Alvástréning. De kisebbekkel szokták csinálni, egész picikkel.
2021. júl. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Lehet kicsit pontatlanul fogalmaztam. Az alvásos eset egy példa volt. Nem csak arra szokták használni, hanem ha mondjuk akaratos nagyon egy gyerek akkor arra is. Tehát nem az van, hogy 10 másodperc sírás után megkapja ami kell, hanem hogy hagyják, amíg kisírja magát. Elvileg ez is működik. De mi még nem tartunk itt, szerencsére.
2021. júl. 19. 22:58
 3/18 anonim ***** válasza:
43%

Cry it out? De lehet, hogy nektek pillanatnyilag könnyebb, viszont a gyermeketek bizalmàval jàtszotok ilyenkor.


De amùgy nem is èbredtetek fel, hogy mi van a gyerekkel? Biztos sìrt ő, aztàn ràjött, hogy nem jön senki.

2021. júl. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem ébredtünk fel. Mostanában napi 4-5 órákat alszunk. Ha nem csörgött volna az óra, akkor szerintem aludtunk volna vagy 12 órát egyben.
2021. júl. 19. 23:09
 5/18 anonim ***** válasza:
49%

Ez kettős dolog.

Egyrészt a szülők már úgy kivannak idegileg, fizikailag, hogy már mindegy, muszáj ezt meglépni

Másrészt viszont ez lehet az első pont, hogy rádöbben hiába kér segítséget tőletek, nem kapja meg, ezért feladja és a kommunikáció a mélyben megsérül.

2021. júl. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
56%

#5 muszàj mit meglèpni, sìrni hagyni a gyereket èjszaka ràadàsul? (Tudom, hogy nàlatok kèrdező nem kifejezetten erről van szò)

Majdnem 2 èves a fiam, napi 5-6 òràt alszom miòta megszületett, mègsem tudnàm sìrva hagyni, bàrmilyen fàradt vagyok.

2021. júl. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
48%
A nagyobbik lányom 2 éves koráig éjjelente 4-5 alkalommal is felébredt. Sose hagytam sírni.
2021. júl. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%
Elhanyagolàs. Cry it out a ,,divatosabb" neve. Egy gyerek nem azèrt akar valamit, mert zsarol, hanem mert szüksègletei vannak.
2021. júl. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
77%

Ez nem jó nevelési módszer. Megrendül az ősbizalom és ez később komoly kihatással lesz egész életére.

Csecsemőkorban ilyen a "hagytam sírni és megtanulta, már nem sír". Persze, mert rájött,hogy hiába sír, nem számíthat senkire, beletörődött. Ez hatalmas bizalomvesztés,nagyon nem jó irány.

2021. júl. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Derjaderja ***** válasza:
100%
De nem lehet, hogy véletlenül pont nem kelt fel? Az enyémek simán "átsírnak" két ajtót, bár nálunk vékony ajtók vannak.
2021. júl. 20. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!