Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdett el látványosan...

Mikor kezdett el látványosan fejlődni az értelme a babádnak?

Figyelt kérdés

Amikor robbanás szerűen alakult a dolog, pl elkezdett mutogatni, megérteni hogy miről beszélsz, szavakat konkrét dolgokra használni. Stb


Az baj ha egy 15 hónapos nem mutogat, és nem érti mit kérek tőle? Pl építünk, és mondom, hogy kérem azt az xy dolgot. Rá is mutatok, mert tudom, hogy nem érti, és akkor örömmel idehozza, vagy valami mást odavisz nekem.


2021. júl. 30. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
1 évesen kb. értette a dolgokat. 15 hónaposan kellene már értenie, de lehet, hogy kicsit későbben érő típus. Pánikra szerintem nincs ok.
2021. júl. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt érti, ha azt mondom kérem, a kezembe adja amit épp tart, meg ha nem akar valamit akkor mindja hogy nem és rázza a fejét. De nem tudja egyáltalán hogy mi micsoda, mondom neki, hogy ideadod a labdát? És oda hoz valami mást.
2021. júl. 30. 11:27
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kicsi még, ha nem változik, akkor másfél éves koráig vidd el valahova megnézetni. Az én lányom nem beszélt, én is vittem, 2 évessel már foglalkoztak, ha nem beszélt és nem is értett. Esetleg hallásvizsgálatot csináltathatsz, ingyen van.

15 hónaposan kezdett böngésző könyvből mutogatni, ha kérdeztem hol a ház, kert, autó, megmutatta.

2021. júl. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"Beszél" meg hall az fix.

Mondd már pár szót a maga nyelvén, már tudom mire használja, de ez a mutogatás, meg megértés...


Most olvasgatok utána, próbálom kikerülni a cikkeket amiben autizmusról írnak, és elvileg 18 hónapos kor a határ a mutogatáshoz.

2021. júl. 30. 11:44
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia, szerintem jó jel hogy vannak saját szavai és haladndzsazva beszél. Ha te mutatsz neki valamit, akkor akkor odanez? Könyvekben képeket nezegettek, érti ha te mutatsz valamit a könyvben?

Szemkontaktust hogy iteled meg? Csung rajtad, figyeli a reakcioidat? Úgy érzed tudtok együtt játszani, van kezdemenyezokeszseg a gyerekedben?

Mondokakat szereti, tudsz vele mutogatos mondokakat segítséggel játszani? (Pl sutisuti)

Vannak más hasonló koru gyerekek a környezetedben? Úgy érzed a te gyereked masban is eltér toluk?

Válaszod meg magadnak ezeket a kérdéseket őszintén és ha nem érzed a "honnan tudtad" erzest akkor szerintem egy időre megnyugodhatsz (orokre egy anya sem fog :) )

2021. júl. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!