Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van értelme keresztapának lenni?

Van értelme keresztapának lenni?

Figyelt kérdés

Most kértek föl rá, de nem nagyon érzem magamat alkalmasnak rá, nem is nagyon kedvelem a gyerekeket sem, még magamért sem tudok rendesen felelősséget vállalni.

Közeljövőben az a tervem hogy sokat fogok utazni a munkámból kifojólag mindig úton leszek és szabadidőmben is ha tehetem utazni, kirándulni szeretnék addig amíg csak bírok,így még rendes kapcsolatom sem lesz, szóval a gyereknek még keresztanyja sem lesz, de nagyon ragaszkodnak hozzá, hiába mondtam el nekik ezeket.

22F


2019. ápr. 21. 14:13
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Ha te nem kívánsz részt venni a gyerek életében, akkor szerintem se vállald.

A keresztapaság nem azt a szokásjogot jelenti, mint kétszáz éve faluhelyen, hogy felkértek valakit, hogy amennyiben a szülők elhaláloznának, vállalja a gyermek nevelését (a jog nem is veszi figyelembe). Hanem azt, hogy megígéred, hogy a gyermeket úgy neveled és nevelteted (azaz példát mutatsz és kell, segítesz ebben a szülőknek), hogy felnőve keresztény legyen belőle, azaz első áldozzon vagy konfirmáljon majd. Ha meg egyszer barátnőd lesz vagy elveszel valakit, az nem lesz már keresztanya, max. így hívhatjátok. Szóval ez nem egy rokoni kötelék, hanem vallási. Más kérdés, hogy a legtöbb családban automatikusan a szülők testvéreit jelölik ki e célra és annyiban kimerül, hogy nagyobb ünnepekre hozhat ajándékot.

2019. ápr. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Semmi értelme
2019. ápr. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi értelme. Az én keresztapámat a múltkor a boltban szembejött velem és meg sem ismertem. Apám szólt hogy az ő volt. Manapság inkább csak divat a keresztelő, és a keresztszülőség, semmi más.
2019. ápr. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
Igazából évente 3x nagyobb ünnepekkor találkozol vele, szülinap,karácsonyi környéke, Húsvét, vagy névnap.Akkie kis ajándék. Később ha már 5-6 éves lesz,. Jó buli, elviheted moziba, vagy állatkertbe, kirándulni, fagyizni, Strand ... Jó gyerekes programok vannak, nem lesz teher!
2019. aug. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tesód gyereke és felkértek, akkor feltételezem, hogy jóban vagytok, így szerintem semmi akadálya. Tesódékkal úgyis találkozol gondolom legalább ünnepekkor, s akkor a gyerekkel is. Ha csak barát, akkor nem látom értelmét elvállalni.
2019. aug. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ismernek, nem?!

Akkor tudjak kit kernek fel...



Amugy ennyi ido eltelt es meg se nem mondtad vissza, se nem fogadtad el a felkerest??!

2019. aug. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Még csak most született meg nem rég,tesóm szeretné ezt, nagyon mondogatja hogy legyek neki én, az a szomorú hogy még arra sem vagyok képes hogy a kezembe vegyem,rá sem nézek nagyon, nem szeretnék érzelmileg senkihez sem kötődni, lehetséges hogy velem van valami nagy baj, be szeretnék vonulni külföldön az idegenlégióba mivel nem akarok semmit az élettől, na de mindegy is, ez az én életem.
2019. aug. 27. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!