Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem merem adni a 8 hós lányomn...

Nem merem adni a 8 hós lányomnak a babakekszet, félek, hogy félrenyeli, hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés

Már próbáltuk, de letört egy nagyobb darabot (kb a felét), amit rekordidőben kikaptam a szájából és el is vettem tőle. Két foga van alul, de nem merem adni :s

Ti hogyan adtátok? Ok, hogy ott vagyok mellette, meg hogy az elolvad a szájában de mi a helyzet, ha egy nagyobb darabot leharap, hagyjam, vagy ne hagyjam..? :)


2008. dec. 10. 09:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiam 6hós.,és már nagyon szépen eszi a babakekszet.Add nyugodtan a kezébe,és ök elmajszolják.Nálunk szerencsére még nem volt probléma.
2008. dec. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem is 8hónapos most a fiam,és nekünk még azt mondta a doki,hogy ne adjak neki kekszet,majd ha már több foga lesz akkor már lehet,de addig ne,mert bármikor félrenyelhet...de ez is babafüggő szerintem,hogy kinek mikor lehet már adni!Én például darabosabb bébiételt adok neki,és azzal ösztönzöm a rágásra,nagyon szépen nyammog is rajta!:)szóval,ha úgy érzed hogy még nem tudja "biztonságosan" enni,akkor nyugodtan várhatsz még vele,hiszen ˝ami késik nem múlik˝!sok sikert
2008. dec. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A babák ügyesebbek, mint gondolnád!:-)Eleinte az én lányom is nagyobbakat harapott le, de vagy elnyamnyogta, elszopogatta vagy kiköpte. Olyan is volt, hogy köhögni vagy öklendezni kezdett, ilyen esetben gyorsan felállítottam a székben, megütögettem a hátát és kiköpte. Adtam neki egy kis vizet és folytatta a majszolást. De ha félsz, hogy megfullad / nem fog nyugi /, akkor kezdjétek kenyér héjjal, abból nem olyan könnyű nagyobb darabot leharapni és tud gyakorolni.
2008. dec. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Na, ez is érdekes, amit a 2. Anyuka írt, mert nekünk pedig pont a védőnő mondta annak idején, hogy 8 hónapos kortól adjak a kezébe baba kekszet, kenyér héjjat, hogy ösztönözzük a rágásra és ne aggódjak, nem fullad meg. Úgy látszik ebben sem értenek egyet. 3. voltam.
2008. dec. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld úgy adni, hogy te tartod a kekszet és csak épp dugd a szájába, akkor látod mekkora darabot harap le. Különben a lányom igy tanulta meg ügyesen eszegetni, mert körbenyalta az egész kekszet és tiszta morzsa volt mindene.

Üdv. 9 hónapos lányka anyuja

2008. dec. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódjon az ember?.... Nekem most mondta a gyerekorvosom, hogy 5 éven alul a 2. baleseti halálok a félrenyelés miatt van, tehát azért óvatosan, az evés, rágás tanulási folyamat, és az ördög sajnos nem alszik.
2011. júl. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!