Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden babának van olyan...

Minden babának van olyan időszaka, hogy fél az idegenektől?

Figyelt kérdés
Lassan hét hónapos lesz a lányom és pár napja, ha egy idegen rámosolyog elkzd torka szakadtából ordítani és alig lehet megvígasztalni. Először azt hittem, hogy fáradt, és azért türelmetlen és nincs kedve már játszani, barűtkozni, de de tegnap is elmentem vele vásárolni és egy néni rámosolygott ő meg üvöltött. Egy hete meg még mindenkire nevetett. Elég nehéz így vele menni bárhova, pedig muszály vinnem, mert nincs seni aki vigyázna rá.
2008. dec. 10. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

ugyan ebbe a cipőbe járok mintha én irtam volna a kérdést. állitolag elmulik pár honap

pampers oldalán a = honapos a baba cimszo altt tökéletesen leirják i ez a szitu olvasd el nagyon jo

részlet belőle:

A KISBABA NÖVEKVŐ TUDATA

A kisbaba világa kitágul, és egy bizonyos szinten már tudomásul vesz, illetve megért másokat, s ilyenkor kezdenek el kialakulni benne új félelmek. Ez egy teljesen normális, egészséges fejlődési szakasz, bár igen nehéz is lehet a szülők számára. Hathónapos kortól kezdve egyértelmüen érezhető az idegenektől való félelem. Egy eddig igen barátkozó és magabiztos kisbaba hirtelen félős és a szülein csüngő emberkévé válhat. Ez csak egy átmeneti időszak, melyen minden babának keresztül kell mennie a világ megismerése közben. Ez az időszak kimondottan nagy türelmet igényel. Bátorítgassuk a babát és mindig adjunk időt arra, hogy hozzászokhasson új emberekhez és helyzetekhez. Figyeljünk arra, hogy még azokat az embereket is néha nagy felindulással és könnyekkel köszönti, akikkel már sokszor találkozott (rokonok, barátok). Jelenleg a baba számára szükség van arra, hogy minden egyes találkozás alkalmával újra felmérje ezeket az embereket és helyüket a világban. Érdemes figyelmeztetni a vendégeket pici gyermekünk idegenekkel szembeni érzékenységére: ne kapják fel és csókolgassák össze a gyermeket már a megérkezésük pillanatában, inkább adják meg neki a lehetőséget, hogy a baba menjen oda hozzájuk, amikor már elég önbizalmat érez ehhez.



ELVÁLÁSI PROBLÉMÁK

Az idegenektől való félelemmel együtt, az elkövetkező hat hónap alatt át fog élni a kisbaba egy olyan időszakot, amikor nagyon nehezen tud elválni tőlünk. Minden lehetséges alkalommal rajtunk fog lógni és már akkor is keservesen sír, ha kimegyünk a szobából. Fontos, hogy ez nem egy új, állandó személyiség-fejlődési irány! Ez éppen azért van így, mert egyre nagyobb szerephez jut a világban, és nagyon elkezd félni az elválástól. Mi jelentjük a biztonságot a baba számára, bennünk feltétel nélkül megbízhat – mi adjuk neki a kalandjaihoz és felfedezéseihez szükséges önbizalmat és biztonságot. Ha nem lát minket, akkor nem biztos abban, hogy vissza fogunk jönni, és ilyenkor eléggé elveszettnek érzi magát. Ez ellen úgy védekezik, hogy nem akar minket elengedni maga mellől. Próbáljuk ezt a helyzetet az ő szemszögéből nézni. Ez sokat segít abban, hogy megküzdjünk a szülők számára gyakran nehéz és elkeserítő időszakkal. Ha el kell mennünk a kisbabától, és az elválási félelmek már elkezdődtek, akkor beszéljünk megnyugtatóan a babának majdani távollétünkről. Bizonyára nem fog mindent megérteni, de reagálni fog nyugodt, magabiztos hangunkra. Ha lehetséges, akkor csak általa jól ismert embereknél hagyjuk ott, amíg le nem küzdötte az idegenektől való félelmét.

2008. dec. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2008. dec. 10. 12:27
 3/4 anonim ***** válasza:

persze

ezt hivják szaknyelvben szeparációs szorongásnak-anyától való elszakadás-

ami nem mindig pontos,mert az én fiam is csinálta,ha ott voltam,akkor is.kb 1 hónap volt nálunk-de lehet,h nektek tovább tart majd.igen,ha barátaink jöttek,vagy a vizóra leolvasó-mindenkitől megijedt.olyankor,mikor csöngetett vki-már kézbe vettem-és szóltam mindenkinek,h ne vegyék magukra ha sir.-simogasd meg,nyugtasd,hogy itt a mami-és addig meg a nagyikra bizd.egyébként,ha megnyugszik már kedves mindenkivel-pláne,h te is ott vagy,csak az énképe is ilyenkor alakul ki,meg,h rájön,h ő egy önálló,tőled független kisember.

kitartás

2008. dec. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
8 hósak vagyunk, és nálunk is napirenden van ez a szeparációs félelem. Ha a gyerekem meglátja a hátam, hogy kifelé megyek a szobából, már üvölt. Idegenektől üvölt... Állítólag ez még 3 éves kor környékéig is fennmarad, persze nem ennyire intenzíven.
2008. dec. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!