Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tartja a fejét baj lehet?

Nem tartja a fejét baj lehet?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Jelenleg 3 hónapos lett most 18.àn. az a probléma hogy hason fekve nem igazán szeret lenni úgyis emeli a fejét de nem annyira amennyire kellene viszont hogyha hanyattfekvésből próbálom felhúzni ülésbe óvatosan úgy abszolút de nem tartja a fejét inkább csak azt hogy hátra hanyatlik neki a buksija viszont hogyha kézben tartom akkor elég stabilan tehát abszolút nem inog a feje tényleg nagyon sokáig tudja tartani a fejét. voltunk vele a védőnőnél ő tovább küldött bennünket gyerek neurológushoz nem tudom hogy esetleg mire számíthatok. Azt még meg kell hagynom hogy őneki magzati korban volt baloldali agykamratágulat a amit hálistennek a 34 35 hétre teljesen kinőttük tehát már nem láttak neki agykamratágulat ott konkrétan ez miatt is mennünk kell gyermek neurológushoz nem tudom hogy mire számíthatok Most próbálom aztat hogy többet has altatom itthon és most napi szinten próbálok olyan tornát belevinni hogy a kezét mozgatni erősíteni meg ülésbe felhúzni óvatosan hanyattfekvésből aztán majd meglátjuk hogy mi lesz nem tudom esetleg hogy tudnátok e valamilyen tanácsot adni.

#3 hónapos #hanyatlás #Fejtartàs #Nem stabil
2021. aug. 19. 08:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Az ülésbe felhúzást csak szakember végezheti (vagy ha nagyon alaposan elmagyarázta), mert többet árt, mint használ, ha rosszul csinálod. Eleve nem szabad húzni, hanem csak az ingert adod és neki kell húzni.
2021. aug. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%

Nekünk a jógalabdán hasalás nagyon sokat segített, illetve van egy zenélő pocakpárna, azt is imádta, meg a tükörben nézegetni magát, sokszor tükröt tettem le elé, azzal jól elvolt. 3 hósan még hamar elfáradt az én babám is, most 5 hónapos lassan, és már hason jobban szeret. Persze menjetek el a kivizsgálásra, főleg az előzmények miatt, de lehet, hogy csak másfajta motiváció kell neki.


Ez a párna, rezeg, zenél, színes, csörög:

[link]



Illetve ezek a youtube videók nagyon hasznosak,többféle hason levős pózt mutatnak be:

https://www.youtube.com/watch?v=V7yLVmUhcZQ


https://www.youtube.com/watch?v=377j05F4edY&t=281s

2021. aug. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kedves 2 és nagyon szépen köszönöm 😁😁😁..persze hasonfekve probàlom minél jobban felkelteni a figyelmét..probàlkozom még hogyha hasra teszem össze tekernék egy plédet és a melkasàn meg hónapja alà rakom.ezt is làttam .probàlkozunk de remélem hogy minden rendben lesz.. egyébként forog...oldalra már teljesen.nyúl,fog tàrgyakat.kiegyensúlyozott mosolymisi ☺️😄😄😄
2021. aug. 19. 09:23
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogy forog fejtartás nélkül?
2021. aug. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kedves 4 és ..oldalra tud fordulni...hason is emeli a fejét valamennyire .de még csak oldalra fordulunk .ha felhúzzák hányat fekvésből csak ott nem tartja a fejét.
2021. aug. 19. 11:12
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem kötözködésből, csak hogy később ne legyen ebből félreértés pl a szakembernél, de akkor még nem forog. Azt akkor fog, amikor egyedül átfordul hasról hátra és vissza. De még bőven rá is ér a forgással,az már jó ha oldalra megy neki.

A fejtartással kapcsolatban még azért biztos ami biztos én is megmutatnám szakembernek, pl gyógytornásznak, biztos ő is mutatna jó gyakorlatokat otthonra.

2021. aug. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ott a pont a 6-osnál, pont azért kérdeztem rá, mivel abszurd is lenne
2021. aug. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Oldalra fordul nem teljesen forog .persze gyerekneurologushiz hétfőn viszem és ő több mindent tud majd mondani... mennyire vészes stb ..
2021. aug. 19. 15:30
 9/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Ha esetleg jársz még erre,érdekelne, hogy alakult a kisbabád mozgása? Hasonló helyzetben vagyunk, szintén 3 hónapos babával
2023. márc. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kedves 9 es.. minden rendben van hàllistenek...11 hónaposan elindult... mostmár 2 éves lesz és minden rendben van szóval ne izgulj te se annyira 🙂🙂🙂🙂
2023. ápr. 19. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!