Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vigyem orvoshoz a 11 honapos...

Vigyem orvoshoz a 11 honapos babamat? Vagy normális ez? Reszletek lejjebb.

Figyelt kérdés
Mostanaban ejszakankent ha elalszik este, lerakom a kisagyaba, de ejfel korul at kell hoznom közénk, mert forgolodik sir.. Ez eddig rendben van, de kozottunk a semmiből ugy elkezd visitani, mint valami szirena, szivbajt hozza ránk. Forgolodik, vergodik, azon is sir, ha nem tud atfordulni tolunk.. Igy sem ferunk el es nagyon kenyelmetlen. Megnyugtatni sem lehet ilyenkor, mintha valami rosszat almodna, foga is jön gondoljuk, de ez mas. Adok neki gyogyszert aztan vagy hat vagy nem. Ez mennyire normalis, regebben soha nem volt ilyen, ejszaka nem is sirt, ahogy nő, egyre rosszabb.. Tapasztalat? Vigyem orvoshoz? Mivel egyaltalan nem siros gyerek, nappal pl, max ha elesik, vagy nem engedek valamit. Kb ennyi. Faraszto, az is, hogy 3an vergodunk az agyban.. Meghogy igy sem alszik nyugodtan.

2021. aug. 19. 10:16
 1/7 anonim ***** válasza:

A mi babánk 6 hónapos. Ő pár hete rendszeresen visítva ébred. A fogára gondoltunk mi is. Én annyit tudok tenni ez ellen, hogy beszereztem dentinox gélt, bár az még várat magára, valamint Osa fogínygéllel rendszeresen kenem.

Meg hát ugye nálatok is lehet szeparációs szorongás, vagy ahogy nől fájnak a csontjai,izületei stb.


Ha nappal jól elvan, akkor ezekre a problémákra tudok gondolni. Azért elég megterhelő lehet végigbukdácsolniuk a fejlődésen,növekedésen.


Valamint annyit vettem észre, hogy amikor a babánk ilyen nyugtalanul alszik, mert már egy hónapja is volt ilyen, akkor mindig többet,nagyobbat fejlődik, vagy mozgás vagy hossz,súly terén.

Lehet növekedési ugrás…

Bár nem tudom 11 hónaposan van-e még olyan, de szerintem simán lehet.

2021. aug. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom magyarul mi a neve, ha tudsz angolul, keress rá a night terror-ra. Nekem mindket gyerekemnel elofordult 1-1x, egyik fel-1 ev kozt, masiknal valamivel idosebben 1.5 ev korul. De az olyan, hogy felvehettem, villanyt kapcsolhattam, nem reagalt semmire, csak megfeszitette magat es sirt. Aztan mint aki felebredt hirtelen abbahagyta es onnantol meg lehetett vigasztalni.



Fogzas eseten is volt ilyesmi, de az nem ment 10-15 percig, hanem gyorsan visszaaludt. Minket a szemfogak viseltek meg nagyon :)

2021. aug. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért 2-es... egy 11 hónaposról beszélünk. A "night terror", amiről te beszélsz, másfél éves kor előtt nemigen fordul elő, és inkább 2-4 évesekre jellemző.


Kedves Kérdező! Milyen gyógyszert adsz neki? Amúgy bármi lehet, ami átmenetileg felborítja az alvást... fogzás, növekedési ugrás, valamilyen nagymozgás beindulása, idegrendszeri érés,...

Inkább a gyerekorvost kérdezd meg, minthogy itt beparáztassanak alaptalanul...

2021. aug. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Eddig flamborint kapott, de csak szenvedosebb napokon, most vettem nurofent, hatha megszokta a masikat, ettől alszik, de ejfelkor jon elő ez altalaban. Es nekunk is muszaj felebresztenunk, mert kezelhetetlen. Nem szeretem nagyon gyogyszerezni az a helyzet, ha ejszaka igy megebred akkor adok a szajaba.
2021. aug. 19. 17:50
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

A nurofenben van nyugtató.

Szerintem erre semmilyen gyógyszert nem szükséges adni.


Mennyi inger éri napközben?

2021. aug. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A Nurofenben nincs nyugtató... az egy sima ibuprofen hatóanyagú fájdalom- és lázcsillapító.


Éjszaka ne adj neki gyógyszert. Én ha fogzási fájdalomra gyanakszom, lefekvés előtt adok neki Nurofent. És kiderül, az-e a gond. Sokáig úgysem szabad gyógyszerezni a gyereket...


Kérdezd meg a gyerekorvost vagy a védőnői.


Lehet elég lenne változtatni a napi rutinotokon. Pl. hamarabb fektetni

2021. aug. 20. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én is csak a foga miatt adok neki, nem nyugtatokent hasznalom, akkor inkább citromfu teat kap. 9ig minden nap elalszik, neha hamarabb, fel 7kor kel. Altalaban percre pontosan, napi rutinunk is ugyanigy. Volt ebben a honapban sok rokon, en arra gyanakszom meg, nincs hozza szokva, max jatszoteren a gyerekekhez. De ennek mar egy hete. Kiviszem minden nap setalni vagy jatszoterre, vagy az udvaron elvagyunk.
2021. aug. 20. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!