Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig tart ez az időszak?...

HAJNALKAA18 kérdése:

Meddig tart ez az időszak? Normális ez vagy én rontottam el valamit? A részletek lent.

Figyelt kérdés

Csütörtökön lesz 3 hetes a kislányom és cici függő.

Egész nap cicin lenne. Elalszik rajta kiköpi aztán 5 perc múlva felébred és kéri vissza.

Tejem biztos hogy van elég mert a súlya szépen gyarapszik. A pelusok is rendben vannak.

Én rontottam el, hogy minden nyöszörgésre cicivel kínáltam vagy ez egy természetes folyamat és idővel jobb lesz?


2020. jan. 22. 16:22
 1/10 anonim ***** válasza:
14%
Te rontod el. Szopi után tedd az ágyába, akkor is, ha sír egy keveset. Nem azért szopizik, mert éhes még. Azért mert a babáknál a szopás reflex. A cumit is szopná.
2020. jan. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Nem tennék le sírni egy 3 hetes babát. Próbálj meg vele inkább játszani cici utàn. Kisebb mondókák, éneklés, puszilgatás, mutathatsz neki kontrasztos kèpeket, mutasd meg neki a lakást, kösd Magadra stb.

Ettől függetlenül vannak orálisan nagyon fixált babák.

2020. jan. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Kb. 3 hetesen van az első növekedési ugrás. Ez azzal jár együtt, amit írsz, hogy folyton szopizni akar.
2020. jan. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Testközelségre vágyik, és a szopi megnyugtatja. Ne feledd, hónapokig benned volt, hallgatta a szívverésed, hiányzol neki.
2020. jan. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Ez teljesen normális viselkedés egy ilyen pici babától! A legjobb, amit tehetsz, hogy hagyod annyit szopizni, amennyit csak igényli! Ha már nagyon kivagy, javaslom a kendőt.

És nem, nem fog 18 évesen rajtad lógni. Nálunk pl a 3 hónap volt a fordulópont, onnantól kezdte jobban érdekelni a külvilág, addig kb folyton cicin lógott. Most 6 hónapos, és már alig 4-6 alkalommal szopizik egy nap, és azt is 10 perc alatt lerendezni.

Ne aggódj, nem tart sokáig :) Hamarabb elrepülnek ezek a hetek, mint hinnéd.

2020. jan. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Novekedesi ugras! Szopizzatok sokat!
2020. jan. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 khniki ***** válasza:
100%
Én is növekedesi ugrásra tippelnék. Bár én olyankor sem hagytam rajta aludni. Újszülöttként sem. Egy idő után meg már ő maga sem akart.
2020. jan. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! 😊
2020. jan. 22. 18:58
 9/10 anonim ***** válasza:
66%
Keress rá a növekedési ugrásra! 3hét 6hét és 3 és 6hónaposan van. Én csak a 3 és 6heteset éreztem meg. Szó szerint egésznap csak szopott
2020. jan. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
66%
Növekedési ugrás! Csak tarts ki! Lesznek még ilyenek. Most biztosítsa be magának a tejet hosszú távra. Az első 6-12 hét a legfontosabb a hosszú távú szoptatás szempontjából. Idővel amúgy is jobb lesz.
2020. jan. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!