Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos koráig öltöztetit...

Hány hónapos koráig öltöztetitek/öltöztettétek a babátokat rugdalózóba?

Figyelt kérdés
6 hónapos babámra még legtöbbször rugdalózót adok.Szerintem az a legkényelmesebb, mert a zokniait lerugja, a pólócskái pedig sokszor felcsusznak.Viszont a napokban "megszoltak", hogy ilyen nagy babára már nem való rugdalózó.:(Tényleg?
2010. aug. 30. 09:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Én már rég nem adok rá, szerintem is kisbabás nagyon. 1-2 hónap után kantáros nadrágot adtam rá, most nyáron body, néha rövidujjú póló és kisnadrág, zokni volt rajta. Éjjel is body+nadrág+zokni. Télen még nem tudom hogy lesz, de a panelban nincs hideg, lehet marad ez a verzió. A Tescoban vettem pamut zokni, az nem csúszik le és nem is szorítja. 7 hós a babám.

De hogy Te mit adsz rá, ízlés és szokás kérdése.

2010. aug. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
:) ez hülyeség, ne foglalkozz vele! Én még 8-9 hónaposan is ráadtam, de amikor felállt és elkezdtett kapaszkodva járni, akkor már csak nadrágot kapott zoknival.
2010. aug. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Én egészen addig rugit adtam rájuk, amíg nem kezdtek felállni. Tehát kb 8-9 nónapos korukig. Aztán bejött a jóidő, ez is amellett szólt, hogy elhagyjuk. De én ( és ők is) nagyon szerettem, kényelmes volt, nem csúszkált le és fel. Addig add, amíg nektek megfelel!
2010. aug. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Rám akkor néztek nagy szemekkel, amikor megmondtam, hogy pólyáztam a gyereket! Úgy néztek rám, mintha marslakó lennék!

Nos, rengeteg rugdalózók volt, én azt adta rá mindig, nagyon kényelmes, nem hiba találták ki. Addig adtam rájuk, amíg nem kezdtek egy mászni, akkor már nem volt jó a plüss rugi.

Egyébként ne foglalkozz senkivel, add rá nyugodtan, a legkényelmesebb viselet a babának is, mert sehol nem nyomja a ruha, míg egy nadrág nyomhatja a pocakját!

2010. aug. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindegyőtöknek!Amikor orvoshoz viszem, vagy ilyen helyekre, akkor én is rendes ruhácskát adok rá, de itthon, és a sétákhoz rugit.Addig tervezem, míg nem áll fel, vagy nem megy.Amíg csúszik-mászik, addig még olyan kis babás:)Csak most kicsit elkeseredtem, mert jól bevásároltam neki rugigból, még 9-12 hónaposnak valót is vettem...
2010. aug. 30. 10:48
 16/19 anonim ***** válasza:

:DDDD

Nem való?Hát akkor ki a fenének való a rugi,ha nem a csecsemöknek?Jesszusom!Milyen emberek vannak az már hihetetlen!

Mi 11hónaposak vagyunk és rugiban alszunk.Van lábfejes és anélküli is.Kényelmes,nincs kint a dereka...stb.Van kiskrapek cuccunk is,abban megyünk dokihoz,bevásárolni,rokonokhoz,barátokhoz.Itthon ha meleg van csak egy napozoban van vagy ujjatlan bodyban.Most h.hüvösebb van body,vékony h.ujju póló és harisnya vagy pamut gatyó.Öltöztesd abba amibe te szeretnéd és amibe úgy gondolod,hogy a kicsid jól érzi magát!Aki pedig megszólt,öltöztesse szintén abba a gyerekét amibe akarja!

2010. aug. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Én kb 3 hónapos koráig adtam rugit a babámra, utána már csak éjjelre pizsinek. Én utána jobb szerettem a mackóalsókat (utcán pedig rendes nacit vagy ruhácskát).

Szerintem sem való 6 hónaposnak nappal rugiban lenni, de ettől függetlenül én nem szóllak meg. Ha neked és a babádnak ez kényelmes, akkor miért ne? A te gyereked, ne foglalkozz mások véleményével, azt adj rá, ami jó nektek.

2010. aug. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

14 hónapos a lányom.

Egész nyáron nem láttunk rugdalózót, de tegnap este megint azt kapott pizsama gyanánt.

Jobban szeretem, mert nem mászik el a derekán, nem szorítja, nem fázik meg benne.

Addig adtam rá egyébként napközben, amíg nem kezdett kúszni, akkor már zavarta.

De valóban ne törődj másokkal, ha szerinted így jó nektek, akkor másnak ehhez semmi köze.

2010. aug. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
15 hónapos a kisfiam. Utcára soha nem adtam rá rugdalózót még sétához sem. Kb.6 hónapos koráig itthon nagyon sokat volt rugdalózóban, csak ha nagyon meleg volt a lakás akkor nem, de aludni egészen 11 hónapos koráig rugiban aludt. Még most is van neki pár alvós rugija, de most már inkább pizsiben alszik, ha hűvösebb van a lakásban akkor a pizsifelső helyett bodyt adok rá, abból biztosan nincs kint a dereka.
2010. aug. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!