Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyugtalanul alvó baba - hasfájás?

Nyugtalanul alvó baba - hasfájás?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6 hetes, igény szerint szoptatott baba. Kb 2 hetes korában kezdődött, hogy hajnali 4, fél 5 körül elkezd nyöszörögni álmában, nyugtalankodik, de nem èbred fel. Mostmár hamarabb, 3 és fél 4 között kezdődik ez, persze én nem alszok mert figyelem mi történik. Ez mind addig eltart, ameddig 8 körül fel nem ébred, majd pár puki kíséretében kakil egyet. Próbáltam már éjszaka tornáztatni, kapja az Espumisant (különböző kombinációkban, éjszaka és nappal is, csak éjszaka, csak nappal..) de a helyzet ugyanaz. Gyerekorvos annyit mondott, majd elmúlik. Szopizik egyébként éjszaka is 2.5 óránként. Valakinek van valamilyen tapasztalata?
2021. aug. 25. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Éretlen az idegrendszere még, azért mocorog. Engem iszonyatosan idegesített. Közben folyton hangokat is adott, én ugrottam, hogy baja van, közben csukva volt a szeme. Ezt játszottuk minden éjjel kb 3-4-től reggel 9-ig. Kb most kezdett elmúlni(3 hós a lányom).

Védőnő azt mondta rá, hogy akkor emészt meg ilyesmik…de én nem hinném, hogy ez hasfájás lenne. Az én gyerekem nem volt hasfájós mégis ezt csinálta, most kezd “megtanulni aludni”. Ha pedig hasfájás, akkor is csak az idő segíthet. Kitartást!

2021. aug. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ugyanez a helyzet nálunk is, pontról pontra így történik minden. Mondjuk más jele is van az idegrendszeri èretlensègnek, hadonászik elég sokat a kezèvel illetve mikor elalszik, pár percig még nyitva van picit a szeme és látom, ahogy mozog.

Úgy látszik sok minden dologban a 3 hónap vízválasztó náluk, remélem akkor elmúlik ez az egész. Köszönöm a válaszodat!

2021. aug. 26. 08:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk ugyanez a helyzet, csak éjfél és 3 óra között kezdődik. Kezdetben itt is 4-5 óra körül indult.

Kísérőjelenség mellé, hogy hangosan kutyorog a gyomra, huzigálja fel a lábát, feszes a hasa, sok benne a gáz. Nem mindig egyszerre jönnek ezek, kell egy pár óra mire teljesen kialakul.

Szerintem ez emésztőrendszeri éretlenség, ami elvileg 3-4 hónapos kor környékén szűnik meg.

12 hetes a kisfiam és így nyomjuk 3 hetes kora óta, engem már teljesen bedarált, már nagyon várom a végét.

Nálunk az éjszakai mindig meg van és gyakran nappal is előjön 1-2x.

Nagyon nehéz időszak, kitartást kívánok hozzá!


Leírom, hogy nálunk mi segít enyhíteni a dolgot, hátha tudsz ötletet meríteni belőle.

Észrevettem, hogy ha törökülésbe ölbe veszem, akkor megnyugszik és mélyen elalszik. Ilyenkor a lábai közel vannak a hasához, gondolom a bélgörcsök nem húzzák annyira és a puki is könnyen tud távozni. Adamo hintában fel tudja venni ugyanezt a pózt, illetve az összehajtott, tetrával leterített szoptatós párnáján is. Ez utóbbit használom éjszaka, de ezzel nappal kezdtem el kísérletezni amikor meg tudtam őt figyelni alvás közben és kellett hozzá kb. 1 hét mire teljesen meg tudtam bízni benne. (Süppedős párnán, matracon nem ajánlják a bölcsőhalál miatt az altatást.)

Ha nem jönnek a pukik és feszes a hasa, akkor hasra fektetem az ágyon, ha ébren van akkor pedig a combomon. A varázstartással ugyanígy a hasára fejtesz ki nyomást.

Segít még a felmelegített meggymagpárna (naturanyu.hu-ról rendeltem), illetve a pocakmasszázs (I love you és nap-hold technika) Ingeborg Stadelmann féle édeskömény-kömény olajjal.

A kakilást, pukizást én sokszor biliztetéssel segítem meg, ez az EC módszere.

A gyógyszertári cuccok közül Espumisant és Infacolt is használtunk már. Van mikor segített.

Az egyik aduász a hordozókendőben sétálgatás. Afrikában csak így viszik a babákat és a hasfájás jelensége teljesen ismeretlen. Elvileg nálunk ez egy kulturális jelenség és abból fakad, hogy a gondozás után mindig letesszük vízszintesbe a babát, függőlegesben meg nincs ilyen gond vagy csak nagyon enyhén van jelen.


Ha már fizikailag nagyon kivagyok a sokadik virrasztott éjszaka után akkor megkérem a férjemet mikor itthon van, hogy 3-4 órára vegye át, hogy tudjak aludni. Ilyenkor csak szoptatni hozza be. Nekem más segítségem sajnos nincs.


Ha érzelmileg terhel meg, akkor olyan embert próbálok keresni, aki megérti és végighallgat.

Nekem jól jön, ha látom, hogy más anyák megosztják, hogy ugyanez a bajuk. Így tudom, hogy ez egy általános dolog, nem vagyok vele egyedül.


Az első hozzászóló írta az idegrendszeri értetlenséget is. Kisfiam is szokott vergődve aludni. Ha nincs mellette pocakfájós tünet (lábhúzogatás, feszes has, pukizás) akkor én is ennek tudom be. Ilyenkor magamra fektetem vagy hordozókendőbe rakom. Ha erre nincs energiám akkor melléfekszem, a hasára vagy a buksijára teszem a kezem, levendulapárnát teszek a feje mellé.


Sok módszer van. Én azt figyeltem meg, hogy váltogatni kell, nem mindig jön be ugyanaz.


Kitartást!!!

2021. aug. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, elolvastam már frissiben, csak nem léptem be, hogy válaszoljak, ne haragudj :)


Most 2.5 hónapos a kisfiam, úgy tűnik kezd rendeződni ez a dolog. Szerintem hasfájás és idegrendszeri èretlensèg is jelen volt, együtt.. mostanra átlagosan kétszer kel éjszaka enni és megszűntek ezek a nagy vergődèsek. Amikor huzogatja a lábát akkor tornázunk kicsit hajnalban is és megoldódik a probléma, alszunk tovább. Igazából tényleg csak az idő segített, bármit is próbáltam. Volt olyan hajnal, hogy felébresztettem a férjemet és ő vigyázott rá 2 órát, addig én tudtam aludni kicsit.

Sokat jelentett hogy tudtam, nem vagyok egyedül ezzel. Köszönöm nektek!

Kitartást kívánok minden anyukának, aki hasonló helyzettel küzd :)

2021. szept. 27. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!