Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon nagy baj e ha ki marad...

Nagyon nagy baj e ha ki marad a mászás?

Figyelt kérdés
Gyermekem kereken 8 honapos. Forog minden iranyba, ül, körkörösen kuszik, probalja maga ala huzni a labat ki tolni a feneket de hatra fele halad. Nincs devenyes az orszagban ahol elünk. Gyerek orvos szerint nincs le maradva, en megis aggodok mert mindenhol azt olvasom, hogy a kuszason reg tul kellene lennie es mar masznia kene. Nincs viszonyitasi alapom mert elsö gyerek
2021. aug. 30. 11:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Nincs lemaradva...egyáltalán.
2021. aug. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
8 hónapos fiam kúszik. Végülis nem szabályosan, mert nem felváltva használja a kezeit. Elvittem dévényes szakemberhez, szerinte tök oké, egészséges. Az unokaöcsém pedig nem mászott. Felnőtt, semmi baja nem volt sosem értelmileg, sem magatartásilag. Ilyen is van.
2021. aug. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom, hol olvastad MINDENHOL, de a Dévény-füzet szerint 10-11 hónapos korig kell mászni.


[link]


Az én nagyobbik fiam 11 hónaposan mászott csak és még az is belefért.

2021. aug. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs lemaradva de az amúgy nem túl jó ha kimarad a mászás.
2021. aug. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

10 hónapos a babám. Még csak próbálkozik a mászással de javarészt kúszva közlekedik. A kúszása szabálytalan. 3 alkalommal voltunk eddig dévényesnél, azt mondta, hogy nincs lemaradva, kicsit feszes az izma.


Szerintem sincs lemaradva a babád.

2021. aug. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs lemaradva egyáltalán, emiatt ne aggódj. A gyerekem egyéves és most gyúrunk a mászásra, bár ő meg van csúszva, de kutyabaja. Viszont a szabályos kúszás-mászás jó ha megvan, pláne ha a kúszás már most nem szabályos. Sajnos a rosszat javítani nehezebb mint az el nem kezdett mozgást jól beindítani. Saját tapasztalat... És a gyereknek koordinációs szempontból veszteség ha nincs meg.


Egyébként nem feltétlenül a Dévény a megoldás mindenre... :-) (A lányom hipoton, de neki a Dévény csak a feszes nyakán segített, egyébként meg a tsmt és itthoni aktív tornák indították látványosan.)


Szinte tuti van kinn is valami ekvivalens foglalkozás.

2021. aug. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mi is hátrafelé kúsztunk, előre soha. Forgott a tengelye körül.

Utána szépen elkezdett mászni. Nincs kőbevésve, hogy mikor kell neki. Amikor ráérez, ne aggódj.

2021. aug. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
A mászás ráér még, a kúszással viszont kicsit azért le van maradva. Mi jártunk dévényre és tsmt tornáztunk feszes nyak és enyhe hipotónia miatt, de 7 hónaposan már kúszott a lányom. Egyébként a dévényes azt mondta, hogy a mászás nem jó, ha kimarad. Én keresnék azért valamilyen szakembert és megnézetném, mert a rosszul rögzült mozgást nagyon nehéz korrigálni.
2021. aug. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld pipa. Halas köszönet a valaszokert
2021. aug. 30. 15:39
 10/12 A kérdező kommentje:
Eppen ebben a percben dobtam le egy disz parnat a földre, es a gyerekem utana kuszott egyenesen elöre:)
2021. aug. 30. 15:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!