Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha felmerült a...

Mit tegyek, ha felmerült a gyanú bennem lisztérzékenységre, de a védőnő szerint csak túlaggódom magam?

Figyelt kérdés
A kisfiam 10 hónapos és legalább 3 hónapja alig hízott valamit. A védőnő leteremtett, hogy feleslegesen aggodalmaskodok, és persze, hogy nem hízik, mert hetente viszem mérni, mégis mit várok. Ezt nem tudom honnan veszi, ugyanis havonta viszem egyszer és tényleg csak azért, mert tényleg aggaszt, hogy három hónap alatt 10 dkg-ot hízott csak. Persze az interneten elkezdtem nézelődni, és a lisztérzékenység tünetei megegyeznek a babám tüneteivel: fáradékonyság, vékony végtagok, puffadt pocak, szíros és sok széklet. Viszont a gyerekorvos október elején egyszer már elküldött bennünket vérvételre, mert akkor mr feltűnt, hogy szokatlanul fáradékony. Tényleg két óránként le kellett fektetnem aludni. A vérvétel alapján azt mondta, hogy nincs gond. A vérvétel eredményében egyébként azt látom, hogy a vas az alsó határhoz közelít, a glukóz nagyjából rendben van. Még várjak, vagy megint menjünk gyerekorvoshoz. Nem akarom én a doki szájába adni a diagnózist, mert nyilván ez az ő dolga. Lehet, hogy nincs is aggódnivalóm és csak türelmesnek kell lennem?
2008. dec. 10. 21:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
szia, vérvétel kimutatta volna...ha nem vagy nyugodt menj vissza mindenképp, de én más orvost aki ilyen allergiával foglalkozik ahoz mennék....vannak nagyon jók
2008. dec. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Aki kifejezetten ezzel a problémával foglalkozik az a gasztroenterológus - talán ő jobban tud segíteni mint a védőnő vagy a háziorvos. Amit még esetleg kipróbálhatsz, hogy egy rövid időre kiiktatód a lisztet tartalmazó ételeket az étrendből. Vagy ha esetleg ismersz olyat lisztérzékenyt aki tud neked szerezni teszt, az is megoldás. A tesztet akár otthon is elvégezheted - ujjbegyből kell néhány csepp vér-, és néhány perc alatt megvan az eredmény ( Bár ez kicsi baba esetében elég nehéz)Saját tapasztalat alapján érdemes utánna járni.

Nálunk a családban van lisztérzékeny -a testvérem és gyermeke.

2008. dec. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Akármilyen vérvizsgálatból a lisztérzékenységet NEM lehet megállapítani! Kérj a gyermekorvostól egy beutalót a gasztroenterológiára, ott - ha elmondod a panaszokat, ki fogják vizsgálni!


Az orvosnak kötelessége megadni a beutalót, de legalábbis nem utasíthat vissza. Legyél határozott, mondd meg neki, hogy te mire gyanakszol, és csak megnyugvásképen szeretnél egy gasztros kivizsgálást kérni!


Nekünk sajnos 10 hós korában rámondta a gyerekorvos a lányomra, hogy tejallergiás - bár valóban az IS volt, ezért voltak időnként piros foltok az arcán 1,5 évig tartottuk a diétát, igen ám, de egész pici kora óta mindig sokat hányt (nem nőtt, hasa puffadt volt, vashiányos volt...stb) amikor 2,5 éves korára kinőtte a tejallergiát, megkönnyebbültünk. Igen ám, de az időnkénti hányás megmaradt. Ekkor refluxra gyanakodott a doki. amíg kapta a gyógyszert, nem is volt gond, aztán kezdődött előről. Na, akkor végre kaptunk egy beutalót a Heim Pál kórház gasztro osztályára, ahol másfél heti megfigyelés, és szakszerű vérvizsgálat után közölték, úgy néz ki, lisztérzékeny. Egy hónap múlva a szövetvizsgálat kimutatta. A hányás pedig már azért volt, mert teljesen elsorvadtak a bélbolyhai, nem tudták a tápanyagot felszívni, így inkább visszaküldték...

Amikor vittük a diagnózist a gyerekorvosnak, egész ki volt akadva, hogy ő erre nem is gondolt, hiszen a családban nincs.

Nos, ez az én sztorim.

Én azt mondom, inkább legyen 2-3 fölösleges(nek tűnő) vizsgálat, mint szenvedés egy életen át!

2008. dec. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A szövetvizsgálat az milyen? Az utolsó válaszadótól kérdezem. Az én babámmal és előfordul,hogy néha hány, de a védőnő szerint ezzel sem kell foglalkozni. :-(
2008. dec. 10. 23:12
 5/12 A kérdező kommentje:
Ja és a gyerekorvos szerint tejallergiás, ezért HA tápot eszünk
2008. dec. 10. 23:13
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez fura, mert tejérzékenységnél nem ha-s tápszert adnak, hanem milupa pepti plusz 2-t, vagy 6 hónap alattinál pregomin-t. Azért tudom, mert nálunk is van tejérzékenység gyanú, így nem elég, hogy a tápszer ha-s.
2008. dec. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A szövetvizsgálat (más néven vékonybél biopszia) egy egyszerű rutinvizsgálat. Vesznek egy kis darab szövetet a vékonybeléből. Egy kis csövet dugnak le a torkán, ennek segítségével csinálják.Nem veszélyes!


Egyébként nem elképzelhetetlen, hogy valóban van tejallergiája is, mert a kettő járhat együtt, de következhet is a kezeletlen lisztérzékenységből tejallergia is.

2008. dec. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Azért ez elég gáz, a vérvétel is olyan ordibálások közepette ment. Legalább ketten-hárman kell, hogy lefogják ahhoz, hogy ledugjanak egy csövet a torkán. Egy kicsit aggódok ettől a vizsgálattól :-(
2008. dec. 11. 10:35
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem két kislányom lisztérzékeny.A kicsi 1,5 éves a nagy pedig 9 éves volt amikor kiderült.Nagyon sokat szenvedtek mert az orvosunk vírusfertőzésre gondolt.Én is azt tanácsolom vidd el feltétlen gasztroenterológiára,ott 100%-ra megmondják.A bélbiopsziát az én kicsimnek kábításban végezték el.A nagyobbnak pedig érzéstelenítésben.Nagyon gyorsan kész volt,nem kínozták meg egyáltalán őket.Mi Szegedre járunk.Nagyon rendesek!A professzornő nagyon lelkiismeretes!
2008. dec. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A vékonybél biopszia miatt enm kell aggódnod! Vagy kábítják, vagy helyi érzéstelenítéssel oldják meg. semmit nem fog belőle érezni, maximum utána fájhat a torka...

De ebbe még ne akarj addig belemerülni, amíg gasztroenterológusnál nem voltatok! Ráérsz majd akkor aggódni, ha már megkaptátok az időpontot a vizsgálatra, de azt csak akkor csinálják meg, ha a vérteszt pozitív lisztérzékenységre! Ja! És addig lisztmentes diétát folytatni szigorúan TILOS!!!

2008. dec. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!