Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányszor viszitek/vittétek...

Hányszor viszitek/vittétek sétálni a pár hónapos babátokat egy héten?

Figyelt kérdés
A szomszéd nyanyák azzal vannak elfoglalva, hogy én nem viszem eleget. Való igaz, vihetném többet, de nyilván megvan az oka, hogy miért nem teszem. Tudom le kellene sz*rnom, hogy mit beszélnek, de rendkívüli módon idegesít, hogy ahányszor kimegyek az erkélyre, hallom, hogy rajtunk témáznak.

2021. szept. 21. 12:42
A kérdező szavazást indított:
Minden nap
Kb. minden másnap
Kevesebb, mint 3-szor
55 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Onnantól hogy hazajöttünk a mai napig (2 éves) minden nap megyünk. Hacsak nincs extrém rossz idő pl szakad az eső. Ha csak kicsit esik babakocsira eső védőt raktam. Mostmár nem babakocsizunk. Van eső ruhája, felveszi és megyünk.
2021. szept. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Minden nap, ha az idő engedi. És itt az extrémebb szél, esőt értem csak. A hideg nem volt kifogás :D Kell a D vitamin, a friss levegő.
2021. szept. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Novemberi újszülött volt, alig vártam, hogy vihessem. Két hét alatt fokozatosan szoktattam a kinti levegőhöz, utána kisebb séták, majd tavasszal órákig is kint flangáltam vele az utcán. Nekem is jót tett a mozgás, nem jó a gyermekágyi időszakban tespedni mert ilyenkor extra hízékonyak egyes anyukák, én is. Az a plusz mozgás a friss levegőn nagyon sokat segít, hogy az ember ne dilizzen be a 4 fal közt, lásson embereket, a pici meg hozzászokhat a babakocsihoz, így később nem lesz neki kényelmetlen, szokatlan a kocsizás.

A vénasszonyok senkit se érdekelnek, csináld, ami nektek jó.

2021. szept. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
Nem viszem minden nap sétálni de minden nap kimegyünk az udvarra többször is szétnézni. Sajnos nem az a fajta gyerek aki nagyon bírja a babakocsit, így egy üvöltő gyerekkel nem éppen kikapcsolódás a séta. Az udvaron viszont szereti a leveleket, virágokat nézegetni. Én random emberektől szoktam kapni a faluba ahova nemrég költöztünk, hogy keveset látják a picit..
2021. szept. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

Minden nap. Alig vártam, hogy kivihessem. Én betartottam azt, amit a védőnő és a gyerekorvos javasolt. 2 hétig csak szokattam a levegőhöz ablaknyitással, de utána már minden nap sétáltunk.

Nekem nagyon jól esett emberekkel találkozni, beszélgetni.

Sajnos nagyon rossz állapotban voltam császár után, kész felüdülés volt kimenni a napfényre.

2021. szept. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbbször naponta kétszer is megyünk. Ha nagyon elúszom valamivel otthon, akkor csak este. Ez a napi közös családi kikapcsolódás jelenleg.

Nem csak a baba miatt, nekem is jót tesz a friss levegő, bár a kocsi cipelés az elsőről/elsőre nem esik annyira jól, de a séta annál inkább. Frissen tartja az elmémet, hogy nem otthon vagyunk állandóan.

2021. szept. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
4 napos vokt mikor hazaengedtek, 8napos mikor mehettem vissza varratszedésre, 40perc kocsival az út. Aztán 10 napos volt, mikor babakocsival vittem a védőnőhöz. (Július végén) A nagy melegekben kora délelőtt és késő délután mentünk csak ki, naponta 1-2x. Télen nem vittem ki minden nap sétálni, de tavasztól őszig, ha nem volt nagy eső, vagy viharos szél akkor mentünk.
2021. szept. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Minden nap. Kivéve, ha esik az eső. Akkor is inkább magam miatt maradunk itthon, mert gyűlölöm a borongós, esős időt és esőkabátot, kapucnit nem vagyok hajlandó felvenni. Olyankor a teraszra tolom a babakocsit és ott alszik.
2021. szept. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudtam kivinni, beteg voltam, de más rokon kivitte naponta fél órára, mindegy egyébként, ahogy neked jól esik, védőnő azt mondta ha csak szellőztetek, az is oké.
2021. szept. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
70%
Én nem viszem minden nap, van, hogy 1-1 napot kihagyunk, és egész nap itthon vagyunk, mert jól esik csak úgy itthon lenni. Az elején utálta a babakocsit is, a kendőt is...most kendőben elvan legalább. Persze van, hogy minden napra jut valami program (nagyszülők, barátok, ügyintézés), akkor pluszban végképp nem megyünk el, üvöltő gyerekkel tényleg nem poén. 1 hónapos kora óta sose aludt a babakocsiban (nem azon múlt, hogy szoktattuk-e, mert rengeteget próbálkoztunk), a kendőben se alszik, ő itthon szeret nyugiban. Mivel 2 óránál többet nem tud ébren lenni még, mire felkel, eszik, összekészülünk, indulunk, egy óra eltelik, aztán nem jutunk el messze, indulhatunk haza a következő alvásra. Engem nem érdekel, ki mit mond, nekünk jó így. Egy barátnőm órákat tud a fiával sétálni, mert ő mindig hatalmasakat alszik a babakocsiban. Ahány baba, annyi szokás.
2021. szept. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!