Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bébikomp vélemény?

Bébikomp vélemény?

Figyelt kérdés

Sziasztok,annyi rosszat olvadtam a bébikomprol(valaki járokának hivja).Nektek mi a véleményetek rola?használtatok vagy nem?aki használta milyen tapasztala volt vele kesobiekbe?(egyelőre meg nincs nem is vettem ezert kerem a véleményeket tapadztalatokat)köszönöm

Ui:aki használta és ajánja az hány honapos kortól


2021. okt. 8. 19:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Bébikomp és járóka nem ugyanaz!

Bébikomp nagyon egészségtelen. Járóka volt, de utálta.

2021. okt. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
2021. okt. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Bébikomp=káros.
2021. okt. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Amíg annyi saját ereje nincs, hogy magától felüljön vagy felálljon, addig nem szabad tartósan abba a pozícióba kényszeríteni, mert a csigolyák, a porcok, a szalagok, az ínak nem jól fejlődnek, sérülhetnek, deformálódhatnak. Szerintem egyik sem jó dolog!
2021. okt. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%
Nem használtunk. 1999-ben szültem, már akkor tudott volt, hogy káros. Nem is értem, miért létezik még egyáltalán?
2021. okt. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

1 tudom hogy nem ugyanaz nem is azt irtam hanem hogy valaki igy hívja😊

Köszönöm a válaszokat,ezek utan nem lesz bebikompunk🙄de énse ertem minek létezik még ha ennyire káros

2021. okt. 8. 19:59
 7/15 anonim ***** válasza:
60%

Bébikomp: [link]

Járóka: [link]

Köze sincs egymáshoz a kettőnek.

A bébikomp káros, a járóka hasznos is lehet.

2021. okt. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%

A szabad mozgást kell biztosítani a gyereknek. Ez azt jelenti, hogy leteszed a földre kemény felületre, vékony szőnyegre, habtapira.

Ha bárhova teszed ahova ő maga saját erejéből nem tud menni és kijönni onnan az csorbítja a szabad mozgását, ide tartozik a bébikomp, mindenféle hinta, pihenőszék, hordozó (ezt szigorúan csak a kocsiban utazás miatt muszáj, de valaki ebben eteti a gyereket), a járóka is ugyanúgy "káros" mert kvázi bezárod a gyereket egy x területű helyre, csak úgy ajánlják használni, hogy valakit elkerítesz vele nem pedig a babát rakod bele. Ezek miatt kezdi el a baba emelgetni a fejét, hogy felüljön teljesen szabálytalanul és idő előtt vagy hagy ki mozgásfejlődési lépéseket és akkor lehet menni Dévényeshez.

Teljesen feleslegesnek tartom ezeket az amúgy elég drága babacuccokat. Mindent el lehet adni a baba felirattal bármennyiért.

2021. okt. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Koszonom 7es de mint irtam de leirom ismet tudom hogy nem ugyanaz de valaki így hivja😂ennyi.

Koszonom a valaszotokat

2021. okt. 8. 20:37
 10/15 anonim ***** válasza:
88%

Nézd,ha meg kell már tanulnia járni,mert elég erős a kis lába és csípője,hogy megtartsa a saját súlyát akkor fel fog állni a baba magától és el fog indulni.

Addig semmilyen eszközzel ne segítsétek,ne járassátok,ne engedjétek menni ilyen vackokban.


Lehet,hogy ül a kompban így tartania nem kell magát,de tolni igen.Ülő pózban,lábbal.teli talpal nem fogja tudni,felállni nem fog mert még nem tud,így lábujjheggyel tanulja meg lökni magát előre.

Neked úgy tűnik,hogy nagyon ügyes és jár benne,de valójában egy helytelen járási és tartási módhoz szokik amit utána korrigálni nagyon nehéz.

Ennek szokott az eredménye lenni az "O" alakú láb,a lábujjhegyen járás,és a korai gerincferdülés.


Ezen felül iszonyatosan borulékony,mindenbe bele akad.Szőnyeg széle,papírzsepi,játékok,minden akadály ennek a vacaknak.Hiába van valamelyiken már 8 kerék,mindegyik akkora mint egy gesztenye,semmin nem mennek át,csak akad és mivel löki a baba és lendületbe van azonnal borul is.

2021. okt. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!