Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mikor jutott el körmös,...

Ki mikor jutott el körmös, fodrászhoz kisbaba mellett először?

Figyelt kérdés
Mikor vigyázott rá rokon, barát vagy vitted magaddal először h elmenj ilyen helyekre ha igény szerint szoptattad/szoptatod a babád és csak anyatejes?
2021. okt. 17. 10:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Én nem ilyen helyre, hanem máshova mentem 3 hetes korában a férjemmel, akkor 2 órát vigyázott rá a nagymama.
2021. okt. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Ja, első vagyok még mindig. Igény szerint szoptattam (azóta is). Mielőtt elindultunk, megszoptattam és hagytam ott lefejt anyatejet cumisüvegben.


Nem volt semmi gond.

2021. okt. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
7 hetes már a fiam de én még nem merem másra hagyni 2-3 órára de magammal se szeretném vinni mert mindkét helyen sok a különböző szerek szaga
2021. okt. 17. 11:13
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Fodrászhoz az első hullám után mertem először menni ekkor négy hónapos volt a kislányom és még festést nem kértem, viszont annyit kellett igazítani hogy majdnem egy óra volt, addig Férjemmel volt a baba és úgy időzítettünk hogy elaludt majd lehozta babakocsiban és mire kijöttem tolta felém hogy lásson engem és megnyugodjon a baba :) .

Utána következő nyáron a 3. hullám után mertem menni ( van alapbetegségünk semmivel nem kockáztattunk) ekkor már kézen fogva tudott tipegni a kislányunk, de még nem tudott járni, ês erős volt a szepa is ezért kértem a fodrászt hogy bontsuk ketté először csak vágja le és szárítsa be a hajamat, addig a Mama vigyázott a kislányomra, utána a festésnél egy héttel később az Apukája.

Másfél êves kora után most szeptemberben volt először hogy már hónapok óta örömmel játszik-sétál 2-3 órákat egyhuzamban így nem kellett csak egy időpont a fodrászhoz. Kozmetikus gyorsan dolgozik, hozzá hétvégén járok kb havonta addig Apuja vigyáz rá, játszótereznek a közelben. Körmöshöz nem járok még, talán majd pedikűrt beiktatok de inkább tavasszal-nyáron jártam régebben is, akkorra meg már bölcsi mellett könnyebb lesz megszervezni remélem.

2021. okt. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Februárban született, májusban voltam fodrásznál, de egyéb okok miatt férjem/nagymama más amúgy is vigyázott rá 1-2 órát. Fél éves korától kezdve rész munkaidőben már elkezdtem dolgozni, ez heti 3x 6 óra távollétet jelent. Eleinte volt lefejt tej is itthon, de nem kellett sokáig, mert irtó gyorsan kiváltotta magának a tízórait és az uzsonnát, így munka előtt megszoptatom, majd mikor hazaérek megint. Most 8 hónapos lesz, már a vacsorát is váltjuk ki neki, imád enni.
2021. okt. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor mentem először amikor beállt kB az alvás. Tehát tudtam, hogy most lefektetem aludni, akkor 2 órát legalább úgy lesz ébredés nélkül. Nagyjából annyi idő egy körmözés, fodrászkodás.

Ez nálunk olyan 6 hetes korban volt.


Apa vagy nagymama vigyázott rá, fejtem le tejet ha mégis megébredne, de nem történt ilyen, ebben szerencsés vagyok.


Magammal sosem vittem se körmöshöz se ilyesmi helyekre, ez az én kis időm gyerek nélkül.🙂


Vacsorázni, randizni szintén mentünk 3 hónapos korától, havi 1x, 2x, akkor is nagyi vigyázott rá, és kB 2 óra múlva mentünk is haza.


Barátra, más rokonra nem bíztuk sose, csak a nagymamára 🙂


Nem tudom pl egy sütizés ide számít-e, mert oda vittem pl, nagyon élvezte, egy kis dunaparti cukrászda, mindig leste a vizet ahogy hullámzik, tetszett neki 🙂

2021. okt. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az első ilsen énidős dolog az a fodrász volt, az apja vigyázott rá, minden rendben volt.


Viszont én beteg voltam az első 3 hónap alatt, műtöttek is, szóval a gyerektől nek idegen hogy más vigyáz rá.

2021. okt. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

2 éves koráig szoptattam.

2 évet betöltötte, mikor elmentem egy koncertre.


Valódi fodrászhoz nagyon ritkán megyek, a testvérem festi a hajamat.

Körmöshöz nem járok.


2 éves koráig nem mentem sehova. De ő betegen született, nem is vállalta el senki.

2021. okt. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én sztem megvárom legalább h betöltse a 3 hónapot. Mert jelenleg kilátástalan mikor éhezik meg vagy csak szimplán mikor kér cicit. Főleg h mostanság szinte 1-1,5 óránként igényelné. Megtehetném h cumisuvegben hagyok itthon tejet de ha nem muszáj én nem erőltetném a cumisuveget.
2021. okt. 17. 13:24
 10/12 anonim ***** válasza:

4 hónapos korában mentem fodrászhoz, de csak mosás-vágás-szárításra. Festetni még nem merek, mert szoptatok. Előtte megetettem, amíg bent voltam férjem elvitte sétálni meg bevásárolni, és a következő etetésre már elkészültem.

Körmöshöz még nem tervezek menni, kisbaba mellé nem tartom praktikusnak a hosszabb körmöket.

2021. okt. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!